Lokata Bezkarna w BGŻ Optima na 3,5% w skali roku dla kwoty od 1000 zł do 20.000 zł

Podwyżki oprocentowania lokat bankowych stają się faktem. Tym razem BGŻ Optima zaskoczył nas nową ofertą Lokaty Bezkarnej z oprocentowaniem 3,5% w skali roku. Propozycja ta skierowana jest zarówno do nowych, jak i powracających klientów BGŻ Optima. Co ważne, korzystając z lokaty nie musicie zakładać kolejnego konta osobistego, czy też karty debetowej. Lokatę Bezkarną otworzycie w pełni online. W taki sam sposób składa się również wypowiedzenie umowy, co zdecydowanie uatrakcyjnia ofertę. Wraz Lokatą Bezkarną otwierany jest również świetny rachunek oszczędnościowy Konto Smart oprocentowany na 2,5% w skali roku dla kwoty do 150.000 zł.

 

 

Konkrety na początek 🙂

  • Lokata Bezkarna oprocentowana na 3,5% w skali roku,
  • Kwota lokaty: 1000 zł – 20.000 zł,
  • Okres – 3 miesiące,
  • Konto oszczędnościowe na 2,5% (do 150.000 zł) – otwierane wraz z lokatą, 
  • Lokata ma charakter nieodnawialny (po zakończeniu lokaty środki wędrują na rachunek),
  • Założenie oraz zamknięcie lokaty i konta oszczędnościowego – w pełni online.

Na czym polega bezkarność lokaty? Otóż możecie ją zlikwidować w dowolnym momencie, nie tracąc przy tym dotychczasowo naliczonych odsetek. Należy przyznać, iż jest to rzadko spotykana sytuacja. Większość banków odmawia wypłaty odsetek w przypadku przedwczesnego zerwania lokaty. Brawo BGŻ Optima 🙂

 

Kto może założyć Lokatę Bezkarną

Promocyjną lokatę na 3,5% w skali roku mogą założyć zarówno nowi, jak i powracający klienci BGŻ Optima. W tym drugim przypadku możecie skorzystać z oferty pod warunkiem, iż nie byliście stroną umowy ramowej z bankiem w okresie 12 miesięcy poprzedzających dzień zawarcia nowej umowy.

Jeśli nie pamiętacie kiedy wypowiadaliście umowę ramową z BGŻ Optima, możecie to zweryfikować na infolinii (numer: +48 22 574 37 00). Wystarczy podać PESEL, następnie adres oraz imię i nazwisko. W odpowiedzi zwrotnej otrzymacie precyzyjną datę wypowiedzenia umowy oraz potwierdzenie, czy możecie skorzystać z Lokaty Bezkarnej. 

Co do kwestii posiadania konta w byłym banku BGŻ czy obecnym BGŻ BNP Paribas – zupełnie nie wpływa to na możliwość skorzystania z oferty Lokaty Bezkarnej. BGŻ Optima i BGŻ BNP Paribas traktowane są jak całkiem osobne banki.

 

 

Szczegóły rachunku oszczędnościowego Konto Smart

Promocyjne oprocentowanie rachunku Smart dla nowych środków do 150.000 zł wynosi 2,5% w skali roku. Nadwyżka będzie oprocentowana nieco niżej, bo na 1,5% w skali roku. Oprocentowanie jest gwarantowane co najmniej do 25 stycznia 2018 roku.

Prowadzenie konta oszczędnościowego oraz przelewy internetowe są darmowe. Wykonywanie przelewów ograniczone jest wyłącznie na rachunek powiązany, czyli wasze konto osobiste w dowolnym banku. Do konta oszczędnościowego nie wydaje się karty debetowej.

 

Jak zostać klientem BGŻ Optima i założyć Lokatę Bezkarną

Założenie Konta Smart oraz Lokaty Bezkarnej jest bardzo proste, wystarczy poświęcić na to dosłownie kilka minut. Na początek należy złożyć standardowy wniosek na dedykowanej stronie banku. Oprócz podania podstawowych danych, bank wymaga również wgrania skanów dowodu osobistego. Umowę potwierdzicie poprzez wysłanie przelewu weryfikacyjnego na kwotę określoną przez bank. Na zasilenie lokaty będziecie mieli 5 dni. Numer rachunku do wykonania przelewu znajdziecie w mailu od BGŻ Optima. Jeśli macie obawy przed dokonaniem jednorazowego przelewu (przykładowo na 20.000 zł) możecie to zrobić w kilku częściach, by następnie zatelefonować na infolinię i „ręcznie” aktywować lokatę.

Zakładając Lokatę Bezkarną, nie musicie otwierać jakiegokolwiek konta osobistego. Wystarczy podać swój numer rachunku w dowolnym banku, z którego dokonacie przelewu zasilającego lokatę. Od teraz będzie to rachunek powiązany, na który będziecie mogli przelać środki po zakończeniu lokaty.

Ważne dokumenty:

 

Jak później wypowiedzieć umowę z BGŻ Optima

Po zakończeniu Lokaty Bezkarnej sami zdecydujecie czy chcecie nadal korzystać z konta oszczędnościowego, czy też po prostu wolicie je zamknąć. Możecie to uczynić szybko i sprawnie poprzez system online w zakładce WNIOSKI. Następnie należy wybrać opcję ZAMKNIĘCIE RACHUNKÓW oraz ZAMKNIĘCIE RACHUNKU GŁÓWNEGO I CELOWEGO. Aby dyspozycja została przekazana do realizacji należy zaznaczyć rachunek, który ma zostać zamknięty oraz potwierdzić, czy rachunek powiązany jest aktywny. Okres wypowiedzenia wynosi 1 (jeden) miesiąc od dnia doręczenia wypowiedzenia. Więcej na ten temat w Poradniku jak skutecznie zamknąć konto.

 

 

Przypominam jednocześnie o szeregu aktualnych promocji, które pozwolą Wam osiągnąć dodatkowy dochód:

Duet lokat w Toyota Banku + 140 zł premii
 
Bank Millennium: 150 zł na start + 250 zł w programie poleceń
 
Otwórz eKonto w mBanku i odbierz nawet 750 zł bonusu
 
300 zł premii za wyrobienie karty kredytowej Citi Simplciity
 
Voucher do Decathlona o wartości 200 zł z kartą kredytową TMUB
 
500 zł premii w promocjach TMUB + 3% na koncie oszczędnościowym
 
Łatwe 400 zł premii za założenie Konta Optymalnego
 
Citi Handlowy: nawet 600 zł premii za założenie konta Citi Priority
 
ING Bank Śląski: 240 zł premii do zdobycia za założenie Konta z Lwem
 
mBank: 100 zł łatwej premii za założenie konta firmowego
 

Chcesz być na bieżąco dzięki czemu twoje dochody będę jeszcze wyższe?
Polub stronę na facebooku, obserwuj na Twitterze lub LinkedIn bądź zapisz się na newsletter

.

 

One Comment

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *