ING Bank Śląski: nawet 200 zł premii w promocji regularnego inwestowania oraz 140 zł premii na start za założenie Konta z Lwem

ING Bank Śląski powraca to świetnej promocji, w której możecie uzyskać premię za regularne inwestowanie w dowolny fundusz. Tym razem promocja przybrała bardzo korzystną formę, ponieważ do zdobycia jest 100 zł, 150 zł lub nawet 200 zł premii. Wartość bonusu uzależniona jest od wysokości waszych regularnych wpłat do funduszu. ING nie narzuca natomiast, w co konkretnie należy zainwestować, zatem możecie wybrać przykładowo któryś z funduszy zaklasyfikowanych do funduszy o bardzo niskim ryzyku. Z promocji mogą skorzystać zarówno dotychczasowi, jak i nowi klienci banku. W przypadku tych drugich, dodatkową zachętą może być 140 zł łatwej premii za założenie Konta z Lwem.

 

 

Uczestnicy promocji “200 zł za regularne inwestowanie”

Z promocji mogą skorzystać posiadacze konta osobistego i/lub konta oszczędnościowego. Głównym warunkiem uczestnictwa w promocji jest nieposiadanie jednostek funduszy inwestycyjnych na rejestrach otwartych w ramach umowy pośrednictwa z bankiem ING w momencie rozpoczęcia promocji, czyli 15 stycznia 2019 roku. Jeśli zatem korzystaliście z poprzednich edycji promocji lub po prostu inwestowaliście w fundusze w ramach ING Banku Śląskiego, wówczas przed startem promocji powinniście skutecznie zbyć wszystkie jednostki, zaś wasze rejestry powinny być puste (choć nadal mogą być aktywne). 

 

Jak wziąć udział w promocji?

Na początek zapiszcie się do promocji po zalogowaniu w bankowości elektronicznej. Macie na to czas od 15 stycznia 2019 roku do 28 lutego 2019 roku. W tym celu przejdźcie do zakładki Oferta ING, a następnie Promocje. Odszukajcie teraz zakładkę Nagroda do 200 zł za regularne inwestowanie i kliknijcie na Sprawdź szczegóły, a następnie Skorzystaj z promocji. Poniżej screen baneru z bankowości online:

 

 

Po kliknięciu w Zapisz się i inwestuj regularnie otrzymacie wiadomość w ramach poczty wewnętrznej z potwierdzeniem udziału. W dalszym kroku wypełnijcie ankietę inwestycyjną (o ile jej wcześniej nie wypełnialiście) za pomocą której bank określi wasz profil inwestora, a następnie podpiszcie umowę pośrednictwa. Ankieta ma na celu sprawdzić stan waszej wiedzy na temat inwestowania oraz określić wasz profil inwestycyjny. Jej wypełnienie jest jednym z warunków promocji z bonusem. Nie zdziwcie się, jeśli wynikiem ankiety będzie formułka “produkt jest dla Ciebie nieodpowiedni”. Tego typu ocena pojawia się w przypadku, gdy nigdy dotychczasowo nie korzystaliście z funduszy inwestycyjnych. W ten sposób bank musi Was dość dosadnie poinformować o ryzyku związanym z inwestowaniem. Po wypełnieniu ankiety należy zaakceptować umowę ramową oraz umowę pośrednictwa w nabyciu jednostek funduszy (otwarcie rejestru).

 

Gdy dopełnicie powyższe formalności, w okresie trwania promocji:

 • złóżcie zlecenie otwarcia nowego rejestru w funduszach inwestycyjnych,
 • dokonajcie pierwszej wpłaty za nabycie jednostek na wymieniony rejestr za minimum 300 zł,
 • złóżcie dyspozycję regularnego inwestowania w ramach rejestru na kwotę 300 zł, 500 zł lub 1000 zł.

 

Jeżeli z promocji korzystacie po raz pierwszy, w tym miejscu krok po kroku omówię w jaki sposób ustawić regularne inwestowanie. Jeśli natomiast zagadnienie to nie jest Wam obce, wówczas możecie przejść do warunków wypłaty bonusu.

 

Instrukcja “krok po kroku” + wybór funduszu

Po skutecznym zapisaniu się do promocji i wypełnieniu ankiety możecie przejść do wyboru funduszu poprzez kliknięcie na Kup fundusz. Do wyboru macie całą paletę funduszy, które możecie posegregować według różnych kryteriów. Załóżmy, iż jako kryterium wyboru ustanowię poziom ryzyka funduszu. Po posortowaniu listy, na początku listy pojawiło się kilka funduszy o bardzo niskim profilu ryzyka. Warto w tym miejscu wspomnieć, iż zgodnie z unijnym rozporządzeniem, ostatnio wiele funduszy zmieniło swoją nazwę. Kryteria, jakie muszą spełniać fundusze pieniężne zostały mocno zaostrzone. Dlatego w miejsce dawnych funduszy pieniężnych, gotówkowych oraz depozytowych wskoczyły fundusze obligacji krótko- i długoterminowych. Obecnie stosowane nazwy handlowe dawnych funduszy pieniężnych to oszczędnościowy albo dochodowy.

Po wstępnej selekcji, z listy funduszy wybieram ten, który najbardziej mnie interesuje (po zapoznaniu się z dokumentami określającymi dany fundusz). Po kliknięciu Wybierz pojawi się pole do wpisania kwoty pierwszej wpłaty (minimum 300 zł, choć niektóre TFI ustanawiają wyższe progi wejścia). W drugim kroku, należy natomiast określić kwotę regularnych wpłat (300 zł, 500 zł lub 1000 zł) oraz terminy w których pobierane będą środki. Na końcu pojawi się podsumowanie wraz z listą dokumentów dotyczących danego funduszu, po czym będziecie mogli potwierdzić dyspozycję SMS-em.

 

 

Kwestię wyboru danego funduszu zostawiam dla Was. Analiza wszystkich dostępnych funduszy oczywiście wykracza poza ramy niniejszego artykułu. Musicie mieć świadomość możliwości utraty części lub nawet całości środków zainwestowanych w dany fundusz. Obowiązkowo zapoznajcie się również z dokumentami charakteryzującymi dany fundusz. Z mojej strony przedstawiam jedynie, jak technicznie skorzystać z promocji, natomiast wszelkie decyzje inwestycyjne należą już do Was i musicie być w pełni ich świadomi. Ogólnie rzecz biorąc, warto wybrać fundusz, który nie pobiera opłat z tytułu zakupu i umorzenia jednostek uczestnictwa oraz pobiera względnie niską opłatę za zarządzanie. Akurat w przypadku opłaty za nabycie jednostek, sprawa jest prosta, ponieważ w ramach dodatkowej promocji „0 zł za zakup funduszy w Moim ING” zakup wszystkich funduszy oferowanych przez ING zwolniony jest z opłaty manipulacyjnej.

 

 

Moja porada 🙂

Osobiście przejrzałem oferty funduszy o bardzo niskim poziomie ryzyka i okazało się, że każdy z nich nie pobiera opłat za nabycie i umorzenie jednostek. Jeśli zależy Wam głównie na uzyskaniu premii, wówczas fundusze o najniższym profilu ryzyka mogą być najlepszym rozwiązaniem. Być może przynoszą one symboliczne zyski, aczkolwiek ryzyko straty w ich przypadku jest o wiele niższe niż na przykład w przypadku funduszy akcyjnych. W ten sposób, przy niskim ryzyku, zainkasujecie nawet 200 zł premii, co bardzo pozytywnie wpłynie na rentowność inwestycji. Oczywiście ostateczny wybór będzie należał do Was.

 

 

Warunki wypłaty bonus

Aby uzyskać prawo do otrzymania premii należy w okresie od przystąpienia do promocji do 30 sierpnia 2019 roku co najmniej sześć razy nabyć jednostki uczestnictwa w ramach dyspozycji Regularnego inwestowania (od lutego do lipca lub od marca do sierpnia) oraz nie dokonywać zmiany kwoty dyspozycji regularnego inwestowania. Ponadto w dniu wypłaty premii – 30 września 2019 roku należy posiadać aktywne konto osobiste lub Otwarte Konto Oszczędnościowe oraz jednostki funduszy na rejestrze.

Jak wcześniej wspominałem, promocja ma trzy warianty. We wszystkich wariantach pierwsza wpłata musi opiewać na minimum 300 zł. Natomiast to sześć kolejnych wpłat w ramach regularnego inwestowania będzie rzutować na wysokość premii:

 • wpłaty po 300 zł – 100 zł premii,
 • wpłaty po 500 zł – 150 zł premii,
 • wpłaty po 1000 zł – 200 zł premii.

Zatem łączne zaangażowanie na poczet promocji wyniesie, 2100 zł 3300 zł lub 6300 zł.

 

Wypłacony bonus jest kwotą netto, bank załatwi za Was wszelkie sprawy związane z opodatkowaniem (najpierw przyzna nagrodę dodatkową, którą następnie przekaże w formie podatku na konto odpowiedniego urzędu). Premia zostanie wypłacona na rejestr funduszu. Za przyznaną kwotę, bank zakupi dla Was dodatkowe jednostki uczestnictwa w ramach rejestru. Prezentacja jednostek uczestnictwa na rejestrze nastąpi w terminie od 3 do 7 dni od dnia wypłaty premii. Po tym okresie będziecie mogli umorzyć wszystkie jednostki i wypłacić premię.

 

Szczegóły promocji:

 

 

 

 

Przypominam jednocześnie o szeregu aktualnych promocji, które pozwolą Wam osiągnąć dodatkowy dochód:

Revolut: 25 zł premii na start oraz darmowa dostawa karty fizycznej!
 
Citi Handlowy: smartfon OPPO o wartości 799 zł w promocji darmowej karty kredytowej Simplicity
 
BNP Paribas: 440 zł premii w promocji karty kredytowej mamBONUS
 
Nawet 280 zł premii za założenie Konta Jakie Chcę w Santander Banku
 
350 zł premii za założenie Konta dla Ciebie w Credit Agricole
 
Po 10 funtów premii dla obu stron w programie poleceń Xendpay
 
Po 15 funtów premii za przetestowanie aplikacji Monese
 
251 zł premii w promocji konta osobistego od BNP Paribas
 
Po 5 funtów dla obu stron w programie poleceń aplikacji CURVE
 
Po 10 funtów premii dla obu stron w programie poleceń TransferGo
 
mBank: 150 zł premii w promocji eKonta osobistego
 
Citi Handlowy: 400 zł do Biedronki z darmową kartą kredytową
 
Po 100 zł premii w programie poleceń banku PKO BP

Chcesz być na bieżąco dzięki czemu twoje dochody będę jeszcze wyższe?
Polub stronę na facebooku, obserwuj na Twitterze lub LinkedIn bądź zapisz się na newsletter

.

Śledź bloga w social mediach:
FACEBOOK
Twitter
LINKEDIN
INSTAGRAM
SOCIALICON

14 Comments

 1. Czy można w takim razie zrobić wpłatę początkowa i czekać do ostatniego miesiąca, gdzie przelewamy od razu 6 rat?? Czy jednak trzeba wpłacać co miesiąc?

 2. Można na drugi dzień wypłacać co miesięczne zainwestowane jednostki? tylko zostawiać początkowe 300 zł na rejestrze?

   • Wg regulamin §7
    Uczestnik w momencie wypłaty premii będzie posiadaczem aktywnej dyspozycji regularnego inwestowania na kwotę 300 zł lub 500 zł lub 1000 zł oraz jednostek nabytych na Rejestr, na kwotę min 300 zł.

    • wiec chyba nie jest obowiązkowe trzymania wszystkiego tylko tych początkowych 300 zł ale mogę się mylić.

    • Rzeczywiście. W poprzednich edycjach była ogólna informacja, że trzeba mieć jednostki na rejestrze. Tutaj zaakcentowane jest, że wystarczy posiadać te początkowe. Ja jednak nie zaryzykuję i będę trzymał wszystkie do końca. Możesz podpytać w wiadomości w Moje ING jak oni na to patrzą i podzielić się odpowiedzią z nami.

 3. Cześć rozmowy na Czacie:
  Beata – ING
  Czyli musisz mieć przynajmniej 300 zł ulokowane na koncie funduszowym oraz ustalone stałe zlecenie, które co miesiąc do dnia
  wypłaty będzie w kwotach jak powyżej.

 4. Cześć,
  uczestniczę w I edycji. Przeczytałem regulamin jeszcze raz i hmmm mam pewne wątpliwości. W warunkach promocji jest:
  „6) W okresie do 30 sierpnia 2019 r. dokonać co najmniej sześciu nabyć w ramach złożonej dyspozycji regularnego inwestowania na kwotę 300 zł lub 500 zł lub 1000 zł. Kwoty inne niż wskazane w tym punkcie nie biorą udziału w promocji (w tym także kwoty łączne);”
  Rozpocząłem od lutego (300 + I DRI), marzec (II DRI), kwiecień (III DRI), maj (IV DRI), czerwiec (V), lipiec (VI DR). Teoretycznie mógłbym zakończyć, ale jest ustawiony automat regularnego inwestowania (ściągnie mi z konta 1000 PLN) – jest ustawiony 25 każdego miesiąca.
  W regulaminie jest napisane:
  „7) W okresie do 30 sierpnia 2019 r. nie dokonywać zmiany kwoty założonej w promocji dyspozycji regularnego inwestowania;”
  Czyli de facto jeżeli mam automat na 25 każdego miesiąca to muszę nabyć VII DRI bo inaczej zmienię kwotę w dyspozycji regularnego inwestowania (to o czym wspomina pkt. 7) i nie dotrzymam warunków promocji..
  No chyba, że dostanę wcześniej premię, ale na to nie zanosi się bo w regulaminie jest że nastąpi do 30 września…. A jest jeszcze taki kwiatek:
  PREMIA:
  6. Wysokość premii zależna jest od wysokości regularnego inwestowania:
  (…)
  3) Premia 200 zł za pierwsze nabycie na kwotę min 300 zł i realizację 6 kolejnych DRI, każde na kwotę 1000 zł.
  Powyższe oznacza przelew na nabycie jednostek funduszu oraz 6 kolejnych przelewów w ramach DRI, tj. łącznie Uczestnik musi zrealizować 7 nabyć (w tym 6 w ramach DRI).
  7. Uczestnik w momencie wypłaty premii będzie posiadaczem aktywnej dyspozycji regularnego inwestowania na kwotę 300 zł lub 500 zł lub 1000 zł oraz jednostek nabytych na Rejestr, na kwotę min 300 zł.
  Czyli z tego wnioskuję, że jeżeli przetrzymają mnie do 30 września z wypłatą premii, to jeszcze będę musiał kupić 25 września….
  Proszę Ciebie jakbyś mógł potwierdzić moje obawy/przypuszczenia.

  Pozdrawiam
  Leszek

  • Najłatwiej utrzymywać na koncie mniej niż 1000 zł to nie pobiorą, a warunki i tak będą spełnione 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *