Konto oszczędnościowe BGŻ Optima na 2,3%, nowe oprocentowanie od 28 października dla kwoty do 150.000 zł + lokata na 3,2% lub 3%

screen-shot-10-28-16-at-01-53-pm

Konto oszczędnościowe w BGŻ Optima jest jednym z najpopularniejszych rachunków oszczędnościowych na rynku, głównie ze względu na swoją prostotę. Bank nie wymaga zakładania konta osobistego ani wyrabiania karty debetowej. Założenie oraz zamknięcie zarówno lokaty, jak i konta oszczędnościowego odbywa się w pełni online. Średnio co 3 miesiące BGŻ Optima dokonuje rewizji oprocentowania swojego konta oszczędnościowego. Od dzisiaj (28 października 2016 roku) oprocentowanie dla nowych środków wynosi 2,3%. Oznacza to spadek o 0,2 punktu procentowego. Obniżka ta jest jednak rekompensowana utrzymaniem dość wysokiej kwoty maksymalnej, na jaką można ulokować środki na koncie oszczędnościowym. Obecnie wynosi ona aż 150 000 zł. Dodatkowo nowi klienci BGŻ Optima (czyli tacy, którzy przez ostatnie 12 miesięcy nie mieli aktywnej umowy ramowej z bankiem) mogą założyć Lokatę Bezkarną na 3,2% w skali roku dla kwoty do 20.000 zł lub Lokatę Bezkompromisową na 3% dla kwoty do 100.000 zł.

 

 

Nowe środki

Nowe oprocentowanie jest zagwarantowane przez bank w okresie od 28 października 2016 roku do 9 lutego 2017 roku. Dotyczy ono nowych środków zdeponowanych na koncie oszczędnościowym. Te zaś charakteryzowane są jako:

Przez Nowe Środki rozumie się wartość środków pieniężnych zgromadzonych na Rachunku Głównym, stanowiących nadwyżkę nad Saldem Początkowym Rachunku Głównego, w kwocie nie większej niż Zwiększenie Salda Początkowego, wg stanu na koniec każdego dnia w okresie promocji (od 28 października 2016 r. do 10  lutego 2016 r.), gdzie:

– przez Saldo Początkowe Rachunku Głównego rozumie się wartość środków pieniężnych zgromadzonych na Rachunkach Oszczędnościowych oraz Rachunkach Lokat Terminowych w ramach Konta BGŻOptima Klienta, wg stanu na koniec dnia 14 października 2016 roku.

– przez Zwiększenie Salda Początkowego rozumie się wartość środków pieniężnych zgromadzonych na Rachunkach Oszczędnościowych oraz Rachunkach Lokat Terminowych w ramach Konta BGŻOptima Klienta, stanowiących nadwyżkę nad Saldem Początkowym  wg stanu na koniec każdego dnia w „Okresie Promocji”.

 

Jeśli jesteście nowymi klientami (założycie teraz Lokatę Bezkarną lub Lokatę Bezkompromisową + konto oszczędnościowe), wówczas wszystkie zdeponowane środki traktowane są jako nowe. Za nowego klienta traktuje się osoby, które w ciągu ostatnich 12 miesięcy nie miały aktywnej umowy ramowej z bankiem.

Natomiast gdy jesteście już klientami BGŻ Optima, jako nowe środki traktuje się nadwyżkę wpłat ponad stan konta z końca 14 października 2016 roku. Jeśli sprytnie wypłaciliście pieniądze z konta oszczędnościowego 14 października 2016 roku lub wcześniej, wówczas wszystkie wpłaty po tej dacie będą traktowane jako nowe środki oprocentowane na 2,3%. 

To dość ważne zagadnienie, gdyż oprocentowanie nominalne dotychczas zdeponowanych środków wynosi 1,7% dla salda powyżej 150.000 zł oraz 1,5% w przypadku salda poniżej 150.000 zł. 

Jeśli stale oszczędzacie w BGŻ Optima, warto pamiętać o wypłacie środków przed 9 lutego 2017 roku, by ponownie skorzystać z preferencyjnego oprocentowania w następnym okresie promocji. Ciężko jednak stwierdzić ile dni wcześniej należy dokonać takowej transakcji (może to być zarówno tydzień, jak i dwa tygodnie).

Prowadzenie konta oszczędnościowego w BGŻ Optima jest darmowe. Nic nie płaci się również za przelewy. Jednakże można je wykonywać tylko z/na rachunek powiązany, czyli wasze konto osobiste w dowolnym banku. Do konta nie wydaje się karty debetowej.

Aktualna tabela oprocentowania w BGŻ Optima.

 

Lokata Bezkarna na 3,2%

Lokata Bezkarna oprocentowana jest na 3,2% w skali roku. W jej przypadku otwierane jest jedynie darmowe konto oszczędnościowe, które łatwo zamknąć przez Internet. Lokata Bezkarna przeznaczona jest dla osób, które posiadają minimum 1000 zł, zaś jej maksymalna kwota to 20.000 zł. Okres trwania lokaty to 3 miesiące. Tytułowa bezkarność polega na tym, iż w przypadku zerwania lokaty – nie tracicie narosłych odsetek. 

 

 

Lokata Bezkompromisowa na 3%

Jeżeli posiadacie wolne środki w większej kwocie (do 100.000 zł), optymalnym rozwiązaniem będzie założenie Lokaty Bezkompromisowej. Jej oprocentowanie to 3% w skali roku, zaś okres zapadalności 3 miesiące. Konstrukcja Lokaty Bezkompromisowej jest bardzo podobna do Lokaty Bezkarnej. Obsługa odbywa się w pełni online, lokatę możecie zerwać bez utraty odsetek, nie musicie zakładać konta osobistego ani wyrabiać karty debetowej.

 

 

 

Przypominam jednocześnie o szeregu aktualnych promocji, które pozwolą Wam osiągnąć dodatkowy dochód:

eKonto z premią do 300 zł + oprocentowanie 3% w mBanku

UniLokata Plus 1% premii od wpłaconej kwoty

Konto Freemium/Premium w TMUB z 5% moneyback

Konto Freemium/Premium w TMUB z 5% moneyback

Bank Millennium: do 360 zł premii w ramach moneyback

PKO BP: Otwórz konto i odbierz 100 zł premii

Konto z Lwem w banku ING z 100 zł premii

Lokata db Plan 500+Premia w Deutsche Banku z premią roczną do 500 zł

Nawet 600 zł premii od Idea Banku w promocji “Premiowanie za bankowanie”

Karta kredytowa BPH Fair z premią do 300 zł oraz moneyback

Karta kredytowa Simplicity + voucher o wartości 400 zł do mall.pl

Karta kredytowa Simplicity + voucher o wartości 400 zł do Allegro.pl

Karta kredytowa Simplicity + 5% moneyback, do 400 zł rocznie

Karta kredytowa Simplicity + telefon LG o wartości 549 zł

 

Chcesz być na bieżąco dzięki czemu twoje dochody będę jeszcze wyższe?
Polub stronę na facebooku, obserwuj na Twitterze lub LinkedIn bądź zapisz się na newsletter

.

Zapisz się na NewsletterŚledź bloga w social mediach:
FACEBOOK
Twitter
LINKEDIN
INSTAGRAM
SOCIALICON

2 Comments

  1. Informacja o lokacie Bezkarnej oraz o Lokacie Bezkompromisowej nie jest kompletna. istotnym warunkiem jest to,” oferta dla nowych klientów BGŻOptima” lub przynajmniej takich, którzy od 12M nie mieli tego konta

  2. Cześć. We wstępie (pod grafiką) jest:

    Dodatkowo nowi klienci BGŻ Optima (czyli tacy, którzy przez ostatnie 12 miesięcy nie mieli aktywnej umowy ramowej z bankiem) mogą założyć Lokatę Bezkarną na 3,2% w skali roku dla kwoty do 20.000 zł lub Lokatę Bezkompromisową na 3% dla kwoty do 100.000 zł.

    Pozdrawiam

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *