Money Mania 18, czyli 150 zł premii za założenie Konta Jakże Osobistego w Alior Banku oraz 3% na koncie oszczędnościowym (do 20.000 zł)

Kolejna świetna promocja trafia na bloga. Otóż w dniu dzisiejszym ruszyła już osiemnasta edycja kultowej promocji Money Mania, tym razem organizowana wraz z Alior Bankiem. Zakładając Konto Jakże Osobiste możecie zdobyć 150 zł bardzo łatwej premii na start. Wystarczy, że zapewnicie wpływy na konto w łącznej kwocie co najmniej 1000 zł oraz wykonacie 3 płatności kartą lub BLIKIEM. Dużym plusem promocji jest możliwość założenia i zamknięcia konta bez wychodzenia z domu (otwarcie poprzez przelew weryfikacyjny lub podczas videorozmowy oraz zamknięcie w systemie online). Oprócz premii na start, na uwagę zasługuje również konto oszczędnościowe na 3% w skali roku dla kwoty do 20.000 zł oraz 1% moneyback  za transakcje wykonane BLIKIEM, Google Pay, Apple Pay lub z wykorzystaniem technologii HCE (karta w aplikacji). Okres karencji to tylko jeden rok.

 

 

Kto może zostać uczestnikiem promocji?

Na początek bardzo dobra wiadomość. Okres karencji tym razem jest bardzo krótki. Promocja przeznaczona jest dla nowych klientów, to znaczy osób, które w ciągu 1 roku od daty złożenia wniosku nie posiadały konta osobistego w Alior Banku (złotówkowego i/lub walutowego), a także karty kibica Alior Bank. Przykładowo, składając wniosek 8 maja 2019 roku, wasz poprzedni produkt powinien zostać zamknięty przed 8 maja 2018 roku. 

Zawsze przy okazji promocji Alior Banku pojawia się zasadnicze pytanie. Czy posiadanie konta w T-Mobile Usługi Bankowe Alior Banku lub w Kantorze Walutowym wyklucza z promocji? Na szczęście, tym razem tak nie jest, dlatego zarówno posiadacze konta w TMUB, jak i w Kantorze Walutowym śmiało mogą wziąć udział w promocji “dużego” Aliora. Potwierdza to wprost zapis regulaminu:

Posiadanie konta oszczędnościowego, konta firmowego, konta oszczędnościowego walutowego, konta w Kantorze Walutowym Alior Banku oraz konta w T-Mobile Usługi Bankowe nie wyklucza uczestnika z promocji.

 

 

Ważna aktualizacja dla byłych klientów Alior Banku

Mam dla Was ważną, aczkolwiek pozytywną wiadomość od organizatora promocji. Otóż wielu uczestników promocji to byli klienci Alior Banku, którzy dość często posiadają ciągle aktywną umowę ramową z bankiem. W takim przypadku, dość często na końcu wniosku pojawiała się informacja, iż wniosek nie może być w tej chwili złożony i że skontaktuje się z Wami pracownik banku. Z informacji od organizatora wiem, iż często porzucaliście wniosek, gdy wyświetlił się Wam niniejszy komunikat. Dlatego od teraz, śmiało korzystajcie z tej ścieżki. Potwierdzenie wniosku z konsultantem sprawi, iż z pewnością zostaniecie w promocji, nawet w przypadku podpisania umowy w oddziale. Wówczas musicie tylko pamiętać o tym, aby doradca nie wygenerował wniosku na nowo (będzie to standardowy wniosek poza promocją). Jeśli natomiast porzuciliście już swój wniosek, pozostaje Wam rejestracja w Money Manii z użyciem nowego adresu e-mail. Poniżej oficjalne stanowisko organizatora.

Jeśli po wypełnieniu wniosku o konto otrzymasz komunikat: „Dziękujemy. Zakończenie wniosku nie jest obecnie możliwe. Jeśli chcesz, pracownik banku skontaktuje się w celu dokończenia składania wniosku” – skorzystaj z tej ścieżki. Konsultant dokończy wniosek razem z Tobą, a Ty wciąż będziesz miał szansę na udział w promocji. Nie wychodź ze strony, nie wylogowuj się z Money Manii. Pamiętaj, że możesz wysłać tylko jeden wniosek.

 

 

Jak założyć promocyjne konto?

Aby wziąć udział w akcji, na początek zarejestrujcie się na dedykowanej stronie promocji, klikając Weź udział. W tym miejscu wystarczy, że podacie imię, nazwisko, adres e-mail, hasło a także zaakceptujecie wszystkie trzy okienka. Po rejestracji otrzymacie na maila link aktywacyjny. Po kliknięciu w link zostaniecie przeniesieni z powrotem na stronę promocji, co będzie równoznaczne z aktywacją profilu w aplikacji. Osoby, które korzystały już z poprzednich promocji Money Mania nie muszą się ponownie rejestrować. Wystarczy, że zalogujecie się na dedykowanej stronie promocji

 

Teraz pozostaje Wam już tylko zalogowanie się w profilu i złożenie wniosku o konto wraz z kartą debetową za po kliknięciu w Wyślij wniosek. Na złożenie wniosku w promocji macie czas od 8 maja 2019 roku do 10 czerwca 2019 roku. Ostateczny termin na podpisanie umowy to 10 lipca 2019 roku. Pamiętajcie, iż we wniosku o konto należy użyć tego samego maila co podczas rejestracji w promocji. Ponadto, każda osoba, która chce założyć konto musi zarejestrować się z osobna na unikalny adres e-mail. Dużym plusem promocji jest fakt, iż organizator nie wymaga akceptacji jakichkolwiek zgód marketingowych.

 

Umowę możecie zawrzeć na trzy sposoby:

 • kurierem – może on dostarczyć umowę do waszego domu, ale również miejsca pracy lub szkoły,
 • poprzez przelew weryfikacyjny –  obecnie w tym systemie uczestniczą oprócz Alior Banku: Bank Pekao, Santander Bank, eurobank, ING Bank Śląski, mBank, Nest Bank, PBS Bank oraz T-Mobile Usługi Bankowe (możliwe, że lista banków została poszerzona). W tym przypadku należy wykonać przelew weryfikacyjny na kwotę ustaloną przez Alior Bank (na przykład 1 zł) z banku, w którym posiadacie konto (przelew podlega zwrotowi). Pamiętajcie, iż wszystkie dane we wniosku muszą zgadzać się z danymi w obecnym banku i w dowodzie osobistym. Przelew weryfikujący można wykonać wyłącznie z konta, które zostało założone w placówce banku lub poprzez kuriera (tak, by obecny bank posiadał Twój wzór podpisu).
 • poprzez rozmowę Video z pracownikiem banku – umowa może być podpisana nawet w ciągu 5 minut. Pamiętajcie, aby wasz komputer był wyposażony w sprawną kamerę oraz mikrofon.

 

Jakie warunki należy spełnić, by otrzymać 150 zł premii?

Aby zdobyć premię musicie spełnić dwa warunki. Pierwszy z nich to zapewnienie wpływów na łączną kwotę co najmniej 1000 zł. Może to być pojedynczy wpływ lub na przykład dwa wpływy po 500 zł. Oczywiście wpływ z waszego konta w innym banku zapewni uzyskanie premii.

Drugi z warunków to wykonanie minimum 3 płatności kartą lub BLIKIEM w punktach stacjonarnych lub w Internecie. Oba warunki należy spełnić do 10 września 2019 roku. Po wykonaniu transakcji kartę możecie zamknąć, ponieważ nie ma potrzeby utrzymywania jej do momentu wypłaty premii. Jedyne o czym należy pamiętać to fakt, iż od umowy o kartę nie można odstąpić w ciągu 14 dni od jej zawarcia.

Co do kwestii płatności, bank nie reguluje minimalnej kwoty transakcji, zatem drobny zakup w sklepie spełni warunek promocji. Z promocji wykluczone są jedynie “mniej typowe transakcje kartą” według kodów MCC:

 • 7995 – określający kasyna oraz zakłady bukmacherskie i im podobne,
 • 8999 – określający profesjonalne usługi, nieklasyfikowane pod innymi kodami MCC, o ile płatność zidentyfikowana jest jako zagraniczna (country code inny niż Polska),
 • 4111 – określający m.in. usługi transportowe,
 • 6012 – określający instytucje finansowe,
 • 6211 – określający brokerów ubezpieczeniowych,
 • 6051 – określający przekazy pieniężne w instytucjach finansowych,
 • 4829 – określający internetowe przekazy pieniężne,
 • 4900 – określający narzędzia elektryczne, gazowe, sanitarne i wodne (a tak naprawdę płatności rachunków domowych kartą poprzez pośredników płatniczych typu Sprytny Bill, Blue Media itp.).

 

Po spełnieniu warunków, premia zostanie wypłacona na Konto Jakże Osobiste do 10 października 2018 roku. Wcześniej, bo do 10 września 2019 roku, będziecie musieli uzupełnić numer do wypłaty premii w aplikacji promocyjnej na stronie Money Manii. Potwierdzenie uzyskania prawa do wypłaty nagrody otrzymacie mailowo do 5 października 2019 roku.

Szczegóły w regulaminie promocji Money Mania 18.

 

 

Kalendarium promocji:

 • do 10 czerwca 2019 rokuskładacie wniosek w promocji,
 • do 10 lipca 2019 roku – podpisujecie umowę o konto wraz z kartą debetową,
 • do 10 września 2019 roku – zasilacie konto na 1000 zł oraz zapewniacie 3 płatności kartą lub BLIKIEM,
 • do 10 września 2019 roku – uzupełniacie numer konta do wypłaty premii w panelu promocji,
 • do 5 października 2019 roku – otrzymujecie maila z informacją o przyznaniu nagrody,
 • do 10 października 2019 roku – otrzymujecie 150 zł premii na konto.

 

 

Konto Jakże Osobiste – charakterystyka

0 zł zł za prowadzenie konta jeśli nie ukończyliście 26 lat lub zapewnicie jednorazowy wpływ na co najmniej 1500 zł miesięcznie, w przeciwnym razie opłata wyniesie 10 zł,

0 zł zł za użytkowanie karty debetowej pod warunkiem wykonania płatności bezgotówkowych na minimum 300 zł, w przeciwnym razie opłata wyniesie 5 zł,

– 0 zł za wypłaty z bankomatów Alior Banku,

– 0 zł za wypłaty dowolnego bankomatu, wykonane BLIKIEM,

– 0 zł za wypłaty gotówki w sklepie w ramach usługi cashback,

– 2,50 zł za wypłaty z obcych bankomatów (chyba, że wybierzecie korzyść dotyczącą darmowych bankomatów),

– 0 zł za wpłaty i wypłaty gotówki w oddziałach i placówkach partnerskich banku,

– 0 zł za przelewy krajowe w złotych przez Internet i mobilne,

– możliwość korzystania z BLIKA, Apple Pay, Google Pay oraz karty wirtualnej HCE,

– szczegóły w Tabeli Opłat i Prowizji.

 

Oprócz powyższych warunków bazowych, możecie wybrać za darmo dwie spośród wymienionych poniżej “korzyści” dołączanych do konta. Każda kolejna “korzyść” kosztuje 3,50 zł miesięcznie. Do wyboru macie:

 • oprocentowanie na koncie oszczędnościowym – 3% w skali roku (do 20.000 zł),
 • zwrot 1% za zakupy wykonane telefonem,
 • 0 zł za wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce,
 • 0 zł za wypłaty z bankomatów za granicą,
 • limit na koncie bez odsetek przez 10 dni (dla kwoty do 1000 zł),
 • ubezpieczenie w podróży za granicą,
 • program Mastercard Priceless Specials,
 • pomoc w nagłych wypadkach – pakiet assistance,
 • pakiet 5 bezpłatnych przelewów natychmiastowych przez bankowość internetową i mobilną,
 • pakiet 30 bezpłatnych powiadomień SMS o zdarzeniach na rachunkach.

 

Zapewne najbardziej interesujące są dwie pierwsze korzyści. Promocyjne oprocentowanie 3% w skali roku na koncie oszczędnościowym obowiązuje do 31 grudnia 2019 roku dla kwoty do 20.000 zł. Oprocentowanie może zostać przedłużone na kolejne okresy, co już miało miejsce kilkukrotnie.

W przypadku 1% moneyback, zwroty naliczane są od transakcji wykonanych BLIKIEM, Google Pay, Apple Pay lub poprzez technologię HCE (karta ztokenizowana w aplikacji banku). Maksymalny miesięczny zwrot to 20 zł, co w skali roku daje nawet 240 zł moneyback. Zwrotem nie są objęte wybrane klasy kodów MCC (wspomniane przy okazji promocji z premią).

Szczegóły w regulaminie korzyści Konta Jakże Osobistego.

 

 

 

 

Jak zamknąć konto w Alior Banku?

Jeśli po odebraniu premii zdecydujecie się zakończyć współpracę z Alior Bankiem, możecie to zrobić na cztery sposoby:

 • poprzez infolinię,
 • w bankowości elektronicznej,
 • w oddziale banku,
 • korespondencyjnie, wysyłając wypowiedzenie na adres banku.

 

Aby zamknąć konto w bankowości elektronicznej, wystarczy wysłać wiadomość przez pocztę wewnętrzną banku. W tym celu klikacie po kolei: Wiadomości Napisz nową wiadomość Zapytanie, Rachunki bankowe, Zamknięcie konta osobistego… W treści wiadomości podajecie numer rachunku/rachunków, który chcecie zamknąć. Oprócz tego możecie dodać numer konta, na które ma zostać przelany osad pozostały po zamknięciu rachunku. Możecie na przykład zamknąć tylko konto osobiste, a konto oszczędnościowe zostawić otwarte. Jeśli chcecie zamknąć wszystko, w wiadomości dodajcie również numery kont oszczędnościowych. Pomimo zamknięcia rachunków, umowa ramowa pozostanie w mocy. Dzięki temu wasz dostęp do bankowości online będzie nadal aktywny. Umowę ramową możecie wypowiedzieć w placówce banku lub korespondencyjnie. 

Proces zamykania konta przez bankowość internetową jest na tyle prosty, że możecie go wykonać z pozycji smartfona, co potwierdza poniższy screen 🙂

 

 

 

 

 

Przypominam jednocześnie o szeregu aktualnych promocji, które pozwolą Wam osiągnąć dodatkowy dochód:

350 zł premii za założenie konta w Credit Agricole oraz 3% w skali roku na Rachunku Oszczędzam (do 50.000 zł)
 
Po 10 funtów premii dla obu stron w programie poleceń Xendpay
 
Po 10 funtów premii za przetestowanie aplikacji Monese
 
150 zł premii za założenie konta Citi Priority + absolutny brak opłat
 
Po 5 funtów dla obu stron w programie poleceń aplikacji CURVE
 
Po 10 funtów premii dla obu stron w programie poleceń TransferGo
 
ING Bank Śląśki: 140 zł premii w promocji Konta z Lwem
 
Citi Handlowy: 400 zł na Allegro z darmową kartą kredytową Simplicity
 
Łatwe 200 zł premii w promocji Banku Millennium
 
Lokata na 4% w skali roku + 50 zł premii od Getin Banku

Chcesz być na bieżąco dzięki czemu twoje dochody będę jeszcze wyższe?
Polub stronę na facebooku, obserwuj na Twitterze lub LinkedIn bądź zapisz się na newsletter

.

 

9 Comments

  • Tak, przelew z innego twojego konta w dowolnym banku spełni warunki promocji 🙂

   • A jak długo ten 1000zł ma być na koncie żeby zaliczyło ? Następnego dnia można już odesłać ?

 1. Po spełnieniu warunków mogę zrezygnować z karty nie zamykając konta i opłata za kartę nie będzie już naliczana tak?

  • Dokładnie tak 🙂 Tylko nie skorzystaj z formy odstąpienia od umowy o kartę w ciągu 14 dni. To szczególna forma rezygnacji ale dla pewności wolę o niej wspomnieć.

 2. 1. cytat nr 1
  “do 10 września 2019 roku, będziecie musieli uzupełnić numer do wypłaty premii w aplikacji promocyjnej na stronie Money Manii”
  cytat nr 2:
  “do 10 września 2019 roku – uzupełniacie numer konta do wypłaty premii w panelu promocji,”

  Pytania:
  a) skąd mam wiedzieć, kiedy można podać numer konta do wypłaty premii?
  Wiem, że nie później niż do 10 września, ale OD kiedy?
  b) (do pierwszego cytatu) co to znaczy podać ten numer konta “w aplikacji promocyjnej”?
  Co to za aplikacja?
  c) (do drugiego cytatu) podać numer w panelu promocji – czy to coś innego niż “aplikacja promocyjna”? Czy numer konta do wypłaty należy podać dwa razy? Trochę zagmatwane to jest w artykule…

 3. 2. jeden z warunków do uzyskania premii to wpływ 1000 zł.
  Natomiast by uniknąć opłaty za konto należy zapewnić wpływ 1500 zł co miesiąc.
  Czy wystarczy dla obu warunków (premii i bezpłatności) jeden przelew na 1500 lub więcej?
  Czy też należy wpłacić 1000 zł dla promocji, oraz 1500 zł dla bezpłatności konta?

 4. 3.
  cytat: “Po wykonaniu transakcji kartę możecie zamknąć”.
  Co oznacz “zamknąć”?
  Czy jest to jednoznaczne z zastrzeżeniem karty?
  Wystarczy kartę zastrzec?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *