Nowe plany taryfowe w Monese, bezwarunkowe zwolnienie z opłaty za dostawę karty fizycznej oraz po 15 funtów premii w programie poleceń

Kolejna dawka świetnych wiadomości płynących od fintechu Monese, którego liczba użytkowników przekroczyła już milion osób! Aby uatrakcyjnić swoją ofertę, Monese postanowiło wdrożyć nowe plany taryfowe, a wraz z nimi nowoczesne wizerunki kart płatniczych. W miejsce pakietów Standard oraz Plus pojawiły się pakiety Simple oraz Classic. Niezmienny natomiast pozostał pakiet Premium, zapewniający najwięcej korzyści. W tym miejscu warto podkreślić kilka ważnych informacji. Po pierwsze, we wszystkich nowych planach zniesiono opłatę za dostawę karty w formie fizycznej, która wynosiła aż 4,95 jednostki danej waluty. Po drugie, Monese wprowadziło możliwość płatności kartą oraz wypłat z bankomatów bez kosztów przewalutowania po kursie hurtowym Mastercarda! Pomimo, że transakcje te są limitowane, nie da się ukryć, iż jest to rzucenie rękawicy dwóm dominującym fintechom na tym polu oraz bankom oferującym karty wielowalutowe. Oprócz tego bezterminowo przedłużono promocję na 3-miesięczny darmowy pakiet Premium, znoszący wszelkie limity, zaś studenci będą mogli korzystać przez pełny rok z darmowego planu Classic. Kolejna wiadomość to największa bomba. Otóż Monese ponownie zwiększyło stawkę w programie poleceń z 10 na 15 funtów dla obu stron programu! 

 

 

Nowe plany taryfowe, w tym darmowy plan Simple!

Monese postanowiło odświeżyć nieco swoją ofertę. Od teraz nowa nazwa planu startowego to Simple. Na pierwszy rzut oka, w pakiecie Simple nie zaszło tak wiele zmian w stosunku do planu Standard. Najbardziej zauważalną zmianą jest zwolnienie z opłaty za wydanie karty oraz jej nowy wizerunek – perłowo biała z metalicznym logo Monese w kolorze niebieskim oraz pionowym układem.

Jednak to wprowadzenie przewalutowań po kursach Mastercarda bez narzucania dodatkowej marży jest głównym wyróżnikiem najnowszej oferty Monese. Do kwoty o równowartości 2000 funtów/euro możecie robić zakupy w dowolnym kraju świata, zaś w przypadku bankomatów maksymalna kwota to 200 jednostek danej waluty. Cóż, gdzieś już to widziałem 😉 A jeśli interesuje Was jak bardzo konkurencyjne są kursy Mastercarda, sprawdźcie je tutaj.

 

Najważniejsze cechy planu Simple to:

 • darmowe prowadzenie kont walutowych w walutach euro oraz funt brytyjski,
 • darmowe wydanie karty walutowej,
 • darmowa obsługa kart walutowych,
 • darmowe przelewy walutowe w walucie euro lub w funcie brytyjskim,
 • darmowe doładowanie konta w Monese za pośrednictwem karty płatniczej,
 • darmowe wypłaty gotówki z bankomatów na całym świecie do równowartości 200 euro/funtów (po przekroczeniu limitu naliczona zostanie opłata w wysokości 2% całej kwoty),
 • płatności w walucie obcej (innej niż waluta konta) po kursach rzeczywistych Mastercarda, bez kosztów przewalutowania do limitu 2000 €/£ miesięcznie, powyżej tej kwoty prowizja wynosi 2%,
 • darmowe przelewy do innych kont Monese,
 • darmowe przelewy między własnymi kontami Monese (bez kosztów przewalutowania),
 • 2% prowizji (minimum 2 euro lub funty) za przelewy walutowe w walucie innej niż waluta konta Monese (na przykład przelew z Monese na konto w polskim banku).

 

Co tu kryć, planem Simple “można się tanio najeść do syta”. Brak możliwości bezprowizyjnych płatności, czy też wypłat z bankomatów były największą dotychczasową bolączką  planu Starter. Od teraz Monese może być zatem waszym głównym rozwiązaniem płatniczym podczas zagranicznych wojaży lub płatności w międzynarodowych sklepach internetowych.

 

Konto w Monese możecie doładować bezpłatnie na wiele sposobów:

 • przelewem z waszego konta walutowego w polskim banku,
 • przelewem z konta w ramach kantoru walutowego,
 • przelewem z konta walutowego, założonego w zagranicznym banku lub fintechu (bez przewalutowania),
 • kartą płatniczą wydaną do polskiego konta z przewalutowaniem po kursach rzeczywistych (przykładowo z Getin Banku, Pekao S.A., Alior Banku, Envelo Banku),
 • kartą walutową wydaną do konta walutowego lub konta w ramach kantoru walutowego (bez prowizji i bez przewalutowania),
 • kartą wydaną do konta walutowego założonego w zagranicznym banku,
 • kartą wydaną przez inny fintech.

 

Monese nie pobiera opłat ani za doładowanie konta za pośrednictwem karty, ani za przyjęcie przelewu. Jeśli posiadacie już konto w Monese, możecie zmienić dotychczasowy plan na nowy pakiet w ustawieniach profilu. Natomiast kartę z nowym wizerunkiem zamówicie poprzez czat.

 

Plan Classic oraz Premium

Jeśli podstawowa opcja to dla Was za mało, możecie skorzystać z wyższych taryf. Plan Classic kosztuje 4,95 funtów lub euro miesięcznie, zaś najbardziej wypasiona opcja 14,95 jednostki danej waluty.

Taryfa Classic w stosunku do Simple zapewnia wyższe limity pod względem płatności kartą (8000 zamiast 2000 jednostek), wypłat z zagranicznych bankomatów (800 zamiast 200 jednostek) oraz niższą prowizję przy przelewach walutowych w walucie obcej (0,5% zamiast 2%).

Jak pewnie się domyślacie, plan Premium zapewnia wszystkie powyższe możliwości bez żadnych limitów oraz bez kosztów przewalutowania. Oprócz tego plan Premium zapewnia priorytetową obsługę klienta oraz najbardziej ekskluzywną kartę pod względem wizerunku.

 

15 funtów dla obu stron w ramach programu poleceń

Od sierpnia 2019 roku, zarówno w aplikacji mobilnej, jak i na stronie programu poleceń pojawił się bardzo pozytywny baner, informujący o podniesieniu stawki do 15 funtów dla klientów, którzy założą konto z polecenia:

 

 

 

 

Warunki zdobycia premii przez obie strony programu są bardzo proste. Wystarczy założyć konto z polecenia obecnego użytkownika Monese, zasilić je na dowolną kwotę oraz wykonać co najmniej jedną transakcję kartą o dowolnej wartości (choćby pieczywo w osiedlowej piekarni). 

 

 

Załóż konto w Monese – link otwórz na smartfonie!

Jeśli chcesz zdobyć 15 funtów premii, użyj mojego kodu polecenia: JAKDOROB

 

 

Więcej na temat zakładania konta w Monese znajdziecie w bazowym artykule. Zawarte są tam również informacje dotyczące polecania aplikacji swoim bliskim. Przypominam, za każde skuteczne polecenie, obie strony otrzymują aż 15 funtów, czyli około 70-75 zł. Cała procedura odbywa się w pełni online.

 

Jak aktywować darmowy plan Premium?

W ramach aktualnej promocji możecie skorzystać przez 3 miesiące z darmowego planu taryfowego Premium, który standardowo kosztuje 14,95 funtów miesięcznie. Łącznie daje to zatem oszczędność o wartości około 45 funtów, czyli ponad 200 zł! Początkowo promocja ta trwała wyłącznie do końca czerwca, aczkolwiek została przedłużona bezterminowo.

Aby skorzystać z próbnego planu Premium musicie posiadać aktywne konto oraz aktywowaną kartę debetową. W celu uruchomienia planu Premium należy zalogować się w aplikacji i rozwinąć menu w lewym górnym rogu, a następnie przejść do zakładki Promocje. W tym miejscu wpiszcie kod PREMIUMPLEASE.

 

 

W ten sposób, nowy plan taryfowy zostanie uruchomiony na kolejne 3 miesiące.

 

 

Dokładna data zakończenia subskrypcji znajduje się w zakładce Mój plan. Oprócz tego znajdziecie tam wykaz benefitów jakie należą Wam się z tytułu posiadania danego planu taryfowego.

 

 

 

Promocja dla studentów – darmowe konto Classic

Co ciekawe, studenci mogą skorzystać z planu Classic za darmo przez 12 miesięcy. Aby skorzystać z promocji, należy założyć najpierw konto Monese (na przykład w ramach programu poleceń) w planie Simple. Jeśli użyjecie przy rejestracji adresu e-mail domeny uniwersyteckiej, ułatwi to weryfikację waszego statusu studenta. Wówczas wystarczy, że po założeniu konta Monese wyślecie na adres adres students-cs@monese.com swój numer Monese ID, a w ciągu 3 dni roboczych wasz plan zostanie zmieniony na taryfę Plus.

W przypadku skorzystania z tradycyjnego maila, w wiadomości do Monese, oprócz numeru ID prześlijcie również skan lub fotkę dokumentu potwierdzającego studiowanie, na przykład legitymacji, karty studenta lub listu akceptacyjnego z uczelni.

Więcej na temat promocji dla studentów znajdziecie na dedykowanej stronie promocji (tłumacz Google świetnie sobie z nim radzi).

 

 

Załóż konto w Monese – link otwórz na smartfonie!

Jeśli chcesz zdobyć 15 funtów premii, użyj mojego kodu polecenia: JAKDOROB

 

 

 

Przypominam jednocześnie o szeregu aktualnych promocji, które pozwolą Wam osiągnąć dodatkowy dochód:

Revolut: 25 zł premii na start oraz darmowa dostawa karty fizycznej!
 
Citi Handlowy: smartfon OPPO o wartości 799 zł w promocji darmowej karty kredytowej Simplicity
 
BNP Paribas: 440 zł premii w promocji karty kredytowej mamBONUS
 
Nawet 280 zł premii za założenie Konta Jakie Chcę w Santander Banku
 
350 zł premii za założenie Konta dla Ciebie w Credit Agricole
 
Po 10 funtów premii dla obu stron w programie poleceń Xendpay
 
Po 15 funtów premii za przetestowanie aplikacji Monese
 
251 zł premii w promocji konta osobistego od BNP Paribas
 
Po 5 funtów dla obu stron w programie poleceń aplikacji CURVE
 
Po 10 funtów premii dla obu stron w programie poleceń TransferGo
 
mBank: 150 zł premii w promocji eKonta osobistego
 
Citi Handlowy: 400 zł do Biedronki z darmową kartą kredytową
 
Po 100 zł premii w programie poleceń banku PKO BP

Chcesz być na bieżąco dzięki czemu twoje dochody będę jeszcze wyższe?
Polub stronę na facebooku, obserwuj na Twitterze lub LinkedIn bądź zapisz się na newsletter

.

Śledź bloga w social mediach:
FACEBOOK
Twitter
LINKEDIN
INSTAGRAM
SOCIALICON

25 Comments

 1. Rozumiem, że skoro mieszkam w Polsce i nie przebywam w Wielkiej Brytanii, to mimo wszystko nie będzie problemu z założeniem konta i polskie dokumenty są akceptowane?

 2. Wszystko fajnie, ale po zainstalowaniu aplikacji pojawił się komunikat, aby przedzwonić pod podany numer w godz. 8-17 chyba. Numer oczywiście w UK. Zadzwoniłem, informacja po angielsku, nikt nie odpowiada i zżarło mi 40 zł za połączenie. I taki to biznes.

  • Też miałem problem z aktywacją aplikacji. Nie przyszedł SMS z kodem potwierdzającym. Zadzwoniłem na infolinię i miła pani powiedziała żebym założył konto ponownie na te same dane (rozmowa po angielsku oczywiście). Za drugim razem poszło gładko.

 3. Mam pytanie… Czy jeżeli zamknąłem konto w Monese 3 tygoddnie temu, to mogę skorzystać obecnie z premi 15 funtów ? Czy istnieje w tej sytuacji okres karencji czy nie ?

  • Trudno powiedzieć, Monese to dość świeży podmiot. Spróbuj, nic nie tracisz a nuż się uda 🙂

 4. Monese się rozwija, ale to jednak nie to samo, co Revolut. Monese to raczej lepszy DiPocket (mam na myśli funkcjonalność aplikacji), bo podobnie jak on oferuje karty jednowalutowe, aktualnie tylko w EUR i GBP (DiPocket dodatkowo obsługuje PLN i CHF oraz oferuje swe usługi pod markami współpracujących partnerów, przez co jest na rynku kilka wersji DiPocketa). Plusem Monese jest Apple Pay i Google Pay (w DiPocket jedynie Google Pay). Z powodu kont tylko w EUR i GBP Monese jest najbardziej przydatny przy podróżach do UE i UK, bo w pozostałych przypadkach bardziej optymalny jest Revolut. Od niedawna w pewnym sensie Kantor Walutowy Alior Banku przypomina Revoluta, bo przeszedł na jedna kartę obsługującą kilkanaście walut, w których można mieć konta w tym kantorze. Z tego względu Monese jest mniej uniwersalny, choć niedawno jego prezes w wywiadzie dla portalu Cashless wspomniał o planach rozwoju, w tym możliwości wprowadzenia kont w PLN. Jest jeszcze kwestia rychłego wejścia na rynek wielowalutowej karty Twisto, która od pewnego czasu jest oferowana w Czechach (Twisto to czeski fintach, w który zainwestował polski oddział ING). Ma to być karta wielowalutowa z możliwością otrzymania krótkoterminowego kredytu. Może się więc okazać, że polskiego użytkownika będzie trzymać przy Monese głównie program poleceń, bo pod względem funkcjonalności znajdzie lepsze opcje, zwłaszcza mam na myśli usługi wielowalutowe z jedną kartą wielowalutową. No i jest jeszcze Curve, którego przewagą jest brak zakładania kolejnego portfela prepaid, bo to jedynie karta debetowa z korzystnymi kursami walut obciążająca inną kartę wybraną w aplikacji Curve. To właśnie Curve może być mocną konkurencją, bo nie wymaga założenia kolejnego konta prepaid, podania szczegółowych danych osobowych wraz ze zdjęciem dokumentu tożsamości, zasilania go itp. W Curve wystarczy jedynie podać podstawowe prawdziwe dane niezbędne do aktywacji aplikacji i wysłania karty

 5. Czy można prosić o jakiś link do zarejestrowania się w ramach promocji, ponieważ ten wskazany w artykule kieruje na zwykłą stronę aplikacji?

 6. W regulaminie jest taki zapis
  ,,Czy otrzymam 15€ za każdego znajomego, który dokona transakcji kartą Monese?
  Dokładnie! Za każdego znajomego, który otworzy konto i wpłaci co najmniej 50€, ty otrzymasz nagrodę w postaci 10€! Jeśli zaprosisz dziesięciu znajomych – otrzymasz 100€!”

  • Nie jest to zapis z regulaminu, a z niezaktualizowanej strony Monese. Wiedzą już o tym 🙂

 7. Premia 15 funtów przyznana, nawet szybko w niecałą dobę 🙂
  Jak przelać środki z Monese na Revolut (jedno i drugie w funtach, dlatego jak sądzie będzie darmowo bez żadnych prowizji i przewalutowań)?
  Przy przelewie z Monese są dwie pozycje do uzupełnienia, tj.:
  Sort code i Numer konta UK.
  Czy powyższe pozycje to w Revolut odpowiednio:
  BIC i IBAN?

  • Musisz w Revolut otworzyć konto brytyjskie, następnie wejść w Szczegóły a potem w rachunek LOKALNY.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *