Polecam PKO, czyli nowy program poleceń PKO Banku Polskiego z 100 zł premii za polecenie oraz 100 zł bonusu za założenie konta

Po bardzo udanej promocji “Mam Inteligo” bank PKO BP postanowił iść za ciosem. W ten oto sposób, w miejsce dotychczasowego programu Mam PKO ruszył nowy program poleceń promujący konta osobiste PKO Banku Polskiego “Polecam PKO”. Warunki programu są bardzo podobne do niedawno zakończonej akcji Inteligo, która cieszyła się ogromnym zainteresowaniem. Otóż za założenie konta otrzymacie 100 zł premii startowej po spełnieniu bardzo prostych warunków. Taka sama premia przysługuje osobom polecającym konta i to bez żadnych limitów! Oczywiście po założeniu rachunku w promocji, sami możecie zacząć go polecać swoim bliskim, dzięki czemu zwielokrotnicie swoje dodatkowe dochody. Dodatkowo, organizator przewidział od 250 zł do 3000 zł premii ekstra dla najbardziej aktywnych polecających! W ramach promocji możecie polecać flagowe rachunki PKO, czyli Konto dla Młodych oraz Konto za Zero. W obu przypadkach prowadzenie konta jest darmowe, zaś karta jest darmowa po spełnieniu odpowiednich warunków. W przypadku konta dla młodszych klientów są to 4 płatności bezgotówkowe na dowolną kwotę, zaś dla Konta za Zero warunkiem jest wykonanie płatności na co najmniej 300 zł. Warunek ten możecie przykładowo spełnić doładowując Revoluta. Co ciekawe, na kolejny program poleceń w PKO Banku Polskim musieliśmy czekać ponad rok! Kto wie, może kolejna edycja ruszy dopiero za kolejny rok, dlatego warto korzystać z nadarzającej się okazji.

 

 

Uczestnicy promocji – nowy klient

Promocja przeznaczona jest dla nowych klientów, którzy obecnie nie posiadają konta w PKO BP ani nie byli posiadaczami takowego konta w ciągu ostatnich trzech lat (liczonych od daty rozpoczęcia edycji programu). Jako, że promocja rozpoczyna się 5 czerwca 2019 roku, graniczną datą zamknięcia rachunku dla klientów powracających jest 5 czerwca 2016 roku.

Ponadto z promocji wykluczone są osoby, wobec których rozpatrywany jest standardowy wniosek o konto w PKO Banku Polskim, złożony przed startem programu.

Z niniejszej promocji mogą natomiast skorzystać byli lub obecni posiadacze konta w Inteligo, które traktowane jest jako osobny podmiot 🙂

 

Jak założyć promocyjne konto

Aby zdobyć tytułowe 100 zł premii należy założyć jedno z kont oferowanych przez PKO BP: Konto dla Młodych lub Konto za Zero (również w wersji Rodzina 500+).

Wniosek o promocyjne konto dostępny jest na dedykowanej stronie programu Polecam PKO. W tym miejscu należy kliknąć na Strefa nowego klienta, a następnie wybrać interesujące nas konto. Wraz z kontem, musicie również zawnioskować o kartę debetową (choć nie ma obowiązku utrzymywania jej do momentu wypłaty nagrody), wyrazić zgodę na przekazywanie materiałów marketingowych przez bank oraz zaakceptować regulamin programu (system wymaga wszystkich czterech zgód).

 

 

Po złożeniu wniosku, zadzwoni do Was konsultant, by potwierdzić wasze dane osobiste oraz umówić wizytę kuriera z umową. Kurier dotrze do Was o dogodne porze dnia, którą wybierzecie podczas składania wniosku. Umowę możecie podpisać zarówno w domu, jak i w pracy, szkole lub innym dogodnym miejscu.

 

Podczas wypełniania wniosku należy podać kod polecenia osoby, która uczestniczy w programie “Polecam PKO”. Kod możesz uzyskać na przykład od członka rodziny lub znajomego. Jeśli jednak nikt z twoich bliskich nie uczestniczy w programie poleceń, możesz wykorzystać mój kod: 603367619. W ten sposób masz pewność, iż po spełnieniu warunków otrzymasz premię. Korzystając z mojego kodu dajesz mi oczywiście szansę na zarobienie 100 zł z tytułu polecenia, dzięki czemu zarabiamy oboje.

 

Kod polecenia wpisuje się na czwartej stronie wniosku w informacjach dodatkowych. Patrz screen:

 

Jak zdobyć 100 zł premii na start

Po otwarciu konta oraz aktywowaniu karty debetowej należy:

 • w ciągu 30 dni od aktywacji konta wykonać transakcje bezgotówkowe kartą na łączną kwotę minimum 200 zł w stacjonarnych punktach handlowo-usługowych (nie mogą to być transakcje internetowe),
 • w tym samym terminie wykonać płatności BLIKIEM (poprzez aplikację IKO) na łączną kwotę co najmniej 40 zł (w punktach stacjonarnych lub w Internecie).

Zarówno w przypadku transakcji kartowych jak i BLIKIEM może to być jedna większa płatność (odpowiednio na kwotę 200 zł oraz 40 zł w górę) lub kilka mniejszych transakcji o sumarycznej wartości wymaganej przez regulamin.

 

Kiedy otrzymam premię

Program poleceń trwa od 5 czerwca 2019 roku do 31 sierpnia 2019 roku. W tym okresie oprócz złożenia wniosku należy również podpisać umowę oraz aktywować konto. Jeśli będziecie zatem korzystać z promocji pod koniec jej trwania, pamiętajcie, aby zachować kilka dni zapasu na dostarczenie umowy przez kuriera.

Obecna edycja podzielona jest na 3 etapy:

1. etap: 5.06.2019 roku – 30.06.2019 roku,

2. etap: 1.07.2010 roku – 31.07.2019 roku,

3. etap: 1.08.2019 roku – 31.08.2019 roku.

 

Tak naprawdę daty zakończenia poszczególnych etapów determinują okres w jakim zostanie wypłacona premia. Nie ma zatem znaczenia, w którym etapie założycie konto. Oczywiście, im wcześniej to zrobicie, tym szybciej otrzymacie premię. Premia wypłacana jest po sprawdzeniu przez bank faktu spełnienia przez Was warunków promocji. PKO BP szczegółowo opisuje w regulaminie ile może potrwać procedura przyznania nagród:

Bank dokonuje tego sprawdzenia każdorazowo, w terminie do maksymalnie 50 dni kalendarzowych po zakończeniu każdego etapu Programu. Wypłata nagrody nastąpi w terminie do 25 dni kalendarzowych od momentu sprawdzenia kwestii spełnienia warunków do wypłaty.

 

Z doświadczenia mogę zdradzić, iż wszystko odbywa się o wiele szybciej. Pomimo, że bank ma tak naprawdę 75 dni na wypłatę bonusu od momentu zakończenia się danego etapu, wypłata następuje zazwyczaj w ciągu 30 dni.

 

Po szczegóły promocji odsyłam do:

 

Jak polecać konta w programie “Polecam PKO”

Jeśli posiadacie już rachunek w PKO BP możecie uzyskiwać dodatkowe dochody poprzez polecanie konta swoim bliskim. Co więcej, polecającym może zostać nawet osoba, która założyła konto w niniejszym programie jako polecony. Przykładowo pan X założył konto z mojego polecenia i spełnił warunki do otrzymania 100 zł premii jako polecony. Jednocześnie pan X może zarejestrować się w programie Polecam PKO i polecić konto swojej żonie. W ten sposób pan X zyska 100 zł za polecenie, zaś żona pana X – 100 zł jako nowy klient.

Aby zostać polecającym należy posiadać aktywne konto w banku PKO BP (może to być również pakiet konta dla osób prowadzących działalność gospodarczą). Rejestracji należy dokonać na stronie programu Polecam PKO. Pamiętajcie, aby w formularzu rejestracyjnym podać numer telefonu, którego używacie do obsługi konta w PKO BP. Numer ten będzie jednocześnie kodem polecającym, który będziecie podawać swoim bliskim.

Za każde skuteczne polecenie otrzymacie 100 zł netto (kwestie podatkowe załatwia za Was bank). Oprócz tego przewidziane są nagrody dodatkowe dla osób o największej liczbie skutecznych poleceń w kwocie od 250 zł do 3000 zł:

 • 5 – 10 kont – 250 zł,
 • 11 – 20 kont – 500 zł,
 • 21 – 30 kont – 1000 zł,
 • 31 – 40 kont – 1500 zł,
 • 41 – 50 kont – 2000 zł,
 • 51 i więcej – 3000 zł.

 

Szczegóły promowanych kont

Wszystkie konta w PKO Banku Polskim łączy możliwość nowoczesnych płatności mobilnych, czyli BLIKA, Apple Pay oraz płatności zbliżeniowych telefonem za pośrednictwem aplikacji IKO. Do waszej dyspozycji są trzy rodzaje rachunków, które analizuję poniżej.

 

Konto dla Młodych (dla osób w wieku 18-26 lat)

 • 0 zł za prowadzenie konta bez żadnych warunków,
 • 0 zł za wypłaty kartą ze wszystkich bankomatów w Polsce i za granicą,
 • 0 zł za kartę debetową – wystarczy dokonać 4 płatności miesięcznie kartą lub BLIKIEM, w przeciwnym razie opłata wyniesie 5 zł,
 • 0 zł za krajowe przelewy internetowe,
 • 0 zł za pakiet 5 SMS w ramach usługi Powiadomienia SMS,
 • szczegóły w tabeli opłat i prowizji.

 

Konto za Zero

 • 0 zł za prowadzenie konta, jeśli posiadasz kartę debetową,
 • 0 zł za kartę debetową w przypadku rozliczenia transakcji bezgotówkowych na kwotę 300 zł miesięcznie wykonanych kartą lub BLIKIEM, w pozostałych przypadkach opłata wyniesie 8 zł,
 • 0 zł za wypłaty kartą z szerokiej sieci bankomatów PKO Banku Polskiego,
 • 3%, minimum 5 zł za wypłatę gotówki z pozostałych bankomatów,
 • 0 zł za krajowe przelewy internetowe oraz mobilne,
 • 0 zł za wpłaty gotówki we wpłatomatach PKO BP,
 • szczegóły w tabeli opłat i prowizji.

 

Konto za Zero dla Rodziny 500+

 • 0 zł za prowadzenie konta – wystarczy, że świadczenie otrzymywane w ramach programu „Rodzina 500+” będzie wpływało na wasze konto,
 • 0 zł za kartę debetową, w przypadku rozliczenia transakcji bezgotówkowych kartą lub BLIKIEM na 200 zł, w pozostałych przypadkach 1,90  zł,
 • 0 zł za wypłaty kartą z szerokiej sieci bankomatów PKO Banku Polskiego,
 • 0 zł za krajowe przelewy internetowe oraz mobilne,
 • 0 zł za wpłaty gotówki we wpłatomatach PKO BP,
 • szczegóły w tabeli opłat i prowizji.

 

 

Przypominam jednocześnie o szeregu aktualnych promocji, które pozwolą Wam osiągnąć dodatkowy dochód:

BNP Paribas: 440 zł premii w promocji karty kredytowej mamBONUS
 
Nawet 680 zł premii za założenie Konta Jakie Chcę w Santander Banku
 
350 zł premii za założenie Konta dla Ciebie w Credit Agricole
 
Po 10 funtów premii dla obu stron w programie poleceń Xendpay
 
Po 15 funtów premii za przetestowanie aplikacji Monese
 
150 zł premii za założenie Konta Jakże Osobistego od Alior Banku
 
Po 5 funtów dla obu stron w programie poleceń aplikacji CURVE
 
Po 10 funtów premii dla obu stron w programie poleceń TransferGo
 
ING Bank Śląski: 140 zł premii w promocji Konta z Lwem
 
Citi Handlowy: 400 zł na Allegro z darmową kartą kredytową Simplicity
 
Po 100 zł premii w programie poleceń banku PKO BP
 
Lokata na 4% w skali roku + 50 zł premii od Getin Banku

Chcesz być na bieżąco dzięki czemu twoje dochody będę jeszcze wyższe?
Polub stronę na facebooku, obserwuj na Twitterze lub LinkedIn bądź zapisz się na newsletter

.

Śledź bloga w social mediach:
FACEBOOK
Twitter
LINKEDIN
INSTAGRAM
SOCIALICON

17 Comments

  • Pewnie, że tak. PKO i Inteligo traktowane są osobno. Mogłeś zdobyć tam 100 zł i teraz w PKO kolejne 100 zł.

  • Jasne. Kupując znaczki, koperty, czy inne artykuły płacisz tak jak w sklepie. Zatem tak, zaliczają się.

 1. Jacku, piszesz w tekście o tym, że złożenie wniosku potwierdza konsultant – u mnie nie było czegoś takiego, od razu została wysłana umowa. Wniosek złożony w niedzielę, kurier w środę.

  • Hej, być może procedura się nieco zmieniła. “Mam na głowie” wiele banków 🙂

 2. Prz koncie zero:
  0 zł za kartę debetową w przypadku rozliczenia transakcji bezgotówkowych na kwotę 300 zł miesięcznie wykonanych kartą lub BLIKIEM, w pozostałych przypadkach opłata wyniesie 8 zł,
  Czy mogą być transakcje w sklepach internetowych czy tylko stacjonarnych?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *