Ranking kont oszczędnościowych bloga JakDorobic.com – Maj 2017

piggy-bank-1056615_640

Najnowszy przegląd rynku kont oszczędnościowych w Polsce nie przyniósł większych zmian w stosunku do kwietniowego rankingu. Wpływ na wysokość oprocentowania rachunków oszczędnościowych mają decyzje Rady Polityki Pieniężnej. Ta od ponad dwóch lat utrzymuje stopy procentowe na rekordowo niskich poziomach. Porównując oprocentowanie rachunków oszczędnościowych do lokat bankowych, należy stwierdzić, iż jest ono bardzo zbliżone. Konta oszczędnościowe mają jednak dodatkowe zalety w postaci możliwości dopłat kapitału oraz wycofania środków w dowolnym momencie bez utraty odsetek. W dzisiejszym wpisie znajdziecie szczegółową charakterystykę siedmiu najlepszych ofert kont oszczędnościowych na rynku. Minimalne oprocentowanie umożliwiające uwzględnienie w dzisiejszej publikacji to 2,5% w skali roku. Zwróćcie również uwagę na fakt, iż wraz z otwarciem konta oszczędnościowego, często możecie zdobyć również premię na start za założenie tradycyjnego ROR-u.

 

 

Na początek, polecam zapoznać się z tabelarycznym zestawieniem kont oszczędnościowych. Ranking został stworzony według głównego kryterium jakim jest oprocentowanie konta. W dalszych kolumnach natomiast znajdują się pozostałe szczegóły, które mogą zaważyć na wyborze danego rachunku oszczędnościowego. Informacje zawarte w formie rankingu wzajemnie uzupełniają się z poniższymi charakterystykami, dlatego warto przeanalizować obie publikacje.

 

1) Nest Bank: Nest Rodzinne Oszczędności – oprocentowanie zmienne

Aby móc skorzystać z konta oszczędnościowego Nest Rodzinne Oszczędności, najpierw należy otworzyć rachunek osobisty Nest Konto, który na szczęście jest darmowy. Oprocentowanie konta oszczędnościowego jest zmienne, obliczane według schematu WIBOR 3M – 0,5% (obecnie 1,23%). Jednak na prawdziwą opłacalność tego konta wpływa premia wypłacana za regularne oszczędzanie (wynosząca od 2% do nawet 30%). Dodatkowo możecie założyć lokatę Nest Lokata Witaj na 4% w skali roku. Szczegółowy opis produktów Nest Banku w linku poniżej.

 

 

2) Orange Finanse: Konto oszczędnościowe – 3,5%

W celu otwarcia konta oszczędnościowego z promocyjnym oprocentowaniem, należy również otworzyć rachunek osobisty wraz z kartą debetową oraz być klientem sieci Orange (abonament lub oferta na kartę). Promocyjne oprocentowanie obowiązuje przez 6 miesięcy, pod warunkiem wykonania w danym miesiącu kalendarzowym płatności bezgotówkowych kartą debetową na łączną kwotę co najmniej 300 zł. W pozostałym przypadku, oprocentowanie obowiązuje według tabeli oprocentowania. Prowadzenie konta osobistego oraz karta debetowa są bezpłatne.

 

 

3) BZ WBK: Konto osobiste 1|2|3 – 3%

Konto 1|2|3 zapewnia oprocentowanie środków wynoszące 3% w skali roku dla kwoty do 3000 zł (a dokładnie pomiędzy 2000,01 a 3000 zł). Bank zezwala jednak na posiadanie kilku kont tego typu. Dodatkowym bonusem jest zwrot z tytułu opłat za rachunki (1% gaz, 2% prąd oraz 3% Internet/telefon/TV). Jeśli jesteście nowymi bądź powracającymi klientami banku BZ WBK możecie otrzymać 200 zł premii w ramach promocji banku. Co do samego konta, prowadzenie jest darmowe po zapewnieniu wpływu na kwotę 2000 zł, zaś karta VISA SOL jest za 0 zł, jeśli zapewnicie 5 transakcji bezgotówkowych. Z karty możecie jednak zrezygnować, jeśli nie jest Wam do niczego potrzebna.

 

 

4) Deutsche Bank: db Konto Oszczędnościowe PLUS na 2,55%

Osoby, które zdecydują się na założenie konta osobistego dbNET mogą również otworzyć konto oszczędnościowe z oprocentowaniem 2,55% w skali roku. Obowiązuje ono do kwoty 100.000 zł, zaś nadwyżka oprocentowana jest na 1,05%. Promocyjne oprocentowanie obowiązuje przez 4 miesiące. Po tym okresie całość środków oprocentowana jest na 1,05% w skali roku. Prowadzenie konta dbNet jest darmowe, nie musicie korzystać z karty debetowej.

Po szczegóły odsyłam do tabeli oprocentowaniatabeli opłat i prowizji oraz warunkach prowadzenia konta oszczędnościowego.

 

 

5) Getin Bank: Konto Oszczędnościowe na 2,5%

Getin Bank przygotował propozycję zarówno dla nowych, jak i obecnych klientów banku. Ci pierwsi mogą uzyskać 2,5% w skali roku dla kwoty do 100.000 zł. Warunkiem jest otwarcie wraz kontem oszczędnościowym rachunku osobistego Getin Up. Konto na szczęście jest bezpłatne i nie musicie wnioskować o kartę debetową. Jeśli założycie samo konto oszczędnościowe, wówczas oprocentowanie wyniesie 2,1% w skali roku. W obu przypadkach, promocyjne oprocentowanie obowiązuje przez 4 miesiące od momentu założenia konta. Obecni klienci mogą liczyć na 2,2% (opcja z kontem osobistym) lub 1,6% (bez konta osobistego). Po okresie promocji, odsetki będą naliczane zgodnie z bieżącą tabelą oprocentowania.

Po szczegóły odsyłam do tabeli oprocentowaniaTOIP oraz regulaminu promocji.

 

 

6) Bank Millennium: Konto Oszczędnościowe Profit na 2,5%

Konto Oszczędnościowe Profit dostępne jest dla wszystkich posiadaczy konta osobistego w Banku Millennium (bez względu na rodzaj konta). Oprocentowanie dla nowych środków wynosi 2,5% dla kwoty do 100.000 zł oraz 1,7% dla nadwyżki. Promocyjne oprocentowanie dla nowych środków obowiązuje przez pierwsze 3 miesiące. W kolejnych okresach obowiązuje oprocentowanie standardowe wynoszące około 0,6 – 1,1% według tabeli oprocentowania. Jeśli zastanawiacie się nad założeniem tego konta, przypominam o trwającej promocji Banku Millennium. Zakładając Konto 360º możecie zdobyć do 560 zł premii oraz darmowy pakiet assistance.  

Po szczegóły odsyłam do regulaminu “nowych środków” oraz tabeli opłat i prowizji.

 

 

7) Eurobank: Konto Ekstra Zysk – 2,5%

Eurobank kusi oprocentowaniem wynoszącym 2,5% w skali roku dla środków w maksymalnej kwocie wynoszącej 30.000 zł. Nadwyżka oprocentowana jest natomiast na 2%. Promocyjne oprocentowanie obowiązuje przez pierwsze 3 miesiące.

Gdy miną beztroskie 3 miesiące, oprocentowanie rachunku będzie niższe. Jednak to od Was zależy, czy będzie ono tylko trochę niższe czy też drastycznie niższe 🙂 Jeśli zapewnicie wpływ dochodu na konto osobiste, wówczas oprocentowanie w kolejnych miesiącach wyniesie 1,65% dla kwoty do 30.000 zł oraz 1,4% dla nadwyżki. Oprocentowanie będzie obowiązywać w każdym miesiącu, w którym zapewnicie wpływ. Jako kategorię dochodu bank uznaje: wynagrodzenie z tytułu umowy o pracę lub umowy cywilnoprawnej, emeryturę, rentę lub świadczenie 500+. Kwota wpływu musi wynosić co najmniej 500 zł. Warunek weryfikowany jest przez bank po zakończeniu każdego miesiąca kalendarzowego.

W przypadku niezapewnienia wpływu dochodu, oprocentowanie dla całości środków wyniesie 0,65%.

Wraz z kontem oszczędnościowym Ekstra Zysk należy otworzyć jedno z kont osobistych: Active, Prestige lub Konto Na co dzień. 

Po szczegóły odsyłam do tabeli oprocentowania, regulaminu oraz tabeli opłat i prowizji.

 

 

 

Przypominam jednocześnie o szeregu aktualnych promocji, które pozwolą Wam osiągnąć dodatkowy dochód:

Citi Handlowy: 500 zł premii do Biedronki z kartą Simplicity
 
Citi Handlowy: 400 zł premii w promocji konta Citi Priority
 
Weź darmową pożyczkę na Vivus.pl i odbierz bon 300 zł na fly.pl
 
BZ WBK: 450 zł premii + 2,7% na koncie oszczędnościowym do 120k zł
 
LG K8 LTE o wartości 439 zł z kartą kredytową Citi Simplicity
 
Lokata Happy na 4% w skali roku + bon o wartości 200 zł na fly.pl
 
350 zł premii oraz 3% na Rachunku Oszczędzam w Credit Agricole
 
Darmowy kredyt od Getin Banku z 0% RRSO
 
300 zł premii w promocji karty kredytowej Citi Simplicity
 
BGŻ BNP Paribas: voucher 150 zł za założenie Konta Optymalnego
 
Nawet 250 zł premii w promocji eKonta od mBanku
 
Łatwe 150 zł premii za założenie Konta Jakie Chcę w BZ WBK
 
200 zł premii w Pekao S.A. + 2,7% na koncie oszczędnościowym
 
ING Bank Śląski: 340 zł premii do zdobycia za założenie Konta z Lwem
 
mBank: 300 zł łatwej premii za założenie konta firmowego
 

Chcesz być na bieżąco dzięki czemu twoje dochody będę jeszcze wyższe?
Polub stronę na facebooku, obserwuj na Twitterze lub LinkedIn bądź zapisz się na newsletter

.

7 Comments

 1. całkiem fajnie z tego co widzę wygląda ta oferta BZWBK 🙂 korzystna, atrakcyjna dla wielu osób. Sam mam wszystko w tym banku i jestem zadowolony z ich usług jak na razie 🙂

 2. Sporo tego, ale przebrnąłem 🙂 Faktycznie konto w WBK wygląda atrakcyjne. Ale dzisiaj jest ostatni dzień promocji. Orange Finanse również ok, ale tylko dla abonentów sieci,

 3. Czyli te konto WBK to tak naprawdę ma oprocentowanie 2% dla kwoty 3000 zł. Dodatkową kasę można zgarnąć za opłaty za prąd, gaz, internet, TV.

  • Dla kwoty 3000 zł jest 3% 🙂 Na stronie BZ WBK jest nawet kalkulator odsetek dla tego konta.

   • Sugerowałem się poniższym zapisemL
    • od 0,01 zł do 1000,00 zł – 1%
    • od 1000,01 zł do 2000,00 zł – 2%
    • od 2000,01 zł do 3000,00 zł – 3%

    • Początkowo też tak myślałem ale kalkulator na stronie banku rozwiał wątpliwości 🙂

 4. Wszystkie oferty dla nowych klientów. Albo na małe środki. A co ma zrobic osoba, która już wszędzie się rejestrowała i wszędzie korzystała z oferty dla nowych klientów? Słabe porównanie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *