PKO Bank Polski: 200 zł premii za założenie konta firmowego w III edycji programu poleceń “Moja Firma Moje PKO” + 100 zł za polecenie

1 stycznia 2018 roku ruszyła III odsłona programu poleceń “Moja Firma Moje PKO”, prowadzonego przez PKO Bank Polski. Ponownie, zakładając rachunek firmowy w największym banku w Polsce możecie zdobyć 200 zł premii na start. Jeśli nie jesteście przedsiębiorcami, również możecie zarobić w tym programie. Posiadacze konta osobistego mogą zostać polecającymi konta firmowe. Za każde skuteczne polecenie otrzymacie 100 zł bonusu. Przy okazji przypominam o trwającym programie poleceń kont osobistych “Mam Inteligo”, w którym możecie zdobyć 100 zł za założenie konta oraz 50 zł za polecenie go swoim bliskim.

 

 

Uczestnicy

Premię za założenie konta firmowego mogą zdobyć przedsiębiorcy prowadzący jednoosobową działalność gospodarczą lub w formie spółki cywilnej. Z promocji wykluczone są osoby, które posiadają konto firmowe w PKO BP lub wobec których rozpatrywany jest wniosek o taki rachunek. Ponadto definiując status nowego klienta, bank stosuje trzyletni okres karencji, licząc od daty rozpoczęcia promocji. Oznacza to, że datą graniczną jest 1 stycznia 2015 roku. Wykluczenie to nie dotyczy posiadaczy konta osobistego w PKO BP lub w Inteligo.

 

Jak założyć promocyjne konto

W ramach promocji do wyboru macie dwa rachunki firmowe: PKO Konto Firmowe oraz PKO Rachunek dla biznesu. O szczegółach obu rachunków opowiem pod koniec wpisu. Wnioski o promocyjne konta dostępne są na dedykowanej stronie programu poleceń. Podczas wypełniania wniosku należy podać kod polecenia osoby będącej uczestnikiem programu. Jeśli wśród znajomych i rodziny nie znajdziecie żadnego uczestnika programu poleceń, wówczas kod możecie uzyskać ode mnie. Wystarczy krótka wiadomość poprzez zakładkę Kontakt.

III edycja promocji trwa od 1 stycznia 2018 roku do 31 marca 2017 roku. W tym czasie należy zawnioskować o konto wraz z kartą debetową oraz podpisać umowę za pośrednictwem kuriera. Wypełniając wniosek pamiętajcie o wyrażeniu zgód marketingowych.

 

Warunki zdobycia 200 zł premii

Gdy wasze konta będą już aktywne, wystarczy, że w ciągu 30 dni od momentu podpisania umowy o konto wykonacie transakcje bezgotówkowe kartą debetową lub BLIKIEM na kwotę co najmniej 200 zł oraz wykonacie minimum jeden przelew do ZUS-u (bank nie definiuje minimalnej kwoty przelewu). Płatności muszą zostać wykonane w stacjonarnych punktach handlowo-usługowych (transakcje internetowe nie wchodzą w grę). Pod uwagę będzie brana data wykonania płatności.

 

Wypłata premii

Weryfikacja prawa do wypłaty nagrody nastąpi do 50 dni od momentu zakończenia okresu promocji. Sama wypłata natomiast odbędzie się maksymalnie w ciągu 25 dni od momentu weryfikacji. Jak sami pewnie widzicie, terminy te wydają się dość odległe. Jednak domeną programów poleceń PKO Banku Polskiego jest wypłacanie premii o wiele szybciej niż zakłada to regulamin. Miejmy więc zatem nadzieję, iż w tym przypadku będzie podobnie.

Jako przedsiębiorcy, samodzielnie musicie rozliczyć i opodatkować przychód uzyskany w ramach promocji.

 

Informacje dla polecających

Za każde skuteczne polecenie konta firmowego możecie zyskać 100 zł premii. Polecać konta mogą zarówno posiadacze kont firmowych, jak i standardowych kont osobistych. W przypadku polecających nieprowadzących działalności gospodarczej dodatkową zachętą jest fakt, iż uzyskana premia jest kwotą “na czysto”, ponieważ bank sam organizuje kwestie podatkowe.

Dla trzech osób, którym uda się polecić jak najwięcej kont, organizator ufundował nagrody dodatkowe:

 • I miejsce – 5000 zł,
 • II miejsce – 3000 zł,
 • III miejsce – 1000 zł.

Nagrodę dodatkową może otrzymać osoba, która poleci co najmniej 5 kont.

Aby móc zacząć polecać konta firmowe PKO BP, zarejestrujcie się na stronie programu poleceń. Kodem polecenia będzie numer telefonu, który na co dzień używacie w ramach współpracy z bankiem PKO BP. Przedsiębiorcy, którzy założą konto w niniejszej promocji mogą stać się polecającymi i polecać konta swoim znajomym (zwielokrotniając zyski z programu).

 

Szczegóły kont firmowych PKO BP

W ramach promocji możecie wybrać PKO Konto Firmowe lub PKO Konto dla biznesu. W obu przypadkach prowadzenie konta będzie darmowe przez 6 miesięcy dla firm, które działają krócej niż 12 miesięcy. Po tym okresie oraz od samego początku dla firm będących na rynku dłużej niż 12 miesięcy, opłaty są następujące:

 

PKO Konto Firmowe

 • 0 zł za prowadzenie konta pod warunkiem wykonania przelewu do ZUS-u i płatności kartą za minimum 500 zł w miesiącu, w przeciwnym razie opłata wyniesie 25 zł miesięcznie,
 • 0 zł za pierwsze 30 przelewów internetowych krajowych w miesiącu, koszt każdego kolejnego przelewu to 1 zł,
 • 0 zł za użytkowanie karty debetowej przez pierwszy rok, w kolejnych latach opłata wyniesie 30 zł rocznie (nie ma obowiązku utrzymywania karty na kolejny rok),
 • 0 zł za wypłaty gotówki z bankomatów PKO Banku Polskiego.

 

PKO Konto dla biznesu

 • 0 zł za prowadzenie konta pod warunkiem zapewnienia miesięcznych wpływów na konto w kwocie minimum 50.000 zł, w przeciwnym razie opłata wyniesie 49 zł miesięcznie,
 • 0 zł za przelewy do ZUS i US, koszt pozostałych przelewów to 0,75 zł,
 • 0 zł za użytkowanie karty debetowej przez pierwszy rok, w kolejnych latach opłata wyniesie 30 zł rocznie (nie ma obowiązku utrzymywania karty na kolejny rok),
 • 0 zł za wypłaty gotówki z bankomatów PKO Banku Polskiego.

 

Konta firmowe w PKO BP nie są tanie i dość ciężko rekomendować je jako “konta na lata”. Jednak spełniając warunki promocji oraz warunki zwalniające z opłat za użytkowanie konta, premię możecie uzyskać w pełni bezkosztowo.

Dokumenty związane z promocją:

 

Przypominam jednocześnie o szeregu aktualnych promocji, które pozwolą Wam osiągnąć dodatkowy dochód:

Citi Handlowy: 500 zł premii do Biedronki z kartą Simplicity
 
Citi Handlowy: 400 zł premii w promocji konta Citi Priority
 
Lokata Bezkarna na 3,5% w skali roku + 50 zł bonusu
 
Citi Handlowy: 400 zł premii na start z kartą Simplicity
 
LG K8 LTE o wartości 439 zł z kartą kredytową Citi Simplicity
 
Mini Ratka w PKO Banku Polskim z RRSO na poziomie 3,46%
 
350 zł premii oraz 3% na Rachunku Oszczędzam w Credit Agricole
 
Darmowy kredyt od Getin Banku z 0% RRSO
 
200 zł łatwej premii za założenie konta w Banku Millennium
 
Łatwe 150 zł premii za założenie Konta Jakie Chcę w BZ WBK
 
200 zł premii w Pekao S.A. + 2,7% na koncie oszczędnościowym

Chcesz być na bieżąco dzięki czemu twoje dochody będę jeszcze wyższe?
Polub stronę na facebooku, obserwuj na Twitterze lub LinkedIn bądź zapisz się na newsletter

.

One Comment

 1. Witam, czy zaraz po wypłacie premii można konto zamknąć czy może jest narzucone że np. rok konto trzeba utrzymać ? dziękuję. pozdrawiam

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *