Budujemy pozytywną historię kredytową w BIK-u, czyli analiza Mini Ratki w PKO Banku Polskim z RRSO na poziomie 3,44%, do 120.000 zł

Wpis dotyczący darmowego kredytu od Getin Banku cieszy się sporym powodzeniem. Jak widać, wielu czytelników bloga na poważnie podchodzi do kwestii budowania pozytywnej historii kredytowej, co w przyszłości może procentować lepszymi warunkami kredytu hipotecznego lub innego ważnego zobowiązania. Jeden z czytelników zasugerował mi, abym dokonał analizy również innych kredytów gotówkowych, które co prawda nie są w pełni darmowe, ale są na tyle tanie, iż sensownym jest ich zaciągnięcie w celu “pozostawienia dobrego śladu w BIK-u”. Przyznam szczerze, iż popieram tego rodzaju tok myślenia. Lepiej zapłacić teraz kilkanaście lub nawet kilkadziesiąt złotych, by później oszczędzić tysiące. W związku z tym, na blogu będę również recenzował oferty kredytów bankowych, których RRSO jest na tyle niskie, iż w niskokosztowy sposób pozwoli Wam na zbudowanie solidnej historii kredytowej. Na pierwszy rzut idzie Mini Ratka w PKO Banku Polskim z RRSO na poziomie 3,46%. W tym przypadku możecie pożyczyć nawet 120.000 zł na okres 9 miesięcy! Dużym plusem jest fakt, iż PKO BP to naprawdę solidna instytucja, co będzie ważnym argumentem dla osób odznaczających się nieco większą powściągliwością w zakresie kredytów bankowych.

 

 

 

Darmowy kredyt na 12 miesięcy od Credit Agricole do 3000 zł

RRSO 0% oraz 50 zł premii za założenie konta!

 

 

Promocyjna Mini Ratka z RRSO na poziomie 3,46%

Oferta przeznaczona jest dla nowych klientów PKO Banku Polskiego oraz osób przenoszących kredyty z innych banków do PKO BP. Promocyjne warunki, a mianowicie:

  • prowizja na poziomie 0,99% oraz
  • oprocentowanie zmienne równe 0,99% w skali roku

obowiązuje jedynie w przypadku wariantu 9-miesięcznego. Kwota na jaką możecie zaciągnąć kredyt wynosi od 1000 zł do 120.000 zł. W przypadku pożyczki na 1000 zł, po 9 miesiącach zwrócicie łącznie 1013 zł. Zatem łączny koszt budowy historii kredytowej wyniesie Was 13 zł…a w zasadzie o wiele mniej, ponieważ wpłacając kwotę pożyczki na konto oszczędnościowe (z oprocentowaniem 2-3% w skali roku) w zasadzie zredukujecie do zera koszty kredytu. Oczywiście pamiętamy, iż środki udzielone przez bank nie podlegają konsumpcji. Ich głównym celem jest wyłącznie zbudowanie pozytywnego śladu w BIK-u. W drugiej części wpisu znajdziecie symulację, w której przedstawiam, ile zarobicie w przypadku ulokowania kwoty uzyskanej z kredytu na koncie oszczędnościowym.

Wygodny kalkulator kosztów kredytowych znajdziecie na stronie promocji. Tam też należy wypełnić formularz zgłoszeniowy, po czym skontaktuje się z Wami konsultant, który przedstawi szczegóły oraz umówi dla Was spotkanie w oddziale. Cała procedura odbywa się podczas jednej wizyty w placówce. W większości przypadków dokumentem potwierdzającym uzyskiwanie dochodów będzie po prostu wydruk potwierdzenia wpływu wynagrodzenia (lub innego dochodu) na wasze konto z ostatnich 3 miesięcy. Innym rozwiązaniem będzie przedstawienie PIT-u za zeszły rok. Jednak wszelkich szczegółów dowiecie się po wstępnej rozmowie z konsultantem. Co ważne, w przypadku promocyjnej Mini Ratki nie jest wymagane ubezpieczenie kredytu, ani zakładanie konta osobistego (do spłaty pożyczki będzie służył rachunek techniczny). Jeśli natomiast będziecie chcieli spłacić kredyt przed czasem – nic nie stoi na przeszkodzie. Opłata za wcześniejszą spłatę kredytu wynosi 0 zł. Ponadto od konsultanta dowiedziałem się, iż minimalny okres zatrudnienia dla umowy o pracę to 3 miesiące, zaś w przypadku umowy zlecenie i działalności gospodarczej 12 miesięcy.

Po co brać darmowy (lub prawie darmowy kredyt)? Informacje na ten temat znajdziecie pod koniec artykułu dotyczącego darmowego kredytu w Getin Banku. Jeśli natomiast chcecie wiedzieć jak obecnie wygląda wasza sytuacja w BIK-u (ocena punktowa, wskaźnik kondycji finansowej oraz historia dotychczasowych zobowiązań), załóżcie konto na platformie BIK. Już za 39 zł otrzymacie raport, który rozjaśni Wam waszą aktualną sytuację kredytową.

 

Złóż wniosek o Mini Ratkę z RRSO na poziomie 3,46%

 

Sprawdźmy to na przykładzie

Przykładowe wyliczenie ze strony promocji wygląda następująco:

Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) wynosi 3,46% dla całkowitej kwoty kredytu (bez kredytowanych kosztów) 2970,30 zł i oprocentowania zmiennego 0,99%, gdzie całkowity koszt kredytu to: 42,09 zł, w tym: prowizja 29,70 zł i odsetki 12,39 zł, spłacasz 9 miesięcznych równych rat po 334,71 zł, całkowita kwota do zapłaty to: 3012,39 zł. Kalkulacja przygotowana na dzień 13.03.2018 r.

RRSO oznacza Rzeczywistą Roczną Stopę Oprocentowania. Wskaźnik ten zawiera wszystkie skumulowane koszty kredytu. RRSO obowiązkowo jest podawane w przypadku każdej pożyczki, tak by klient mógł łatwo porównać różne oferty (zawarte tu są całkowite koszty kredytowania).

 

Jeśli chodzi o kredyt, warunki są bardzo proste. Bank wypłaci Wam 2970,30 zł. Do spłaty będziecie mieli 3012,39 zł, czyli 2970,30 zł, 12,39 zł odsetek oraz 29,70 zł prowizji. Zatem łączne koszty kredytu to 42,09 zł. Stała rata kredytu wyniesie 334,71 zł.

 

Załóżmy, iż kwotę 2970,30 zł ulokujemy na koncie oszczędnościowym z oprocentowaniem 3% w skali roku oraz miesięczną kapitalizacją odsetek. Co miesiąc będziemy wypłacali środki, tak, by spłacać ratę kredytu. Kwota na koncie to kwota aktualnie pozostająca na rachunku, powiększana o odsetki netto (po uwzględnieniu podatku od zysków kapitałowych). Zakładamy, iż środki lokujemy na koncie na początku danego okresu, zaś spłata kredytu rozpocznie się na początku kolejnego okresu. Symulacja wygląda następującą:

 

 

Jak widzicie, odsetki netto wyniosą 30,06 zł. Łączne koszty kredytu to 42,09 zł. Zatem przy kwocie kredytu 2970,30 zł, rzeczywisty koszt budowania historii kredytowej w BIK wyniesie nieco ponad 12 zł. Moim zdaniem się opłaca 🙂

Symulację dla innych kwot otrzymacie mailowo. W tym celu odezwijcie się poprzez zakładkę Kontakt. Zachęcam również do pozostawiania komentarzy pod wpisem.

 

Złóż wniosek o Mini Ratkę z RRSO na poziomie 3,46%

 

Przypominam jednocześnie o szeregu aktualnych promocji, które pozwolą Wam osiągnąć dodatkowy dochód:

350 zł premii w promocji konta osobistego od BNP Paribas
 
Net Credit: pożycza za darmo do 3000 zł oraz 100 zł premii na zakupy
 
Alior Bank: 200 zł premii za założenie konta + 8 biletów do kina
 
Citi Handlowy: smartfon OPPO o wartości 799 zł w promocji darmowej karty kredytowej Simplicity
 
BNP Paribas: 400 zł premii w promocji karty kredytowej mamBONUS
 
Nawet 280 zł premii za założenie Konta Jakie Chcę w Santander Banku
 
350 zł premii za założenie Konta dla Ciebie w Credit Agricole
 
Po 10 funtów premii dla obu stron w programie poleceń Xendpay
 
Po 15 funtów premii za przetestowanie aplikacji Monese
 
Po 5 funtów dla obu stron w programie poleceń aplikacji CURVE
 
Po 10 funtów premii dla obu stron w programie poleceń TransferGo
 
mBank: 150 zł premii w promocji eKonta osobistego
 
Citi Handlowy: 400 zł do Biedronki z darmową kartą kredytową
 
Po 100 zł premii w programie poleceń banku PKO BP

Chcesz być na bieżąco dzięki czemu twoje dochody będę jeszcze wyższe?
Polub stronę na facebooku, obserwuj na Twitterze lub LinkedIn bądź zapisz się na newsletter

.

[efb_likebox fanpage_url=”JakDorobic” box_width=”250″ box_height=”” locale=”pl_PL” responsive=”1″ show_faces=”1″ show_stream=”0″ hide_cover=”0″ small_header=”0″ hide_cta=”0″ ]

Śledź bloga w social mediach:
FACEBOOK
Twitter
LINKEDIN
INSTAGRAM
SOCIALICON

3 Comments

    • Dostałem dwie sprzeczne informacje. Jedna, że nigdy nie można było mieć jakiegokolwiek produktu w PKO BP a druga że wystarczy nic nie mieć w chwili obecnej. Jak spełniasz drugi to złóż wniosek, zobaczymy co konsultant zaproponuje.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *