Naprawdę mocna promocja: po 5 funtów dla poleconego i polecającego aplikację mobilną Curve (bez limitów) oraz 1% moneyback

Pod koniec maja tego roku dla użytkowników z Polski została udostępniona aplikacja mobilna Curve, należąca do brytyjskiego fintechu Curve 1. Jest to swoisty wirtualny portfel, w którym możemy zdigitalizować posiadane karty płatnicze (debetowe, kredytowe, walutowe, czy też prepaid). Pewnie myślicie, iż jest to kolejne narzędzie oparte na technologii NFC jak Apple Pay lub Google Pay? Nic z tych rzeczy. W tym przypadku Curve wyda Wam za darmo kartę Mastercard Curve Cash w postaci fizycznej, dzięki czemu nie musicie posiadać smartfona wyposażonego w NFC. Przed dokonaniem płatności wystarczy wybrać w aplikacji, która karta bankowa ma być obciążona. Potem pozostaje Wam już tylko wykonanie transakcji w terminalu lub przez Internet za pośrednictwem karty Curve. To bardzo wygodne rozwiązanie dla posiadaczy wielu kart płatniczych, którzy zamiast wypychać portfel wszystkimi kartami, mogą posiadać jedną kartę Curve. Użytkowanie aplikacji jest darmowe. Mało tego, Curve naliczy nam 1% moneyback za zakupy w 3 wybranych sklepach. Nie da się ukryć, iż największą zaletą aplikacji jest program poleceń, w którym obie strony otrzymują po 5 funtów (około 25 zł). Jest to bardzo skuteczny sposób na promowanie aplikacji wśród nowych użytkowników. Podobną promocję opisywałem jakiś czas temu w przypadku polskiej aplikacji BeamUp. Na tej promocji będzie można naprawdę sporo zarobić, dlatego gorąco zachęcam Was do zapoznania się z dzisiejszą analizą 🙂

 

 

Krok po kroku 🙂

Aplikację Curve możecie pobrać zarówno z Google Play, App Store, jak i strony producenta. Jako, że na rynku funkcjonowała wcześniej gra mobilna o takowej nazwie, aplikacja nazywa się “Curve: One card for all your accounts”. Pomimo, że aplikacja jest po angielsku, cała procedura jest bardzo prosta. Dodatkowo przedstawię wszystko w postaci screenów.

Po instalacji aplikacji wpisujecie swój adres e-mail, po czym otrzymacie link aktywacyjny. Po kliknięciu w link wracacie do aplikacji i wybieracie opcję I WANT TO CHOOSE A CURVE CARD.

 

 

Do wyboru macie darmową kartę Curve lub płatną, zapewniającą moneyback przez 6 miesięcy oraz etui w prezencie. Oczywiście wybierzcie darmową opcję, w której i tak otrzymacie 1% moneyback, aczkolwiek przez okres 90 dni.

 

 

Teraz kluczowa kwestia. Klikacie na Have a referral/promo code? Aby zdobyć 5 funtów na start musicie w tym miejscu wpisać kod polecenia. W tym celu możecie użyć kodu od kogoś znajomego lub po prostu ode mnie. Z tego co się orientuje, kod polecenia można wpisać tylko podczas tej czynności. Później będzie to niemożliwe [aktualizacja: jeśli jednak zapomnicie o wpisaniu kodu, po rejestracji karty możecie napisać do supportu z prośbą o ręczne dodanie kodu polecenia. W tym celu będziecie musieli podać imię i adres mailowy polecającego].

 

Mój kod polecenia to: 46G7R

 

 

 

 

Po tym wszystkim tworzycie swój profil, podając w nim realne dane. Na podany adres dostarczona zostanie karta Curve. W kolejnym kroku zostaniecie zapytani o źródło dochodów (to wymóg brytyjskiego regulatora), choć jest to tylko luźna deklaracja.

 

 

W kolejnym kroku dodajecie co najmniej jedną kartę płatniczą VISA lub Mastercard. Możecie to zrobić skanując kartę lub wprowadzając dane za pośrednictwem klawiatury. Dla ułatwienia aplikacja zezwala na ustalenie własnych nazw dla każdej z kart.

 

 

 

Następnie dodaną kartę należy zweryfikować. W tym celu albo otrzymacie SMS z kodem 3-D Secure, albo z waszego konta zostanie zablokowana jakaś niewielka kwota, która po kilku dniach zostanie bezkosztowo odblokowana (w moim przypadku było to 90 groszy). W szczegółach transakcji podany będzie kod C-XXXXX, który należy wpisać w aplikacji. Po weryfikacji karty należy jeszcze wejść w niebieskie kółko z trzema białymi kropkami. Tam też zweryfikujecie swój numer telefonu, ustawicie kod do logowania w aplikacji oraz ewentualnie zweryfikujecie wcześniej dodaną kartę.

 

 

Następnie będziecie mogli aktywować swoją kartę Curve poprzez wpisanie 4 ostatnich cyfr numeru karty. Oczywiście będziecie mogli to zrobić dopiero w momencie, gdy karta fizycznie znajdzie się w waszych rękach. Wysyłka karty odbywa się pocztą Royal Mail. Koszty związane z dostawą pokrywa Curve. Wysyłka odbywa się z Wielkiej Brytanii, zatem czas dotarcia karty oscyluje od 7 do 14 dni. Dajcie znać, ile to było w waszym przypadku 🙂

 

Wypłata premii oraz środków z Curve

Aby odebrać 5 funtów jako osoba polecona, należy wykonać jedną dowolną transakcję płatniczą za pośrednictwem karty Curve Cash. Wystarczy zatem, że podepniecie do aplikacji jedną kartę debetową/kredytową i wykonacie co najmniej jeden zakup w sklepie. Curve nie pobiera żadnych opłat z tytułu wykonania transakcji bezgotówkowych. Ważne, aby waluta karty była ustawiona na PLN (tak będzie domyślnie) oraz aby transakcje była również w PLN.

Premia zostanie wypłacona w formie punktów, a mianowicie każde 5 funtów zostanie wydane w formie 500 punktów doładowujących kartę Curve Cash (karta Curve oprócz funkcji pośredniczącej w obciążaniu kart bankowych posiada również swoje subkonto prepaid). Środki będziecie mogli wydatkować podczas tradycyjnych zakupów lub zakupów online. Innym sposobem wypłaty środków jest zasilenie kartą jakiejś e-portmonetki lub karty Revolut, ale tego typu kreatywność zostawiam Wam 🙂 Pamiętajcie, aby przed dokonaniem transakcji ustawić kartę Curve Cash jako domyślną. Jako, że środki na karcie są w funtach, a transakcję wykonacie w złotówkach, wówczas Curve zastosuje przewalutowanie po kursie Mastercarda oraz pobierze 1% prowizji za tę usługę. Ponadto w chwili wykonania transakcji środki znajdujące się na Curve Cash nie mogą być mniejsze niż wartość zakupów. W przeciwnym razie płatność zostanie odrzucona.

 

Jak polecać aplikację Curve swoim bliskim

Polecanie aplikacji możliwe jest jeszcze zanim dotrze do Was karta w postaci fizycznej. Kod polecenia wygenerujecie po zalogowaniu w aplikacji i kliknięciu w rozwijane menu w prawym górnym rogu. Swój kod polecenia znajdziecie w zakładce Share Curve & get £5. Kod polecenia możecie podawać bezpośrednio znajomym lub poprzez wykorzystanie social mediów. W tym celu posłuży Wam przycisk Share Curve. Od razu informuję, iż nie ma możliwości umieszczania kodów polecenia w komentarzach do wpisu, zarówno na blogu, jak na profilach bloga w social mediach. Aplikację możecie polecać swoim znajomym, rodzinie, czy współpracownikom z wykorzystaniem własnych profili lub mailowo. A tak dla pewności, gdyby zdarzyło się Wam polecać aplikację na żywo, wówczas prawidłowa wypowiedź nazwy aplikacji to kerw 🙂

Oczywiście możecie podrzucać znajomym ten artykuł jako instrukcję.

 

Mój kod polecenia to: 46G7R

 

Dalsze użytkowanie aplikacji Curve oraz podsumowanie kosztów

Do Was należy decyzja, czy aplikacji oraz karty Curve będziecie używali na co dzień, czy też zależy Wam wyłącznie na zdobywaniu premii w programie poleceń. Jeśli wybierzecie pierwszą opcję, możecie dodatkowo korzystać z 1% moneyback przez 90 dni od momentu aktywacji karty w trzech wybranych sklepach. Do wyboru są między innymi Tesco, Lidl, Caffe Nero, Booking.com, BP czy IKEA. W praktyce aplikacja Curve sprawdza się w sytuacji, gdy na przykład często podróżujecie i macie kilka kart walutowych.

Podsumujmy, jakie koszty wiążą się z użytkowaniem Curve:

 • brak prowizji za użytkowanie karty i aplikacji Curve,
 • darmowa dostawa karty Curve,
 • brak prowizji za transakcje bezgotówkowe w walucie karty,
 • 1% prowizji za przewalutowanie płatności, [aktualizacja: do 500 funtów płatności zagraniczne odbywają się po kursach bankowych – bez prowizji za przewalutowanie, powyżej tej kwoty naliczane jest 2% marży + dodatkowa marża w weekendy od 0,5% do 1,5%],
 • 0 zł za 10 pierwszych wypłat w miesiącu z bankomatów w walucie karty, wykonanych kartą debetową, w przypadku kolejnych wypłat Curve pobiera 0,5 funta prowizji,
 • 2% prowizji dla nadwyżki ponad 200 funtów w przypadku wypłat z bankomatów kartą kredytową – Curve zabrania recyklingu gotówki oraz spłacania karty kredytowej za pośrednictwem karty Curve.
 • darmowe wypłaty z zagranicznych bankomatów do równowartości 200 funtów po kursach międzybankowych, dla nadwyżki ponad 200 funtów Curve pobiera prowizję w wysokości 2 funtów lub 2% wartości transakcji, w zależności, która kwota jest wyższa.

 

W tym miejscu warto jeszcze wspomnieć o opłatach jakie pobiera sieć bankomatów Euronet od wypłat kartami wydanymi za granicą, w tym przede wszystkim Revolut oraz Curve. Więcej na ten temat w zaprzyjaźnionym serwisie Cashless.

Inny motyw zamówienia karty Curve to fakt, iż jest ona bardzo ładna, ewidentnie przypomina karty typu premium. Jeśli macie inne pomysły co do funkcjonalności aplikacji Curve, podzielcie się nimi w komentarzach 😉

Jeśli będziecie chcieli zrezygnować z Curve, dane podpiętych kart usuniecie w aplikacji, samą apkę odinstalujecie, a konto w Curve zamkniecie poprzez krótką wiadomość do supportu.

 

 

Bezpieczeństwo

Nie da się ukryć, iż wszelkiej maści aplikacje fintechowe coraz mocniej goszczą w naszych smartfonach. Począwszy od aplikacji do zakupu biletów po wirtualne portfele – wszędzie dodajemy dane swoich kart płatniczych. W przypadku aplikacji Curve możemy liczyć po pierwsze na procedurę chargeback, która pozwoli nam odzyskać środki w przypadku, gdy karta zostanie użyta podczas oszustwa. Inną metodą zabezpieczenia jest czasowe zablokowanie karty w aplikacji (możemy ją przykładowo odblokowywać tylko w przypadku chęci skorzystania z karty). W przypadku zgubienia karty, wystarczy zablokować ją w aplikacji, a potencjalny złodziej nie wykona żadnej transakcji.

Kolejna ważna opcja to funkcja Go Back in Time. Możemy z niej skorzystać w przypadku, gdy wybierzemy w aplikacji niewłaściwą kartę (na przykład będąc za granicą użyjemy karty w PLN, zamiast karty walutowej). Na zmianę decyzji, która karta ma zostać obciążona mamy aż 14 dni po transakcji. Cóż, żaden bank czegoś takiego nam nie zapewni.

Kolejną formą zabezpieczenia jest…renoma. Z jednej strony, karta Curve brandowana jest logiem Mastercard, a jak wiadomo, instytucja ta nie może współpracować z żadnymi wydmuszkami. Z drugiej zaś, startup Curve 1 brał udział w programie akceleracyjnym Santander InnoVentures. Karta Curve posiada funkcję zbliżeniową, aczkolwiek standardowo transakcje na większe kwoty wymagają podania kodu PIN. Wszelkie dane i komunikacja w aplikacji są natomiast szyfrowane. Transakcje wykonane kartą Curve klasyfikowane są według kodu MCC 8999 [aktualizacja: Curve wprowadziło pełną rozpoznawalność kodów MCC].

Więcej na temat Curve na stronie internetowej fintechu. Co prawda jest ona w pełni po angielsku, aczkolwiek google translate bardzo dobrze radzi sobie z wszelkimi tłumaczeniami.

 

 

 

Przypominam jednocześnie o szeregu aktualnych promocji, które pozwolą Wam osiągnąć dodatkowy dochód:

Revolut: 25 zł premii na start oraz darmowa dostawa karty fizycznej!
 
Citi Handlowy: smartfon OPPO o wartości 799 zł w promocji darmowej karty kredytowej Simplicity
 
BNP Paribas: 440 zł premii w promocji karty kredytowej mamBONUS
 
Nawet 280 zł premii za założenie Konta Jakie Chcę w Santander Banku
 
350 zł premii za założenie Konta dla Ciebie w Credit Agricole
 
Po 10 funtów premii dla obu stron w programie poleceń Xendpay
 
Po 15 funtów premii za przetestowanie aplikacji Monese
 
251 zł premii w promocji konta osobistego od BNP Paribas
 
Po 5 funtów dla obu stron w programie poleceń aplikacji CURVE
 
Po 10 funtów premii dla obu stron w programie poleceń TransferGo
 
mBank: 150 zł premii w promocji eKonta osobistego
 
Citi Handlowy: 400 zł do Biedronki z darmową kartą kredytową
 
Po 100 zł premii w programie poleceń banku PKO BP

Chcesz być na bieżąco dzięki czemu twoje dochody będę jeszcze wyższe?
Polub stronę na facebooku, obserwuj na Twitterze lub LinkedIn bądź zapisz się na newsletter

.

Śledź bloga w social mediach:
FACEBOOK
Twitter
LINKEDIN
INSTAGRAM
SOCIALICON

97 Comments

 1. Zamówione.
  Ciekawe, skąd pomysł – czy na zachodzie ludzie mają tyle kart?
  Hmm, sam mam 12 plus 2 w drodze plus curve, nie licząc dodatkowych kredytówek i kart HCE…
  Ale to raczej poza granicami normy ;>
  Widzę tu możliwość udostępnienia wszystkich bankomatów w PL (do 200 funtów na miesiąc) dla klientów banków, których debetówki tego nie dają – czy też mają inne głupie warunki, jak min. 100zł w mBąku – choć ueaga na euronet!
  Ciekawe, czy da się tak wypłacić gotówkę z kredytówki bez prowizji?
  I jeszcze można mieć więcej darmowych wypłat dla kart kantoru aliora.

 2. @drutkow1, ludzie wcale nie muszą mieć wiele kart, natomiast zagraniczne wyjazdy podobnie jak w Polsce wiążą się z niekorzystnym przewalutowaniem transakcji wykonanych kartą kredytową. Z tego, co czytałem brytyjskie karty płatnicze potrafią pobierać np. 1% za sam fakt wykonania transakcji za granicą i do tego przewalutowanie nie jest najkorzystniejsze. Stąd wziął się pomysł karty wielowalutowej rozliczanej po kursie MasterCard + 1% prowizji obciążającej karty podpięte do aplikacji. Nie wiem, jak z wypłatą gotówki z kredytówki. Nie testowałem. póki co wszystkie transakcje kartą Curve mają jednakowy MCC. Problem w tym, że wypłata gotówki może być rozpoznana jako transakcja gotówkowa (Curve to rozpoznaje, skoro za wypłatę gotówki pobiera dodatkowe opłaty) i wtedy mamy kredyt bez GP (są wyjątki, ale większość kredytówek nie nadaje się do wypłaty gotówki, bo to nieopłacalne). Ciekaw jestem, jak to zadziała w przypadku cashbacku do 500 zł przy okazji zakupów w sklepie. Np. w Żabce informują, że cashback jest dostępny dla większości kart debetowych i części kredytowych. O ile pamietam w Żabce otrzymuje się jeden paragon obciążający kartę sumą kwoty zakupów i kwoty wypłaty cashbacku

 3. Są jeszcze dwie ważne kwestie:
  1. Wiele promocji kartowych np. cashback w TMUB nie zadziała, gdy zapłacimy za pośrednictwem Curve z powodu restrykcji wykluczających określone kody MCC. Ale kilka innych promocji np. Getin nie wyklucza żadnych MCC.
  2. Nie każda portmonetka zaakceptuje kartę Curve jako źródło środków. Revoluta doładujemy kartą Curve, ale DiPocket stwierdzi, że nie może dodać kart biznesowych (o ile pamiętam tak właśnie określił kartę Curve). Tak samo tego typu kart nie zaakceptuje Boon, aktualnie już niepotrzebny ze względu na dostępność Apple Pay w Polsce. Do Curve dodamy natomiast karty portmonetek (mam dodaną kartę Revolut i DiPocket), ale w drugą stronę da się zasilić z karty Curve tylko Revoluta.
  3. Na wyciągu bankowym transakcje kartą za pośrednictwem karty Curve będą widniały jako transakcje w Wielkiej Brytanii, bo kartę podpiętą do apki Curve obciąża podmiot zarejestrowany w Londynie. Na szczęście nazwa tytułu transakcji zawiera nazwę merchanta, ale kategorie w aplikacji bankowej trzeba nadać ręcznie, bo po obciążeniu przez Curve apka bankowa nie rozróżni zakupów w spożywczym od doładowania Revoluta czy opłacenia Netflixa (będą miały ten sam kod MCC, merchant zlokalizowany w Londynie). Sama apka Curve nada odpowiednie kategorie, które naturalnie można skorygować. Piszę o tym, bo jak ktoś potrzebuje wykazać do rozliczenia z pracodawcą wyciąg operacji np. kartą służbową, to chyba musi zapytać o zgodę na użycie pośredników typu Curve. Moim zdaniem trzeba będzie wtedy dołączyć wyciąg z apki Curve pokazujący prawdziwe nazwy i lokalizacje POSów, w których dokonano transakcji.

 4. Pytałem o wiele kart, bo – z tego, jak to odebrałem – właśnie to w swojej ofercie curve uwypukla. Zapewne brytyjskie banki też klientów na zagranicznych płatnościach rżną – stąd pewnie też revolut – oraz niezła
  oferta curve – w zamian za 1% ma w stosunku do revoluta (czy też kantora alioru) zaletę, że nie trzeba nigdzie kasy z góry przelewać ani kupować waluty. A ten 1% revolut (oraz IKA) i tak poza godzinami pracy forex sobie dodają.

  Zaś sama “wielowalutowość” – każda karta MC taka może być, i sporo takich polskie banki wydają – oczywiście chodzi tu o rozliczenia między MC a bankiem, bo czy bank to przed klientem ukrywa czy nie – to bywa różnie.
  Nawet niektóre visy takie są, mimo wysiłków organizacji – nie ugięły się m.in. wbk, credit agricole (ich karty obsługiwane są przez wbk) i chyba pko – jak się przeczyta regulaminy rozliczania to można doznać olśnienia.

  Curve na pewno rozpozna traksakcję gotówkową – pytanie tylko, jak obciąży docelową kartę – trzeba to sprawdzić. Jak dadzą te 5 funtów to będzie ew. z czego tracić (jeśli już na tyle curve zaufam że podepnę kredytówkę) ;>

  Hmm, cashback dla kredytówek? Nie słyszałem, ale może. Ale że jeden paragon? W sumie nie korzystałem nigdy – jedynie pytałem kiedyś banku, czy można robić cashback naklejkę i odpowiedzieli, że nie, bo do cashbacku wymagane jest użycie chipu – sprawdził to ktoś? Bo ci sami odpowiadali, że nigdy naklejką nie będzie wypłat z bankomatu – a niedawno to umożliwili ;P

  Ogólnie co do korzystania z zagranicznych kart do płatności w PLN należałoby ostrzec przed sytuacjami opisywanymi w necie – DCC w polskich sklepach (np. biedronek) oraz przy płatności w necie (po wpisaniu numeru karty strona “terminalowa” potrafi zmienić język na angielski i zaproponować DCC).

  Na dwoje zaś babka wróży funkcjonalności back in time – czyżby mieli zamiar obciążać karty dopiero po 2 tygodniach? Czy też raczej będą robić ew. zwroty – co dla polskich klientów i tak korzystne nie będzie, a nawet gorsze niż pozostawienie zapłaty złą kartą…

  PS.: Jakie rodzaje transakcji przetestowałeś?

 5. @drutkow1
  Cashback w Żabce robiłem polską debetówką. Nie testowałem karty Cuirve (to karta debetowa) z podpiętą kartą kredytową.

  Na DCC trzeba uważać, bo karta Curve jest kartą brytyjską. W Polsce łatwo uniknąć DCC robiąc transakcję zbliżeniową.

  Go back in time powoduje obciążenie nowej karty i po kilku dniach zwrot (uznanie) na kartę pierwotnie użytą do transakcji. W timeline takie transakcje są oznaczone specjalną ikonką na tle ikony danej karty.

 6. Cześć, Na początek dziękuje za garść informacji nt. CURVE, skorzystałem z polecenia podając kod z ww. artykułu

  1)otrzymałem poczta Kartę Curve ale nie mogę jej zarejestrować w aplikacji. Jakieś podpowiedzi?

  2)rozumiem że płacąc tą kartą w Żabce oraz jednoczesne wypłacanie JEST BEZPROWIZYJNE?

  3) Czy płacąc w Żabce kartą Revolut wraz ze zleceniem wypłaty jest podobnie również bez opłat?

 7. Informuję, że weryfikacja przez SMS z kodem nie pozwala na aktywację karty Curve, pewnie dlatego że dotyczy autoryzacji płatności na 1 GBP, a przecież konta mamy w PLN. Tylko weryfikacja przez zablokowanie niewielkiej kwoty i kod C-XXXXXX umożliwiła mi aktywację Curve, którą przysłano mi po 8 dniach od zamówienia.

 8. No niestety weryfikacja w Curve jest bardzo mozolna. W porównaniu do np. Revoluta to tragedia. Obsługa Klienta działa słabo. Przy weryfikacji proszą o dowód osobisty lub paszport lub prawo jazdy (zdjęcie) + auto-portret. Poczekam jeszcze z kilka dni i zobaczymy.

 9. W jaki sposób można wymusić weryfikację dodawanej karty przez kod C-XXXXX?
  Dodałem już 3, wszystkie z 3D-Secure – a przy próbie aktywacji karty curve wciąż mam komunikat “to activate, verify a card that’s yours & issued in Europe”.
  I jak się przełącza “aktywną” kartę? Apka android.

  • Nie wymusisz. Jak rozumiem karta Curve już do Ciebie dotarła? Tak samo jak w Revolut, niekiedy potrzebna będzie weryfikacja. Na 99% będzie to skan dowodu osobistego + selfie.

   Napisz na support: https://support.imaginecurve.com/hc/en-gb/requests/new maila o przykładowej treści: I want activate my Curve card, but I have statemant: “to activate, verify a card that’s yours & issued in Europe”.

   Odpiszą Ci co masz zrobić. Daj znać jak poszło.

   • potwierdzam, mialem tak samo, od razu pisalem do supportu i chcieli weryfikacji, ja robie skan prawa jazdy 1 strona i selfie – odblokowali bez wiekszych problemow

   • OK, napisałem wczoraj w apce, ale w weekend słabo pracują ;>
    Ciekawe, czy 3D-Secure jest tu pomocą czy przeszkodą – mi się nie udało z 3 kartami z różnych banków i organizacji, w historii w ST ani śladu, jutro podzwonię i popytam.
    A może PL to już Azja? ;P

    Karta doszła, paczuszka elegancka.

    A jak się przełącza “aktywną” kartę?
    Czyli tą, która ma być obciążana?
    Jak rozumiem, jest ona oznaczona na liście logo curve – a nieaktywne kropkami.
    Jakbym nie pukał czy przytrzymywał – “akywna” się nie zmienia, jest to zawsze ostatnia dodana.
    Czy może to zaczyna działać dopiero po aktywacji karty curve?
    Android 6.0.1 na Nexus 7 2013.

    • Odpowiedziałem w poprzednim komentarzu. Oj chyba musisz jeszcze raz artykuł przeczytać hehe 🙂

     • Hmm, ale na co odpowiedziałeś?
      O weryfikacji czy o tym, jak się przełącza aktywną kartę? Czy też może o tym, że przełączanie zacznie działać po aktywacji karty curve?
      Póki co dostałem link – ale musiałem go ręcznie przepisać z apki do przeglądarki – i poszły do nich zdjęcia dowodu i japy – ciekawe, jak szybko zweryfikują.
      Niepoważni trochę są – wysyłają do PL, a weryfikować każdego po ID muszą – to po co te niby-płatności z 3D-Secure?

     • Sorry, pomyliłeś mi się z innym czytelnikiem. Jak Ci aktywują to sam zobaczysz jakie to proste. W razie co daj znać 🙂

     • Japa wysłana wczoraj wieczorem – a dziś koło południa nareszcie mogłem aktywować kartę curve. Pozwoliło to też na przełączanie “aktywnej” karty – ale po co z tym czekać i denerwować ludzi?
      Czepić się można “wmuszanego” PINu, ale podobno można go zmienić w bankomacie.
      Zabieram się za testy.

     • Aha, jeszcze jedna pochwała – karta wysłana z wyłączonym NFC, więc nie można w transporcie poznać jej numeru i daty ważności bez otwarcia koperty.
      W PL potrafią tak – o dziwo – jedynie popiedółki – VW, nest, CA – zaś “wielcy” mają to gdzieś, a nawet coraz częściej pozwalają na pikaczowanie już od pierwszej transakcji.

     • PIN zmieniony w bankomacie wbk, wypłaciłem też 10zł mając ustawioną do obciążania kartę kredytową z db.
      W db póki co nie widać nawet blokady, ale oni mają spóźniony refleks, zobaczymy jutro.
      Bankomat proponował DCC, ale wystarczy wybrać “obciążenie w PLN” i jest OK.
      Okazało się też, że wypłata w bankomacie wystarcza do otrzymania 500 C-punktów – więc też już powinieneś za mnie dostać.
      Ciekawe, czy można to sobie jako 20zł wypłacić?
      Oraz czy pikacz naprawdę będzie chronił przed DCC? Jutro zakupy.

     • Dzięki za wszystkie testy “na żywym organizmie”. Ja wybieram prostszą wersję zawsze, czyli podpięcie karty debetowej + transakcja w sklepie. Daj znać czy pobrało jakieś dziwne opłaty. Co do opakowania karty i kwestii zabezpieczeń to fakt – fintech przebija banki na głowę.

     • W db na KK póki co blokada 10zł, zobaczymy co będzie po rozliczeniu.
      Nie udała się wypłata 20zł w bankomacie wbk kartą curve podpiętą pod curve rewards – komunikat o braku środków. Może tych punktów nie można wykorzystać w bankomacie? Bo DCC proponowało na 4,65 funta, więc powinmo starczyć.
      Uwaga na bankomaty euronet – doliczają 13zł oplaty transakcyjnej!

     • Ja na razie Curve nie używam do bankomatów. Co do Euronet, jest o tym info w artykule 🙂

     • W historii KK w db pojawiło się:
      “Zakup CRV*WBK S.A. London WIELKA BRYTANIA 20:00:43”,
      wygląda więc na to, że potraktowali wypłatę z bankomatu jak transakcję bezgotówkową – ale jeszcze zobaczymy na wyciągu.
      Co do tej nieudanej wypłaty 20zł to przyszło mi do głowy, że mogło chodzić o 2 funty opłaty za wypłatę w walucie innej niż waluta karty – a curve rewards jest przecież w GBP. Ciekawe, czy gdyby zaakceptować DCC, to tej opłaty 2 funtów by nie było? Póki co zapytałem w curve, może jeszcze spróbuję. Dobrze, że kolejka się zrobiła i nie spróbowałem 10zł, bo może bym stracił 2 funty 😉

     • Skoro masz kartę Revolut to wypłać środki z Curve poprzez doładowanie karty Revolut 🙂

     • Revoluta nie mam, głupia apka nie chce się zainstalować na tablecie – ale pomysł niezły.
      Z curve dostałem odpowiedź, że z karty curve rewards nie można wypłacać w bankomacie – to by się zgadzało, bo z DCC też się nie udało, choć nie próbowałem z 10zł. Ale w sklepie spokojnie można płacić, za zakupy na 13,74zł pobrało 291 punktów.

     • 13,74 : 2,91 = 4,72 za 1 funta. Świetny kurs. Teraz NBP ma 4,76 zł 🙂

     • Kurs taki, jak obiecywali – MC + 1% i wszystko się zgadza.
      Z karty kredytowej db mam już potwierdzenie na wyciągu, wypłata z bankomatu za pośrednictwem curve jest transakcją bezgotówkową, z GP i bez prowizji.
      Na curve rewards zostały mi 4 punkty. Obie transakcje pikaczowe (biedronek i leclerc) – bez propozycji DCC, więc pikacz chyba rzeczywiście przed tym chroni (choć nie robiłem testów, czy przy chipie DCC by było). Myślałem nad namówieniem żony, ale te korowody z autoryzacją nie są warte nawet 50zł. A Ty ile już premii nazbierałeś?

     • Też płacę normalnie Curve Rewards w sklepach polskich. Kurs bardzo atrakcyjny (bez DCC). Problemy z weryfikacją zdarzają się bardzo rzadko, akurat lososo na Ciebie trafiło. Wśród moich bliskich nikt nie miał 🙂

     • Dzisiaj sprawdzałem płacenie kartą curve z chipa – pojawiła się propozycja DCC, wiec rzeczywiście wygląda na to, że płacenie pikaczem przed tym chroni – ciekawe, czy tak samo będzie w przypadku płacenia za granicą – czy to z użyciem curve poza UK czy też kart z kantoru aliora?
      Wczoraj ktoś zamówił curve z użyciem mojego kodu polecającego 🙂
      Obym to rzeczywiście tylko ja miał takie trudności z aktywacją, inaczej te punkty mogą pozostać jako “pending” 🙁

     • Ja za to płaciłem dziś przez Paypal. Paypal chciał zaproponować swój tragiczny kurs 4,49 zł przy kursie NBP 4,75 zł. Na szczęście był wybór opcji kursu wystawcy karty 🙂

 10. Jak mam 500 punktów pending to w jaki sposób mam je odblokować ?

  Dodałem kartę revoluta do curve, zapłaciłem tym revolutem na allegro a dalej mam 500 punktów pending ?

  • Po wejściu do aplikacji w zakładce Home wybierz kartę Curve Rewards. Pod nią masz Rewards Balance. Co tam masz?

 11. Rewards Balance 0
  Ref : Imie nazwisko Pending + 500

  Nie bardzo rozumiem jak wykonać tą płatność kartą, żeby odblokować te punkty.
  Dodałem do curve kartę revolut. I normalnie zapłaciłem revolutem w sklepie a nie pokazuje mi tej transakcji w w aplikacji curve.

  Chyba nie bardzo rozumiem. Mam wybrać revolut w aplikacji curve jako aktywną kartę i wtedy jak zapłacę kartą curve to pociągnie mi saldo z revoluta ?

 12. Nie korzystałem jeszcze z takich promocji, nie jestem typowym łowcą promocji 😀 Ale może warto przynajmniej raz spróbować

 13. Pobrali mi przy weryfikacji równowartość 1 funta (4.83) plus grosze o których mowa w artykule (w moim przypadku 0.43). Czy obie kwoty zostaną zwrócone? Nic nie jest napisane w artykule o tym 1GBP.

 14. Trzeba wspomnieć, że od 17.09.2018 Curve zmienia zasady rozliczania transakcji. W związku z tym zamiast sztywnego kodu MCC bank, którego kartę obciąża Curve ma otrzymać MCC odpowiadający MCC merchanta np. sklepu, stacji benzynowej itp. Po tej zmianie płacąc kartą Curve da się skorzystać z promocji kartowych wykluczających niektóre kody MCC m.in. kod nadawany dotychczas sztywno przez Curve. Przestanie jednak także wchodzić w grę możliwość bezprowizyjnej wypłaty z bankomatu za pomocą podpiętej do Curve karty kredytowej, co podobno dotychczas niekiedy się udawało, gdyż teraz bank otrzyma informację, że doszło do transakcji gotówkowej.

  Polecam info na blogu Curve https://blog.imaginecurve.com/introduction-of-new-technology-for-transaction-processing/

  • Z kartą kredytową to trudno. O wiele ważniejsze info to realny MCC. Dzięki temu Curve w 100% spełni swoją rolę u wisienkobiorców. Z jednej strony porządek w portfelu, a z drugiej profity od banków. W dodatku bezpieczeństwo, że nie zgubi się danej karty 🙂

 15. Można łączyć zdobyte kupony tzn. Jeśli od 3 osób mam 1500 punktów to czy mogę zrobić zakupy jednorazowo za 15 funtów czy 3 transakcję po 5 funtów? Gdzieś można sprawdzić kurs po jakim przeliczaja na PLN?

 16. Doradzcie coś bo jednak nie do końca rozumiem działanie tej karty. Przykładowo jadę do Japonii i tam robię zakupy w sklepie. Co jest najmniej kosztowne czy ustawienie zwykłej polskiej karty płatniczej. Nie wiem czy mam wybrać walutę w jenach? Czy jednak podpiąć jakąś kartę walutowa ale teraz co zyskuje podpisując ja do Curve? Czy jest możliwe jest w jakikolwiek sposób skasowanie tylko tego 1% prowizji i przeliczeniu kursu po Mastercard w Japonii????

 17. Ja miesiąc czekam na kartę.. Był przelew i zwrot… cisza. Poczta zaspała?
  Karta przychodzi poleconym?

  • Napisz do nich do supportu. Dość długo to trwa. Nie pamiętam, ale chyba zwykłym, więc poczta mogła zgubic.

 18. Dodałem kartę revolut, zapłaciłem nią przez internet, jednak karta Curve przyjdzie w ciągu 7-14 dni. Czy spełniłem już warunki promocji? czy musze poczekać aż przyjdzie karta curve i dopiero nią zapłacić, żeby otrzymać 5 funtów?
  pozdrawiam

  • Musisz poczekać aż przyjdzie i zapłacić kartą Curve. Lepiej dodać do aplikacji polską kartę.

 19. Czy aktywując kartę debetową w curve ona się automatycznie blokuje w banku? Mam tak w Santander.

 20. A kto powiedział, że zarabianie musi być trudne? Wystarczy zainteresować się tego typu akcjami i co miesiąc dorabiać sobie do pensji 🙂

 21. Otrzymałem 5 funtów premii. Chciałem doładować kartę Revolut, ale minimalne doładowanie to 10 funtów.
  Ktoś ma jakiś pomysł na wypłatę premii?

 22. po jakim czasie otrzymuje się te 5 funtów ? niby w aplikacji pisze ze dostałem 500 punktów ale na saldie w dalszym ciągu zero.

  • Tak, po ostatniej aktualizacji, karta Rewards jest tymczasowo zablokowana 🙁

 23. Witam Czy wie ktoś z was w jakim formacie wpisać adres przy zamawianiu karty mam linijkę house/name building or number oraz 2 linijki address . Załózmy że adres to Dereniowa 34A m.56 w która linijkę i w jakim formacie to umieścić. Czy można stosować polskie znaki w adresie i nazwisku

  • tam gdzie house name/name number wpisz 34A/56 a w address Dereniowa. Bez polskich znaków.

 24. Zaginęły mi te 500 punktów promocyjnych. Czy był jakiś czas na ich wykorzystanie, czy może to wina nowej aplikacji. Po dzisiejszej aktualizacji w ogóle nie mogę wejść na kartę Curve, bo aplikacja zawiesza się.

 25. Czy możecie mi napisać krok po kroku jak przelać środki z Curve na Revoluta, mam już 10funtów na koncie

  • Zaloguj się w Revolucie, wejdź w plusik “+”, dodaj dane karty Curve i zasil 10 GBP. W Curve najpierw dodaj kartę Rewards jako domyślną. Daj znać jak poszło.

   • Witam,
    Mam głupie pytanie…wszyscy piszą tutaj o karcie Curve Rewards czy to to samo co Curve Cash? U mnie w aplikacji karta nazywa się Curve Cash i zastanawiam się czy mam gdzieś szukać tej “Rewards” czy to to samo? 🙁
    Dziękuje za podpowiedzi 🙂

    • To nie głupie pytanie a cenna uwaga. Curve Rewards to stara nazwa. Po zmianach w Curve, nowa nazwa to Curve Cash. Zaktualizuję tę informację 🙂

 26. Witam, prosta kobieta jestem I mam metlik w glowie. Aktualnie czekam na kartę, wiec czysto teoretycznie rozwazam: 1)jestem w Polsce. Ide na zakupy. Ktora kartę ustawiam jako do obciazania w aplikacji-Curve czy polska, np. Nest bank? 2)jestem w Bułgarii-ktora kartę wskazuje do obciazenia w aplikacji-curve czy nest?
  Bo jak rozumiem, w obu przypadkach place curve, tak?
  A w revolucie zasilam I wymieniam na weekend, aby uniknac kosztow przewalutowania, rak?
  Z gory dziekuje za odpowiedz 🙂

  • Hej. W Polsce Nest. W Bułgarii też Nest bo Curve zajmie się przewalutowaniem 🙂 Ustawienie karty Curve ma sens jak masz na niej środki uzyskane z polecenia.

   Tak, Revolut najlepiej doładować i wymienić przed weekendem.

 27. Witam
  Karta zamówiona . Oczywiście podana z twoim kodem polecającym . Po zalogowaniu się za pomocą gmail i podaniu danych wybiera się blue czy black . Potem kod polecający , pkt pokazały się od razu . Ja dodałem karte nest bank i w blokadach płatności od razu był kod weryfikacji karty .Teraz czekam na kartę

 28. Mam pytanie odnośnie wypłaty 5 funtów na konto revolut. W aplikacji mam dwie karty ‘Curve cash’ i swoją kredytową.
  Na ‘Curve cash’ mam balans 0. Ale pod spodem w transakcjach mam +500.
  Czy jeszcze muszę jakieś kroki wykonać?

  W komentarz wyżej ktoś napisał “Zaloguj się w Revolucie, wejdź w plusik “+”, dodaj dane karty Curve i zasil 10 GBP. W Curve najpierw dodaj kartę Rewards jako domyślną.”
  1. Musze najpierw czekać aż karta przyjdzie?
  2. Jak dodać tą karte (Rewards?) jako domyślną ?

  • 500 punktów (wymienne automatycznie na 5 funtów) ma status “pending” czyli oczekujący. Zmieni się w 5 funtów gdy wykonasz pierwszą transakcję kartą Curve.
   1) TAK, nie czytałeś artykułu? 😀
   2) Kliknąć na nią 🙂

   PS minimalna wartość doładowania Revoluta to 10 funtów. Ty będziesz miał dopiero 5. Zatem aby dobić do 10, musisz polecić Curve 1 osobie. Inny sposób wypłaty środków z Curve to po prostu zakupy w sklepie.

 29. Czy jest możliwość “doładować” kartę Curve na kwotę np. 5 funtów z np. Revoluta albo polskiego konta walutowego (żeby wypłacić później 10 funtów na Revolut)? Czy ta funkcja prepaid na karcie de facto służy tylko do korzystania z punktów?
  Czy można podpiąć pod Curve również Revoluta albo Monese? Czy mając ustawioną kartę do konta walutowego, na którym są funty można obejść przewalutowanie po kursach bankowych i marżę i de facto płacić w Polsce funtami, które kupiliśmy wcześniej? Aktualnie funt nie jest zbyt drogi, więc gdyby dało się obejść opłaty… 😀

  • Prepaid tylko do punktów. Zatem poleć Curve jednej osobie i będziesz miał 10 funtów 🙂

   Można podpiąć Revoluta i Monese, ale zdarza się, że Revolut przyblokowuje za to kartę do wyjaśnienia.

   Na Monese można kupić funty + plan Premium na 3 miesiące (przewalutowanie bez prowizji).

 30. Mam zaznaczone ‘LockCard” i jak chce odznaczyć dostaje komunikat ‘You mast have a verifed card to unblock Curve’. Pomożecie gdzie mogę znaleźć możliwość werifikacji bo nie mogę namierzyć.. :/

 31. Hej, chciałem dołączyć do Curve używając Waszego kodu polecenia, ale oczywiście zapomniałem go wpisać podczas rejestracji… 🙁
  Co robić?

 32. Są gdzieś może zebrane wszystkie promki fintech`ów na których wciąż jeszcze na dzień dzisiejszy da się coś zarobisz/wycisnąć/otrzymać gratisiki walutowe;)?

  Pozdrówka i dzięki, Artek.

 33. Czy przy pełnym rozpoznawaniu MCC wypłaty z bankomatów kredytówkami do 200 funtów na pewno nadal są darmowe, czy jednak bank potraktuje to swoimi prowizjami za wypłatę z kredytówki?

 34. Nie jestem, ale chciałbym być;) Dorzuć mnie, to zbijesz majątek przez weeka;)

  Pozdro i dzięki, Art.

 35. Muszę pochwalić Curve za obsługę. Zapomniałem wybrać tych trzech sklepów do cashbacku. Zrobiłem zakupy i sobie przypomniałem. Szybko wszedłem do aplikacji, wybrałem sklepy i napisałem do supportu, że zapomniałem i czy można mi zaliczyć te punkty. Po 2 godz. odpisali, że jasne nie ma sprawy i miałem dodatkowe punkty.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *