BGŻ BNP Paribas: 100 zł na start + do 300 zł “Mobilnej premii” w promocji Konta Optymalnego

Bank BGŻ BNP Paribas powrócił z promocją Konta Optymalnego, w której możecie zdobyć 100 zł premii na start. Tym razem warunki zdobycia bonusu są o wiele łatwiejsze do spełnienia. Wystarczy wykonać 5 płatności na dowolną kwotę na stacjach benzynowych. Będziecie mieli na to aż 3 miesiące. Kolejne 300 zł dostępne będzie w promocji “Mobilna premia”, która zastąpiła dotychczasowy 2-procentowy moneyback. W tym przypadku zdobycie pełnej puli również będzie prostsze, o czym dowiecie się z dalszej części artykułu. Niezmienne pozostały natomiast główne opłaty z tytułu użytkowania Konta Optymalnego, a w zasadzie ich brak. Zarówno prowadzenie konta, jak i karta debetowa są za bezwarunkowe 0 zł!

 

 

Uczestnictwo w promocji

Niestety w porównaniu do poprzednich promocji, bank zdecydowanie wydłużył okres karencji. Promocja “W drogę z kontem” dostępna jest dla osób, które nie posiadały konta w BGŻ S.A., BNP Paribas oraz po połączeniu obu banków w ciągu 36 miesięcy przed datą złożenia wniosku.

Wykluczenia te nie dotyczą BGŻ Optima. W tym przypadku podpisywana jest osobna umowa ramowa, a ponadto jest to wyłącznie konto oszczędnościowe, a nie klasyczny ROR.

 

Jak zdobyć 100 zł za założenie konta

Gdy spełniacie warunki uczestnictwa, czas przejść do konkretów. Wniosek o promocyjne konto dostępny jest po rejestracji na dedykowanej stronie akcji. W tym miejscu wystarczy podać podstawowe dane takie jak imię, nazwisko, numer kontaktowy, PESEL oraz adres e-mail. Pamiętajcie, aby zaakceptować regulamin oraz wyrazić zgody niezbędne do przeprowadzenia promocji (wszystkie trzy okienka).

Akcja trwa od 26 października 2017 roku do 22 grudnia 2017 roku lub do wyczerpania limitu 1000 promocyjnych wniosków. Póki link jest aktywny – macie pewność, że weźmiecie udział w promocji. 

Po rejestracji pojawi się Wam link promocyjny, prowadzący do wniosku o konto na stronie banku. Pamiętajcie, iż jednym z warunków promocji jest zawnioskowanie o kartę debetową oraz dostęp do bankowości elektronicznej. Umowa o konto wraz z kartą debetową (w jednej przesyłce) zostaną dostarczone za pośrednictwem kuriera firmy DHL. Umowę należy podpisać nie później niż do 12 stycznia 2018 roku

 

Warunki uzyskania premii

W dotychczasowych promocjach Konta Optymalnego przyzwyczajeni byliśmy do wymogów zapewniania wpływów na konto oraz wykonywania transakcji kartą na co najmniej 300 zł. Tym razem warunki promocji są o wiele łatwiejsze. Aby zdobyć 100 zł premii, wystarczy wykonać 5 płatności kartą lub poprzez Android Pay na stacjach paliw (kody MCC: 5541, 5542 oraz 5983). Na spełnienie powyższego warunku macie aż 3 miesiące, od stycznia do marca 2018 roku. Kwota płatności jest dowolna.

Na koniec pozostaną już tylko formalności. Do 18 kwietnia 2018 roku organizator prześle Wam maile z informacją o potrzebie wypełnienia danych do wypłaty premii na stronie promocji (chodzi o numer Konta Optymalnego, na które ma zostać wypłacona premia). Będziecie mieli na to czas do 26 kwietnia 2018 roku. Bonus zostanie natomiast wypłacony na Konto Optymalne do 30 kwietnia 2018 roku. W tym czasie wasze konto i karta debetowa koniecznie muszą być aktywne (na szczęście zarówno prowadzenie konta, jak i karta debetową są bezwarunkowo darmowe). Oczywiście po tej dacie sami zdecydujecie, co dalej z kontem.

Premie standardowo zwolnione są z opodatkowania. Po szczegóły odsyłam do regulaminu promocji “W drogę z kontem”.

 

Kalendarium promocji:

 • Od 26 października do 22 grudnia 2017 – rejestrujecie się w promocji
 • Do 12 stycznia 2018 – podpisujecie umowę o konto wraz z kartą debetową
 • Styczeń – marzec 2018 – wykonujecie 5 transakcji na stacjach paliw
 • Do 18 kwietnia 2018 – otrzymujecie maila z prośbą o wypełnienie danych
 • Do 26 kwietnia 2018 – wypełniacie dane do wypłaty premii
 • Do 30 kwietnia 2018 – otrzymujecie 100 zł bonusu

 

Do 300 zł moneyback w promocji “Mobilna premia”

Ostatnio banki dość mocno promują wszelkiej maści transakcje telefonem. BGŻ BNP Paribas przyłącza się do tego trendu. Dotychczasowy moneyback za płatności kartą został zastąpiony promocją, w której otrzymacie 1 zł zwrotu za płatności mobilne. Zaliczają się do nich:

 • płatności z wykorzystaniem Android Pay,
 • transakcje wykonane aplikacją mobilną GOmobile (z wyłączeniem transakcji poprzez system BLIK i założenia lokaty),
 • płatności za pośrednictwem portfela cyfrowego MasterPass.

W przypadku transakcji poprzez aplikację GOmobile, na potrzeby promocji zaliczają się między innymi przelewy mobilne. Bank stosuje tu jednak ograniczenie polegające na tym, iż w przypadku kilku Transakcji Aplikacją Mobilną GOmobile wykonanych na ten sam rachunek beneficjenta w tym samym miesiącu kalendarzowym Premia wypłacana jest tylko za pierwszą transakcję. Jak się zapewne domyślacie, przelewy na własne konta w innych bankach spełniają warunki promocji 🙂

Natomiast w przypadku płatności z wykorzystaniem portfela MasterPass, raczej nie ma potrzeby wykonywania ich za pośrednictwem telefonu (regulamin na to nie wskazuje). Zatem transakcje możecie wykonywać również na komputerze. 

Transakcja MasterPass – transakcja bezgotówkowa obciążająca Konto Posiadacza, dokonana Kartą w ramach usługi Cyfrowego Portfela Banku, tj. usługi udostępnionej przez Bank i realizowanej poprzez system MasterPass zgodnie z Regulaminem Usługi Cyfrowego Portfela Banku BGŻ BNP Paribas S.A. „e-Portfel”.

 

Minimalna wartość transakcji mobilnej kwalifikującej się do otrzymania zwrotu to 1 zł. Maksymalny miesięczny zwrot to 25 zł, co w skali roku daje 300 zł stosunkowo łatwej premii. Premia za dany miesiąc kalendarzowy wypłacana jest 8. dnia kolejnego miesiąca.

Szczegóły w regulaminie promocji “Mobilna premia”.

 

Szczegóły Konta Optymalnego

Konto Optymalne zapewnia bezwarunkowo darmowe prowadzenie konta, obsługę karty debetowej oraz standardowe przelewy internetowe. Co do bankomatów, darmowe wypłaty gotówki dostępne są z maszyn należących do banku oraz sieci Planet Cash. Koszt wypłaty z pozostałych bankomatów to 5 zł. Za granicą możecie wypłacać gotówkę bez prowizji z bankomatów należących do grupy BNP Paribas oraz w ramach Global Alliance. Wpłaty gotówki we wpłatomatach banku są darmowe, zaś wpłata w oddziale wiąże się z kosztem równym 10 zł.

 • 0 zł za prowadzenie konta – bezwarunkowo,
 • 0 zł za obsługę karty debetowej – bezwarunkowo,
 • 0 zł za wypłatę gotówki z bankomatów BGŻ BNP Paribas oraz sieci Planet Cash,
 • 5 zł za wypłaty z pozostałych bankomatów,
 • 0 zł za wpłaty we wpłatomatach własnych (usługa jest obecnie wdrażana),
 • 0 zł za standardowe przelewy internetowe.

Szczegóły w taryfie opłat i prowizji.

 

Weź udział w promocji i odbierz do 400 zł premii

 

Przypominam jednocześnie o szeregu aktualnych promocji, które pozwolą Wam osiągnąć dodatkowy dochód:

Citi Handlowy: 500 zł premii do Biedronki z kartą Simplicity
 
Citi Handlowy: 400 zł premii w promocji konta Citi Priority
 
Weź darmową pożyczkę na Vivus.pl i odbierz bon 300 zł na fly.pl
 
Citi Handlowy: 400 zł premii na start z kartą Simplicity
 
LG K8 LTE o wartości 439 zł z kartą kredytową Citi Simplicity
 
Mini Ratka w PKO Banku Polskim z RRSO na poziomie 3,46%
 
350 zł premii oraz 3% na Rachunku Oszczędzam w Credit Agricole
 
Darmowy kredyt od Getin Banku z 0% RRSO
 
150 zł łatwej premii za założenie konta w Banku Millennium
 
BGŻ BNP Paribas: voucher 150 zł za założenie Konta Optymalnego
 
Do 350 zł premii w świetnej promocji Getin Banku
 
Łatwe 150 zł premii za założenie Konta Jakie Chcę w BZ WBK
 
200 zł premii w Pekao S.A. + 2,7% na koncie oszczędnościowym
 
ING Bank Śląski: 340 zł premii do zdobycia za założenie Konta z Lwem
 
EnveloBank: nawet 250 zł premii w promocji EnveloKonta
 

Chcesz być na bieżąco dzięki czemu twoje dochody będę jeszcze wyższe?
Polub stronę na facebooku, obserwuj na Twitterze lub LinkedIn bądź zapisz się na newsletter

.

5 Comments

 1. czy to znaczy ze 25 razy moge zrobic przelew mobilny na moj inny nr konta tzn w innym banku.. i dostane 25zł czy tylko 1zł ?

 2. Mam pytanie odnośnie samej promocji “Mobilna premia”, w regulaminie jest informacja, że wykluczone są Konto pisane z dużej litery, co odsyła do definicji. A w definicji Konto jest opisane jako: “rachunek oszczędnościowo-rozliczeniowy z planem taryfowym Konto Optymalne, Konto Maksymalne lub Konto Premium
  prowadzony na podstawie Umowy”. Jakiś czas temu ale mniej jak 36 miesięcy miałem konto ale z inną taryfą w tym banku. Jeśli dobrze rozumiem, to mogę wziąć udział w tej promocji, bo to konto nie jest wykluczone. Czy dobrze myślę?

  • Tak, ale tylko w tej, bez 100 zł na start. W dodatku nie mam pewności czy to przeoczenie banku i potrzebny będzie ciąg reklamacji :/

   • Teraz widzę, że w tym punkcie został zmieniony regulamin. Mam kopię starego regulaminu, mam szansę w reklamacjach czy lepiej odstąpić od umowy. I czy odstąpienie od umowy, jest jakbym nie podpisał jej wcale i będzie się liczyło to pierwsze konto co miałem w tym banku, niż to co założyłem teraz, jakby pojawiła się inna promocja?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *