Citi Handlowy: 300 zł w formie bonu Allegro w zamian za wyrobienie darmowej karty Simplicity

W banku Citi Handlowy ponownie możecie zdobyć bon do wykorzystania w serwisie Allegro w zamian za wyrobienie darmowej karty Citi Simplicity. Tym razem wartość vouchera wynosi 300 zł, aczkolwiek w stosunku do ostatniej edycji promocji, bank dość mocno uprościł warunki zdobycia premii. Tak naprawdę wystarczy wykonać 10 płatności kartą na dowolną kwotę, a voucher będzie wasz. A na czym polega darmowość karty Citi Simplicity? Otóż jej główne zalety to: 0 zł za wydanie karty, brak opłaty miesięcznej i rocznej z tytuły użytkowania karty oraz darmowe powiadomienia i przypomnienia w formie SMS! To wszystko otrzymujecie zupełnie bezwarunkowo. Co ciekawe, równolegle prowadzi niemal identyczną promocje, w której do zdobycia jest 300 zł, ale w formie gotówki (mówiąc precyzyjniej: w formie zasilenia salda karty). Jeśli zatem nie jesteście miłośnikami serwisu Allegro, szczegóły wspomnianej promocji znajdziecie tutaj.

 

 

Kto może skorzystać z promocji?

Promocja karty Citi Simplicity przeznaczona jest zarówno dla całkiem nowych, jak i dla powracających klientów banku Citi Handlowy. Z promocji wyłączone są osoby, które posiadały główną kartę kredytową w banku Citi Handlowy po 1 stycznia 2015 roku. Jeśli posiadaliście natomiast inny produkt w banku lub wyłącznie kartę dodatkową (wydaną na przykład do karty głównej członka waszej rodziny), śmiało możecie wziąć udział w niniejszej promocji.

Druga kwestia w zakresie uczestnictwa w promocji to zdolność kredytowa niezbędna do uzyskania karty kredytowej. Na szczęście bank dość precyzyjnie określa, jakie minima należy spełnić, aby móc wnioskować o “plastik”. Co do wynagrodzenia, minimalna kwota dochodu umożliwiająca uzyskanie karty to 1200 zł netto miesięcznie. Oferta przeznaczona jest dla klientów indywidualnych, mających co najmniej 21 lat, pracujących w obecnej firmie minimum 3 miesiące (umowa o pracę, umowa zlecenie, umowa o dzieło, powołanie, mianowanie lub kontrakt). W przypadku przedsiębiorców minimalny wiek to 25 lat, ponadto powinniście prowadzić swoją działalność gospodarczą nie której niż 2 lata. O kartę mogą również wnioskować renciści, emeryci, osoby osiągające dochód z wynajmu nieruchomości, udziałowcy spółek akcyjnych lub z o.o., a także osoby osiągające dochody z innych tytułów. Szczegółowy wykaz dokumentów poświadczających uzyskiwanie konkretnych dochodów znajdziecie w załączniku do regulaminu (ostatnia strona).

 

Jak zawnioskować o promocyjną kartę kredytową?

Jeśli zdecydowaliście się na udział w promocji, na początek wypełnijcie formularz rejestracyjny na dedykowanej stronie banku. W tym miejscu wystarczy, że podacie podstawowe dane, takie jak imię i nazwisko, PESEL, numer kontaktowy oraz adres e-mail. Promocja trwa do 31 maja 2018 roku. Do tej daty należy wypełnić formularz. Sama umowa może być już podpisana później.

Po wypełnieniu formularza zadzwoni do Was konsultant, aby przyjąć szczegółowe dane do wniosku o kartę. Oprócz danych osobowych, konsultant zapyta Was między innymi jak długo pracujecie w obecnej firmie oraz jaki staż pracy posiadacie (warto zarezerwować na tę rozmowę kilka minut). Ponadto konsultant banku poinformuje Was o wymogach udokumentowania dochodu niezbędnego do ubiegania się o wydanie karty kredytowej (mogą to być na przykład potwierdzenia wpływów na konto). Jeżeli wstępna weryfikacja będzie pozytywna, konsultant zaproponuje terminy wizyty kuriera. Zapewne będzie Was on również namawiał na różne dodatkowe produkty, które mogą nie być opłacalne (na przykład ubezpieczenie). Pamiętajcie, że nie musicie korzystać z żadnych dodatkowych produktów proponowanych przez konsultanta. W trakcie spisywania wniosku należy również wyrazić zgody na:

  • przetwarzanie przez bank danych osobowych w celu informowania o produktach i usługach oferowanych przez podmioty współpracujące z bankiem w trakcie trwania umowy, a w przypadku niezawarcia umowy albo po jej rozwiązaniu, wygaśnięciu lub odstąpieniu od niej, o produktach banku i ww. podmiotów,
  • otrzymywanie drogą elektroniczną informacji handlowych w rozumieniu ustawy z 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną dotyczących oferty Banku oraz podmiotów współpracujących z Bankiem w trakcie trwania umowy, w przypadku jej nie zawarcia albo po jej rozwiązaniu, wygaśnięciu lub odstąpieniu od niej.

Ostatnim formalnym krokiem będzie wizyta kuriera z umową o kartę. Po podpisaniu dokumentów, zostaną one przesłane do centrali w celu ostatecznej weryfikacji. Jeśli wszystko będzie się zgadzać, karta zostanie dosłana listem poleconym. Teraz pozostanie już tylko aktywacja karty oraz spełnienie głównych warunków promocji.

 

Jak uzyskać voucher o wartości 300 zł do wykorzystania na Allegro?

Aby otrzymać voucher należy spełnić dwa warunki. Po pierwsze, musicie co najmniej 1 raz zalogować się (na przykład w celu aktywacji karty) w serwisie bankowości internetowej Citibank Online lub za pomocą aplikacji mobilnej Citi Mobile. Na wykonanie tej czynności macie czas do końca drugiego miesiąca kalendarzowego następującego po miesiącu zawarcia umowy o kartę

Drugim, a zarazem głównym warunkiem otrzymania nagrody będzie wykonanie 5 transakcji  bezgotówkowych przez okres dwóch kolejnych miesięcy. Przykładowo, gdy umowę podpiszecie w marcu, wówczas w marcu i kwietniu lub w kwietniu i maju wykonajcie po 5 płatności na dowolną kwotę (czyli łącznie 10 płatności). Pamiętajcie, iż transakcje muszą być również zaksięgowane w danym miesiącu, dlatego lepiej nie czekać z ich wykonaniem do końcówki miesiąca. Płatności mogą być wykonane zarówno w stacjonarnych punktach handlowo-usługowych, jak i w Internecie.

 

Jak otrzymam voucher o wartości 300 zł?

Jeśli spełnicie warunki promocji, wówczas w kolejnym miesiącu po ich spełnieniu otrzymacie wiadomość w ramach bankowości online z informacją o przyznaniu nagrody. W naszym przykładzie będzie to zatem maj lub czerwiec 2018 roku. Wiadomość ta będzie jednocześnie zawierać kod zniżkowy do wykorzystania podczas zakupów na Allegro. Zatem im szybciej spełnicie warunki promocji, tym szybciej zdobędziecie bonus.

 

Jak wykorzystać voucher na Allegro?

Na koniec najprzyjemniejsze, czyli kwestia wykorzystania przyznanego vouchera. Otóż możecie z niego skorzystać jednorazowo, podczas zakupów na kwotę co najmniej 300 zł. Z kwoty vouchera nie wydaje się reszty, zatem zakupy na kwotę poniżej 300 zł są bez sensu. Ważność kuponu zniżkowego to 4 miesiące od momentu otrzymania wiadomości w ramach bankowości elektronicznej. W przypadku zwrotu zamawianego towaru, środki zostaną Wam zwrócone również w formie vouchera. Kupon rabatowy należy wpisać po wybraniu towarów w koszyku zakupowym, w polu “mam kod rabatowy”. Nadwyżkę ponad 300 zł możecie opłacić tradycyjnie, czyli kartą płatniczą, BLIKIEM, czy szybkim przelewem PayU.

 

Zamów kartę kredytową i odbierz voucher 300 zł na Allegro

 

Ile kosztuje karta Citi Simplicity?

Konsultant podczas rozmowy zapyta Was, którą kartę kredytową chcecie otrzymać. W ofercie Citibanku znajduje się kilka kart kredytowych, aczkolwiek osobiście rekomenduję jedną – darmową kartę Citi Simplicity. Na czym polega jej darmowość? Oto szczegóły:

  • opłata za wydanie karty – 0 zł,
  • opłata roczna za kartę – 0 zł,
  • opłata za wysłanie monitu – 0 zł,
  • opłata za powiadomienia SMS – 0 zł.

Jeśli z karty będziecie korzystać w rozsądny sposób, za jej użytkowanie nie zapłacicie ani złotówki. Ale co znaczy “w rozsądny sposób”? Wystarczy, że kartę będziecie używać wyłącznie do transakcji bezgotówkowych (czyli głównie do płatności za usługi i towary), zaś wygenerowane zadłużenie będziecie spłacać terminowo. Karta banku Citi Handlowy wyposażona jest w okres bezodsetkowy sięgający do 56 dni. Oznacza to, że nawet przez 56 dni możecie obracać pieniędzmi banku, podczas gdy wasze środki będą przykładowo procentować w tym czasie na koncie oszczędnościowym. RRSO wynosi 10,47%

A jaka jest druga strona medalu? Jeśli z karty będziecie korzystać nierozsądnie, wówczas od waszego zadłużenia naliczane będą odsetki wynoszące 10% w skali roku. Zadzieje się tak w przypadku nieterminowej spłaty karty kredytowej lub korzystania z transakcji gotówkowych (na przykład wypłaty z bankomatów, przelewy z karty). W tym drugim przypadku oprócz prowizji za wypłatę lub przelew, odsetki będą naliczane od momentu realizacji transakcji.

Jeśli dotychczas nie posiadaliście karty kredytowej i chcecie dowiedzieć się więcej na temat jej funkcjonowania, polecam mój autorski poradnik Jak działa karta kredytowa?

 

Screen Shot 01-08-16 at 08.27 PM
 .
 
Karty kredytowe Citi Handlowego obarczone są miesięczną opłatą abonamentową za korzystanie z usługi Citiphone (6 zł). Na szczęście, zaraz po aktywacji karty możecie zrezygnować z tej usługi. W tym celu należy zalogować się do serwisu Citionline i w wiadomości wewnętrznej złożyć dyspozycję rezygnacji z usługi Citiphone. Przykładowo, możecie napisać krótkie sformułowanie: Rezygnuję z obsługi Citiphone. Więcej na temat opłat związanych z użytkowaniem karty kredytowej w banku Citi Handlowym w:

 

 

Przypominam jednocześnie o szeregu aktualnych promocji, które pozwolą Wam osiągnąć dodatkowy dochód:

Citi Handlowy: 500 zł premii do Biedronki z kartą Simplicity
 
Citi Handlowy: 400 zł premii w promocji konta Citi Priority
 
Weź darmową pożyczkę na Vivus.pl i odbierz bon 300 zł na fly.pl
 
BZ WBK: 450 zł premii + 2,7% na koncie oszczędnościowym do 120k zł
 
LG K8 LTE o wartości 439 zł z kartą kredytową Citi Simplicity
 
Lokata Happy na 4% w skali roku + bon o wartości 200 zł na fly.pl
 
350 zł premii oraz 3% na Rachunku Oszczędzam w Credit Agricole
 
Darmowy kredyt od Getin Banku z 0% RRSO
 
300 zł premii w promocji karty kredytowej Citi Simplicity
 
BGŻ BNP Paribas: voucher 150 zł za założenie Konta Optymalnego
 
Nawet 250 zł premii w promocji eKonta od mBanku
 
Łatwe 150 zł premii za założenie Konta Jakie Chcę w BZ WBK
 
200 zł premii w Pekao S.A. + 2,7% na koncie oszczędnościowym
 
ING Bank Śląski: 340 zł premii do zdobycia za założenie Konta z Lwem
 
mBank: 300 zł łatwej premii za założenie konta firmowego
 

Chcesz być na bieżąco dzięki czemu twoje dochody będę jeszcze wyższe?
Polub stronę na facebooku, obserwuj na Twitterze lub LinkedIn bądź zapisz się na newsletter

.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *