iKonto Biznes od Alior Banku z rekordową premią do 1500 zł oraz świetnymi warunkami prowadzenia rachunku firmowego

ikonto-1500-dla-firm.2016-06-01-10-58-47

Ruszyła kolejna promocja rachunku bankowego przeznaczonego dla przedsiębiorców. Tym razem Alior Bank zachęca rekordowym, bo wynoszącym aż 1500 zł bonusem w zamian za otwarcie oraz aktywne korzystanie z iKonta Biznes. Promocje przeznaczone dla przedsiębiorców z reguły zapewniają o wiele wyższe gratyfikacje. Świadczą o tym między innymi akcje mBanku z premią 600 zł na ZUS oraz konta Firma To Ja w Idea banku z bonusem do 741 zł. Co ważne, spełnianie warunków promocji zazwyczaj wiąże się z bieżącymi, rutynowymi czynnościami związanymi z użytkowaniem rachunku firmowego. Prowadzenie iKonta Biznes od Alior Banku może być zupełnie bezpłatne, tak samo jak karta debetowa wydana do rachunku. O warunkach dotyczących zwolnień z opłat, szerzej opowiem na końcu wpisu, tymczasem zapraszam do analizy promocji.

 

 

Uczestnicy

W promocji może wziąć udział osoba fizyczna, prowadząca jednoosobową działalność gospodarczą, która nie posiada i przed przystąpieniem do promocji nie posiadała żadnego produktu dla przedsiębiorców i innych podmiotów w Alior Banku. W rozumieniu banku podmiotem jest na przykład spółka z o.o. Oznacza to, iż w przypadku, gdy posiadacie lub posiadaliście produkty w Alior Banku przeznaczone dla osób prywatnych (konto, pożyczka czy lokata) – śmiało możecie skorzystać z promocji dla przedsiębiorców.

Prawo do otrzymywania premii utracicie w przypadku zamknięcia iKonta Biznes (dość logiczne) bądź w przypadku przekształcenia tego konta w inny typ rachunku.

.

Jak zdobyć do 1500 zł premii

Łączna premia podzielona jest na kilka transz. Tak naprawdę sami decydujecie za co chcecie otrzymać bonus. Technicznie do zdobycia jest 155 zł miesięcznie, aczkolwiek regulamin reguluje maksymalny miesięczny bonus do 125 zł. Oznacza to, iż premie możecie odbierać przez 12 kolejnych miesięcy (12 x 125 = 1500). Do dyspozycji macie kilka wariantów:

 

  • Przelew do ZUS – 25 zł 

Premia 25 zł za pierwszy w miesiącu przelew do ZUS na kwotę minimum 250 zł. To bardzo prosty warunek, wystarczy z iKonta Biznes zapłacić za ZUS, by cieszyć się zwrotem wynoszącym 25 zł. Z tej premii może skorzystać praktycznie każdy.

 

  • Przelew do Urzędu Skarbowego – 25 zł

Premia za pierwszy w miesiącu przelew do US w kwocie minimum 500 zł. Jeśli opłacacie zaliczki do US w wysokości wymaganej przez bank lub wyższej, również ta część premii nie stanowi większego problemu do uzyskania dodatkowego dochodu. Gorzej w przypadku osób, które rozliczają się kwartalnie. Zapytajcie jednak swojego księgowego, czy można robić niejako nadpłaty w przypadku zaliczek do US.

 

  • Przelew SEPA – 10 zł

Premia za pierwszy w miesiącu przelew SEPA, jeśli zostanie wykonany w kwocie minimum 100 EUR z iKonta Biznes. Ta część premii niestety nie jest zbyt opłacalna, gdyż koszty przewalutowania “przejedzą” uzyskany bonus.

 

  • Przelew natychmiastowy – 10 zł

Premia za pierwszy w miesiącu przelew natychmiastowy, jeśli zostanie wykonany w kwocie minimum 500 zł. To bardzo prosty warunek, wystarczy dokonać dowolny przelew natychmiastowy, choćby na nasze konto osobiste. 5 przelewów natychmiastowych w każdym miesiącu jest za darmo, co dodatkowo uatrakcyjnia tę część premii.

 

  • Transakcje kartą – 10 zł

Premia za rozliczenie w danym miesiącu kalendarzowym transakcji w kwocie minimum 500 zł kartą lub kartami wydanymi do rachunku. Jest to swoisty moneyback, naliczany w zamian za użytkowanie karty.

 

  • Skorzystanie z oferty terminali za pośrednictwem Alior Banku – 10 zł

Premia za skorzystanie z oferty terminali naliczana jeżeli na rachunek uczestnika w danym miesiącu kalendarzowym wpłynie kwota minimum 5000,00 zł z tytułu przetworzenia transakcji kartowych, pochodzących z uznań na terminalach First Data Polska. Premia będzie naliczona w każdym miesiącu w którym spełniony będzie w/w warunek. Ta część premii przeznaczona jest dla osób prowadzących biznes z wykorzystaniem terminala płatniczego.

 

  • Skorzystanie z oferty kas fiskalnych za pośrednictwem Alior Banku – 5 zł

Premia za skorzystanie z oferty kas fiskalnych za pośrednictwem Alior Banku naliczana jeżeli na rachunek uczestnika wpłynie bonusowy przelew z PCKF w kwocie 100 zł.

 

  • Premia za średniomiesięczne saldo

do 2500,00 zł – 0 zł
od 2 500,01 zł do 10 000,00 zł – 5 zł
od 10 000,01 zł do 25 000,00 zł – 15 zł
od 25 000,01 zł do 50 000,00 zł – 30 zł
od 50 000,01 zł – 60 zł

Ten bonus jest niejako oprocentowaniem rachunku. Nie jest ono zbyt wysokie, aczkolwiek mało który firmowy rachunek bieżący posiada jakiekolwiek oprocentowanie. Ta transza bonusu jest w pewnym sensie nagrodą dla osób, które posiadają wysoką płynność na koncie firmowym.

 

Symulacja

Nie da się ukryć, iż o wysokości premii decydujecie tak naprawdę Wy sami. Niektórym przedsiębiorcom z pewnością uda się osiągnąć pełny miesięczny bonus wynoszący 125 zł. W wersji mniej pracochłonnej do zdobycia może być 25 zł za ZUS, 25 zł za US, 10 zł za darmowy przelew natychmiastowy oraz 10 zł za płatności kartą. Dodatkowo dochodzi premia za saldo, która jest już zależna od wysokości środków na waszych kontach. Załóżmy, że będzie to kwota w granicach pomiędzy 10 a 25 tysięcy złotych, co będzie dodatkowo premiowane kwotą 15 zł miesięcznie. Zatem łączny “łatwy” bonus w każdym z 12 miesięcy może wynieść 85 zł. Rocznie daje to sumę  1020 zł dodatkowego dochodu. 

Ważne! 

Kwoty Premii uzyskane w Promocji podlegają opodatkowaniu na zasadach ogólnych tj. na Uczestniku, który otrzyma Premię ciąży obowiązek rozliczenia premii w swoich przychodach z tytułu działalności gospodarczej.

Po szczegóły odsyłam do regulaminu promocji 1500 zł dla firm.

 

Jak założyć konto i przystąpić do promocji

W tym celu tradycyjnie należy złożyć wniosek o iKonto Biznes korzystając z dedykowanej strony promocji. Aby przystąpić do akcji wystarczy podpisać umowę ramową i zaakceptować regulamin promocji. Promocja trwa od 02.06.2016 roku do odwołania jednak nie krócej niż do 30.06.2016 roku.

 

Szczegóły iKonta Biznes

0 zł  (15 zł) za prowadzenie konta w przypadku zapewnienia średniomiesięcznego salda na kwotę 1000 zł oraz wyrażenia zgody na komunikację marketingową

0 zł  (8 zł) za kartę do konta w przypadku dokonania 4 transakcji bezgotówkowych

0 zł za wypłaty z bankomatów Alior Banku

0 zł za 5 wypłat z bankomatów sieci Euronet, każdy kolejny 2 zł

0 zł za 5 wypłat z bankomatów sieci Planet Cash, każdy kolejny 2 zł

0 zł za 5 wypłat z pozostałych bankomatów, każdy kolejny 2 zł

0 zł za 5 wpłat we wpłatomatach sieci Planet Cash, każdy kolejny 10 zł

0 zł za przelewy krajowe w złotych przez internet (również do US i ZUS)

0 zł za 5 przelewów natychmiastowych w miesiącu, każdy kolejny 10 zł

0 zł za 5 przelewów europejskich SEPA w miesiącu, każdy kolejny 5 zł

Szczegóły w Tabeli Opłat i Prowizji

 

Złóż wniosek o iKonto Biznes z premią do 1500 zł

 

Przypominam jednocześnie o szeregu aktualnych promocji, które pozwolą Wam osiągnąć dodatkowy dochód:

100 zł za założenie konta oraz 100 zł za polecenie w Inteligo
 
Po 10 funtów premii dla obu stron w programie poleceń Xendpay
 
Nawet 550 zł premii w ramach promocji mBanku
 
Po 5/10 funtów premii za przetestowanie aplikacji Monese
 
150 zł premii za założenie konta Citi Priority + absolutny brak opłat
 
200 zł łatwej premii z Kontem Optymalnym
 
Po 5 funtów dla obu stron w programie poleceń aplikacji CURVE
 
Po 10 funtów premii dla obu stron w programie poleceń TransferGo
 
Smartfon Xiaomi o wartości 449 zł z darmową kartą kredytową
 
ING Bank Śląśki: 140 zł premii w promocji Konta z Lwem
 
BGŻ BNP Paribas: 400 zł na Allegro z darmową kartą kredytową
 
Łatwe 200 zł premii w promocji Banku Millennium
 
Lokata na 4% w skali roku + 50 zł premii od Getin Banku

Chcesz być na bieżąco dzięki czemu twoje dochody będę jeszcze wyższe?
Polub stronę na facebooku, obserwuj na Twitterze lub LinkedIn bądź zapisz się na newsletter

.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *