Money Mania 18, czyli 150 zł premii za założenie Konta Jakże Osobistego w Alior Banku oraz 3% na koncie oszczędnościowym (do 20.000 zł)

Kolejna świetna promocja trafiła na łamy bloga. W niniejszym artykule zapoznam Was z analizą osiemnastej już edycji kultowej promocji Money Mania, tym razem organizowanej wraz z Alior Bankiem. Zakładając Konto Jakże Osobiste możecie zdobyć 150 zł bardzo łatwej premii na start. Wystarczy, że zapewnicie wpływy na konto w łącznej kwocie co najmniej 1000 zł oraz wykonacie 3 płatności kartą lub BLIKIEM. Dużym plusem promocji jest możliwość założenia i zamknięcia konta bez wychodzenia z domu (otwarcie poprzez przelew weryfikacyjny lub podczas videorozmowy oraz zamknięcie w systemie online). Oprócz premii na start, na uwagę zasługuje również konto oszczędnościowe na 3% w skali roku dla kwoty do 20.000 zł oraz 1% moneyback  za transakcje wykonane BLIKIEM, Google Pay, Apple Pay lub z wykorzystaniem technologii HCE (karta w aplikacji). Okres karencji to tylko jeden rok.

 

 

Kto może zostać uczestnikiem promocji?

Na początek bardzo dobra wiadomość. Okres karencji tym razem jest bardzo krótki. Promocja przeznaczona jest dla nowych klientów, to znaczy osób, które w ciągu 1 roku od daty złożenia wniosku nie posiadały konta osobistego w Alior Banku (złotówkowego i/lub walutowego), a także karty kibica Alior Bank. Przykładowo, składając wniosek 8 czerwca 2019 roku, wasz poprzedni produkt powinien zostać zamknięty przed 8 czerwca 2018 roku. 

Zawsze przy okazji promocji Alior Banku pojawia się zasadnicze pytanie. Czy posiadanie konta w T-Mobile Usługi Bankowe Alior Banku lub w Kantorze Walutowym wyklucza z promocji? Na szczęście, tym razem tak nie jest, dlatego zarówno posiadacze konta w TMUB, jak i w Kantorze Walutowym śmiało mogą wziąć udział w promocji “dużego” Aliora. Potwierdza to wprost zapis regulaminu:

Posiadanie konta oszczędnościowego, konta firmowego, konta oszczędnościowego walutowego, konta w Kantorze Walutowym Alior Banku oraz konta w T-Mobile Usługi Bankowe nie wyklucza uczestnika z promocji.

 

 

Ważna aktualizacja dla byłych klientów Alior Banku

Mam dla Was ważną, aczkolwiek pozytywną wiadomość od organizatora promocji. Otóż wielu uczestników promocji to byli klienci Alior Banku, którzy dość często posiadają ciągle aktywną umowę ramową z bankiem. W takim przypadku, na końcu wniosku pojawiała się zazwyczaj informacja, iż wniosek nie może być w tej chwili złożony i że skontaktuje się z Wami pracownik banku. Z informacji uzyskanych od organizatora dowiedziałem się, iż po wyświetleniu niniejszego komunikatu, dość często porzucaliście wniosek. Dlatego od teraz, śmiało korzystajcie z tej ścieżki. Potwierdzenie wniosku z konsultantem sprawi, iż z pewnością zostaniecie w promocji, nawet w przypadku podpisania umowy w oddziale. Wówczas musicie tylko pamiętać o tym, aby doradca nie wygenerował wniosku na nowo (będzie to standardowy wniosek poza promocją). Jeśli natomiast porzuciliście już swój wniosek, pozostaje Wam rejestracja w Money Manii z użyciem nowego adresu e-mail. Poniżej oficjalne stanowisko organizatora.

Jeśli po wypełnieniu wniosku o konto otrzymasz komunikat: „Dziękujemy. Zakończenie wniosku nie jest obecnie możliwe. Jeśli chcesz, pracownik banku skontaktuje się w celu dokończenia składania wniosku” – skorzystaj z tej ścieżki. Konsultant dokończy wniosek razem z Tobą, a Ty wciąż będziesz miał szansę na udział w promocji. Nie wychodź ze strony, nie wylogowuj się z Money Manii. Pamiętaj, że możesz wysłać tylko jeden wniosek.

 

 

Jak założyć promocyjne konto?

Aby wziąć udział w akcji, na początek zarejestrujcie się na dedykowanej stronie promocji, klikając Weź udział. W tym miejscu wystarczy, że podacie imię, nazwisko, adres e-mail, hasło a także zaakceptujecie wszystkie trzy okienka. Po rejestracji otrzymacie na maila link aktywacyjny. Po kliknięciu w link zostaniecie przeniesieni z powrotem na stronę promocji, co będzie równoznaczne z aktywacją profilu w aplikacji. Osoby, które korzystały już z poprzednich promocji Money Mania nie muszą się ponownie rejestrować. Wystarczy, że zalogujecie się na dedykowanej stronie promocji

 

Teraz pozostaje Wam już tylko zalogowanie się w profilu i złożenie wniosku o konto wraz z kartą debetową za po kliknięciu w Wyślij wniosek. Na złożenie wniosku w promocji macie czas od 8 maja 2019 roku do 10 czerwca 2019 roku. Ostateczny termin na podpisanie umowy to 10 lipca 2019 roku. Pamiętajcie, iż we wniosku o konto należy użyć tego samego maila co podczas rejestracji w promocji. Ponadto, każda osoba, która chce założyć konto musi zarejestrować się z osobna na unikalny adres e-mail. Dużym plusem promocji jest fakt, iż organizator nie wymaga akceptacji jakichkolwiek zgód marketingowych.

 

Umowę możecie zawrzeć na trzy sposoby:

 • kurierem – może on dostarczyć umowę do waszego domu, ale również miejsca pracy lub szkoły,
 • poprzez przelew weryfikacyjny –  obecnie w tym systemie uczestniczą oprócz Alior Banku: Bank Pekao, Santander Bank, eurobank, ING Bank Śląski, mBank, Nest Bank, PBS Bank oraz T-Mobile Usługi Bankowe (możliwe, że lista banków została poszerzona). W tym przypadku należy wykonać przelew weryfikacyjny na kwotę ustaloną przez Alior Bank (na przykład 1 zł) z banku, w którym posiadacie konto (przelew podlega zwrotowi). Pamiętajcie, iż wszystkie dane we wniosku muszą zgadzać się z danymi w obecnym banku i w dowodzie osobistym. Przelew weryfikujący można wykonać wyłącznie z konta, które zostało założone w placówce banku lub poprzez kuriera (tak, by obecny bank posiadał Twój wzór podpisu).
 • poprzez rozmowę Video z pracownikiem banku – umowa może być podpisana nawet w ciągu 5 minut. Pamiętajcie, aby wasz komputer był wyposażony w sprawną kamerę oraz mikrofon.

 

Jakie warunki należy spełnić, by otrzymać 150 zł premii?

Aby zdobyć premię musicie spełnić dwa warunki. Pierwszy z nich to zapewnienie wpływów na łączną kwotę co najmniej 1000 zł. Może to być pojedynczy wpływ lub na przykład dwa wpływy po 500 zł. Oczywiście wpływ z waszego konta w innym banku zapewni uzyskanie premii. Po zaksięgowaniu środków na koncie w Alior Banku możecie je z powrotem wypłacić na swoje główne konto.

Drugi z warunków to wykonanie minimum 3 płatności kartą lub BLIKIEM w punktach stacjonarnych lub w Internecie. Oba warunki należy spełnić do 10 września 2019 roku. Po wykonaniu transakcji kartę możecie zamknąć, ponieważ nie ma potrzeby utrzymywania jej do momentu wypłaty premii. Jedyne o czym należy pamiętać to fakt, iż od umowy o kartę nie można odstąpić w ciągu 14 dni od jej zawarcia.

Co do kwestii płatności, bank nie reguluje minimalnej kwoty transakcji, zatem drobny zakup w sklepie spełni warunek promocji. Z promocji wykluczone są jedynie “mniej typowe transakcje kartą” według kodów MCC:

 • 7995 – określający kasyna oraz zakłady bukmacherskie i im podobne,
 • 8999 – określający profesjonalne usługi, nieklasyfikowane pod innymi kodami MCC, o ile płatność zidentyfikowana jest jako zagraniczna (country code inny niż Polska),
 • 4111 – określający m.in. usługi transportowe,
 • 6012 – określający instytucje finansowe,
 • 6211 – określający brokerów ubezpieczeniowych,
 • 6051 – określający przekazy pieniężne w instytucjach finansowych,
 • 4829 – określający internetowe przekazy pieniężne,
 • 4900 – określający narzędzia elektryczne, gazowe, sanitarne i wodne (a tak naprawdę płatności rachunków domowych kartą poprzez pośredników płatniczych typu Sprytny Bill, Blue Media itp.).

 

Po spełnieniu warunków, premia zostanie wypłacona na Konto Jakże Osobiste do 10 października 2018 roku. Wcześniej, bo do 10 września 2019 roku, będziecie musieli uzupełnić numer do wypłaty premii w aplikacji promocyjnej na stronie Money Manii. Potwierdzenie uzyskania prawa do wypłaty nagrody otrzymacie mailowo do 5 października 2019 roku.

Szczegóły w regulaminie promocji Money Mania 18.

 

 

Kalendarium promocji:

 • do 10 czerwca 2019 rokuskładacie wniosek w promocji,
 • do 10 lipca 2019 roku – podpisujecie umowę o konto wraz z kartą debetową,
 • do 10 września 2019 roku – zasilacie konto na 1000 zł oraz zapewniacie 3 płatności kartą lub BLIKIEM,
 • do 10 września 2019 roku – uzupełniacie numer konta do wypłaty premii w panelu promocji,
 • do 5 października 2019 roku – otrzymujecie maila z informacją o przyznaniu nagrody,
 • do 10 października 2019 roku – otrzymujecie 150 zł premii na konto.

 

 

Konto Jakże Osobiste – charakterystyka

0 zł zł za prowadzenie konta jeśli nie ukończyliście 26 lat lub zapewnicie jednorazowy wpływ na co najmniej 1500 zł miesięcznie, w przeciwnym razie opłata wyniesie 10 zł,

0 zł zł za użytkowanie karty debetowej pod warunkiem wykonania płatności bezgotówkowych na minimum 300 zł, w przeciwnym razie opłata wyniesie 5 zł,

– 0 zł za wypłaty z bankomatów Alior Banku,

– 0 zł za wypłaty dowolnego bankomatu, wykonane BLIKIEM,

– 0 zł za wypłaty gotówki w sklepie w ramach usługi cashback,

– 2,50 zł za wypłaty z obcych bankomatów (chyba, że wybierzecie korzyść dotyczącą darmowych bankomatów),

– 0 zł za wpłaty i wypłaty gotówki w oddziałach i placówkach partnerskich banku,

– 0 zł za przelewy krajowe w złotych przez Internet i mobilne,

– możliwość korzystania z BLIKA, Apple Pay, Google Pay oraz karty wirtualnej HCE,

– szczegóły w Tabeli Opłat i Prowizji.

 

Oprócz powyższych warunków bazowych, możecie wybrać za darmo dwie spośród wymienionych poniżej “korzyści” dołączanych do konta. Każda kolejna “korzyść” kosztuje 3,50 zł miesięcznie. Do wyboru macie:

 • oprocentowanie na koncie oszczędnościowym – 3% w skali roku (do 20.000 zł),
 • zwrot 1% za zakupy wykonane telefonem,
 • 0 zł za wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce,
 • 0 zł za wypłaty z bankomatów za granicą,
 • limit na koncie bez odsetek przez 10 dni (dla kwoty do 1000 zł),
 • ubezpieczenie w podróży za granicą,
 • program Mastercard Priceless Specials,
 • pomoc w nagłych wypadkach – pakiet assistance,
 • pakiet 5 bezpłatnych przelewów natychmiastowych przez bankowość internetową i mobilną,
 • pakiet 30 bezpłatnych powiadomień SMS o zdarzeniach na rachunkach.

 

Zapewne najbardziej interesujące są dwie pierwsze korzyści. Promocyjne oprocentowanie 3% w skali roku na koncie oszczędnościowym obowiązuje do 31 grudnia 2019 roku dla kwoty do 20.000 zł. Oprocentowanie może zostać przedłużone na kolejne okresy, co już miało miejsce kilkukrotnie.

W przypadku 1% moneyback, zwroty naliczane są od transakcji wykonanych BLIKIEM, Google Pay, Apple Pay lub poprzez technologię HCE (karta ztokenizowana w aplikacji banku). Maksymalny miesięczny zwrot to 20 zł, co w skali roku daje nawet 240 zł moneyback. Zwrotem nie są objęte wybrane klasy kodów MCC (wspomniane przy okazji promocji z premią).

Szczegóły w regulaminie korzyści Konta Jakże Osobistego.

 

 

 

 

Jak zamknąć konto w Alior Banku?

Jeśli po odebraniu premii zdecydujecie się zakończyć współpracę z Alior Bankiem, możecie to zrobić na cztery sposoby:

 • poprzez infolinię,
 • w bankowości elektronicznej,
 • w oddziale banku,
 • korespondencyjnie, wysyłając wypowiedzenie na adres banku.

 

Aby zamknąć konto w bankowości elektronicznej, wystarczy wysłać wiadomość przez pocztę wewnętrzną banku. W tym celu klikacie po kolei: Wiadomości Napisz nową wiadomość Zapytanie, Rachunki bankowe, Zamknięcie konta osobistego… W treści wiadomości podajecie numer rachunku/rachunków, który chcecie zamknąć. Oprócz tego możecie dodać numer konta, na które ma zostać przelany osad pozostały po zamknięciu rachunku. Możecie na przykład zamknąć tylko konto osobiste, a konto oszczędnościowe zostawić otwarte. Jeśli chcecie zamknąć wszystko, w wiadomości dodajcie również numery kont oszczędnościowych. Pomimo zamknięcia rachunków, umowa ramowa pozostanie w mocy. Dzięki temu wasz dostęp do bankowości online będzie nadal aktywny. Umowę ramową możecie wypowiedzieć w placówce banku lub korespondencyjnie. 

Proces zamykania konta przez bankowość internetową jest na tyle prosty, że możecie go wykonać z pozycji smartfona, co potwierdza poniższy screen 🙂

 

 

 

 

 

Przypominam jednocześnie o szeregu aktualnych promocji, które pozwolą Wam osiągnąć dodatkowy dochód:

Revolut: 25 zł premii na start oraz darmowa dostawa karty fizycznej!
 
Citi Handlowy: smartfon OPPO o wartości 799 zł w promocji darmowej karty kredytowej Simplicity
 
BNP Paribas: 440 zł premii w promocji karty kredytowej mamBONUS
 
Nawet 280 zł premii za założenie Konta Jakie Chcę w Santander Banku
 
350 zł premii za założenie Konta dla Ciebie w Credit Agricole
 
Po 10 funtów premii dla obu stron w programie poleceń Xendpay
 
Po 15 funtów premii za przetestowanie aplikacji Monese
 
251 zł premii w promocji konta osobistego od BNP Paribas
 
Po 5 funtów dla obu stron w programie poleceń aplikacji CURVE
 
Po 10 funtów premii dla obu stron w programie poleceń TransferGo
 
mBank: 150 zł premii w promocji eKonta osobistego
 
Citi Handlowy: 400 zł do Biedronki z darmową kartą kredytową
 
Po 100 zł premii w programie poleceń banku PKO BP

Chcesz być na bieżąco dzięki czemu twoje dochody będę jeszcze wyższe?
Polub stronę na facebooku, obserwuj na Twitterze lub LinkedIn bądź zapisz się na newsletter

.

 

Śledź bloga w social mediach:
FACEBOOK
Twitter
LINKEDIN
INSTAGRAM
SOCIALICON

34 Comments

  • Tak, przelew z innego twojego konta w dowolnym banku spełni warunki promocji 🙂

   • A jak długo ten 1000zł ma być na koncie żeby zaliczyło ? Następnego dnia można już odesłać ?

 1. Po spełnieniu warunków mogę zrezygnować z karty nie zamykając konta i opłata za kartę nie będzie już naliczana tak?

  • Dokładnie tak 🙂 Tylko nie skorzystaj z formy odstąpienia od umowy o kartę w ciągu 14 dni. To szczególna forma rezygnacji ale dla pewności wolę o niej wspomnieć.

 2. 1. cytat nr 1
  “do 10 września 2019 roku, będziecie musieli uzupełnić numer do wypłaty premii w aplikacji promocyjnej na stronie Money Manii”
  cytat nr 2:
  “do 10 września 2019 roku – uzupełniacie numer konta do wypłaty premii w panelu promocji,”

  Pytania:
  a) skąd mam wiedzieć, kiedy można podać numer konta do wypłaty premii?
  Wiem, że nie później niż do 10 września, ale OD kiedy?
  b) (do pierwszego cytatu) co to znaczy podać ten numer konta “w aplikacji promocyjnej”?
  Co to za aplikacja?
  c) (do drugiego cytatu) podać numer w panelu promocji – czy to coś innego niż “aplikacja promocyjna”? Czy numer konta do wypłaty należy podać dwa razy? Trochę zagmatwane to jest w artykule…

  • a) Po zalogowaniu znajdziesz pole do wpisania numeru konta.
   b) Aplikacja promocji = panel promocji = strona promocji (po zalogowaniu).
   c) Jak wyżej 🙂

 3. 2. jeden z warunków do uzyskania premii to wpływ 1000 zł.
  Natomiast by uniknąć opłaty za konto należy zapewnić wpływ 1500 zł co miesiąc.
  Czy wystarczy dla obu warunków (premii i bezpłatności) jeden przelew na 1500 lub więcej?
  Czy też należy wpłacić 1000 zł dla promocji, oraz 1500 zł dla bezpłatności konta?

 4. 3.
  cytat: “Po wykonaniu transakcji kartę możecie zamknąć”.
  Co oznacz “zamknąć”?
  Czy jest to jednoznaczne z zastrzeżeniem karty?
  Wystarczy kartę zastrzec?

 5. ‚Dzień dobry,
  z przyczyn technicznych Twój wniosek został odrzucony. W celu zawarcia umowy o konto prosimy o kontakt z oddziałem Alior Banku.

  W przypadku pytań bądź wątpliwości prosimy o kontakt z naszą infolinią pod numerem telefonu 19 502 (z zagranicy +48 12 19 502).

  Z poważaniem,
  Zespół Alior Banku’

  Czyli mam udać się do oddziału i powiedzieć żeby wygenerowali dla mnie wniosek o konto który składałem przez internet w promocji?

  Pozdrawiam

  • Ja też dzisiaj zaraz po zakończeniu videorozmowy w której pokazałem pani z banku dowód i zostałem sfotografowany dostałem taki mejl. Na infolinii dostępu do wniosku odrzuconego nie mają. Trochę słabe.
   Założyłem nowy adres e-mail i konto w moneymani złożyłem nowy wniosek i tym razem wybrałem już kuriera

 6. 5. Uczestnikowi, który skorzysta z uprawnienia do odstąpienia od Umowy o Konto lub Umowy o Kartę, w
  terminie i na warunkach określonych przez obowiązujące przepisy prawa, nie przysługuje prawo do
  Premii.

  Czyli kartę można zamknąć z poziomu aplikacji albo infolinii ale ważne jest żeby mieć aktywną umowę o kartę?

  • Odstąpienie od umowy to coś w rodzaju “cofnięcia umowy tak jakby jej nie było”. Ma się na to ustawowe 14 dni. Kartę można po prostu zamknąć.

 7. Hej, wczoraj kupiłem bilety lotnicze za ok 400 PLN z aplikacji Ryanaira i zapłaciłem Apple Pay. Potem zapytałem banku czy taka transakcja jest jako normalna bezgotówkowa jak kartą w sklepie. Potwierdzili. Stąd naszło mnie pytanie, jeśli doładuję Revoluta kilka razy też za pomocą Apple Pay to czy to też będzie transakcja bezgotówkowa licząca się na zwrot moneyback z korzyści? Nie odpisali jeszcze.

 8. Założyłem konto po kontakcie z doradcą. Nie mogłem przez formularz – doradca dzwonił do mnie.
  Jak zatem uzupełnić numer w panelu money manii skoro założyłem konto z pomocą doradcy?
  (konto moje ma takie warunki jak w promocji money manii)

 9. Podpisałem umowę zintegrowaną dla kuriera, nawet bez żadnej daty w tej umowie, i od 9 czerwca nie ma żadnego potwierdzenia ze strony banku, nie ma założonego konta, a na infolinii też nie wiedzą o co chodzi, jakieś gówno, nie bank!

 10. 10 czerwca złożyłem wniosek. Dostalem potwierdzenie sms z banku ze mam czekac na kuriera. Od tego czasu nie ma kontaktu od firmy kurierskiej.
  W międzyczasie dzwoniłem na infolinię banku. Nic nie wiedzą kontaktu z kurierem nie mają.
  Podejrzewam że otworzyli już wystarczająco duża liczbę kont z money Manii że nie chcą otwierać więcej.
  Ktoś tu pisał że można to sfinalizować w oddziale. Taki mejl też dostałem dziś od moneymanii. Co powiedzieć w oddziale żeby to było otwarcie konta z promocji?

 11. Jest jeszcze lepsza komedia. Właśnie sprawdziłem mejla A tam wiadomość od Alior banku p.t. Ponowna wysyłka dokumentów wniosek o konto w Alior Banku o treści

  Dzień dobry!

  Uprzejmie informujemy, że otrzymaliśmy zwrotnie podpisane dokumenty dotyczące aktywacji konta/t w Alior Banku.
  Niestety dokumenty nie są kompletne bądź zawierają błędy. Mając na uwadze powyższe, w najbliższym czasie skontaktujemy się z Tobą w celu ponownego umówienia kuriera wraz z nowymi dokumentami do podpisu.

  Z poważaniem,
  Zespół Alior Banku

  Nie muszę przypominać że kuriera u mnie nie było ani nigdy do mnie nie próbował dzwonić.
  Co jeszcze lepsze to na infolinię alior dzwoniłem wczoraj po 17 i nic nie byli mi w stanie powiedzieć A mejl jest z wczoraj z 9 rano więc powinni mi przynajmniej powiedzieć że dokumenty wróciły.
  To jest jedna wielka sciema.

  • Kurier był u Ciebie 2 razy, ale nie dzwonił do Ciebie i odesłał niepodpisane dokumenty do centrali. Formułka w mailu jest standardowa.

   Możesz iść do oddziału i podpisac umowę dotyczącą promocji Money Mania. Ten sam wniosek 🙂

   • Werble
    Podpisałem dziś umowę w końcu. Wygenerowana 3 lipca (w dniu mejla od aliora). Drukowana 4 lipca. Wniosek z 10 czerwca.
    Teraz jeszcze niepewność czy umowa wejdzie w życie przed 10 lipca bo na umowie jest napisane że wchodzi w życie w momencie kiedy wyspa mi SMS. Dziwne praktyki. Na umowie brak daty i miejsca na jej wpisanie więc nie wiem jak w razie reklamacji udowodnić że podpisałem ją 8 lipca (czyli w czasie do promocji).
    A widząc jak to pechowo idzie obawiam się że przed 10 lipca smsa od aliora nie otrzymam

 12. Cześć Jacek!
  Miałem kiedyś konto w t-mobile.
  Z powyższego powodu miałem problem przy rejestracji w Money Manii.
  Tak jak radzisz w artykule czekałem na kontakt z konsultantem – pracownik Aliora skontaktował się ze mną, pomógł mi założyć konto, przesłał mi potwierdzenie i regulamin money manii.
  Niby wszystko ok, niby w promocji, ale…
  Ale teraz nie mam jak podać numeru konta do wypłaty premii – bo założyłem konto przy pomocy konsultanta Alior Banku, a nie na stronie Money Manii.

  Czy wiesz może, jak uzupełnić numer konta do wypłaty premii?
  Jak z tego wybrnąć?

  • Hej. Napisz na maila do organizatora Money Manii (adres w regulaminie). Na 99% poproszą cię o dane do przelewu za pośrednictwem maila. Daj znać jak poszło 😀

   • Napisałem tak jak poradziłeś.
    Jak pomoże lub nie pomoże organizator (Totalmoney/Money Maniia) to poinformuję tutaj, by dać wskazówkę i pomoc innym (lub przestrzec).

 13. Dostaliście jakiegoś maila z powiadomieniem o uzupełnieniu numeru konta? Po zalogowaniu się na stronie Money Mania widać już nowa promocję a z moim kontem nie jest związany żaden wniosek.

  • U mnie też cisza co jest?? czyżby na ostatnią chwilę by nas wykiwać że zapomnimy i nie wypełnimy.

   • W tej promocji nie ma maili z przypomnieniem. Sam z siebie zaloguj się w profilu i uzupełnij dane.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *