Budujemy pozytywną historię w bazach BIK-u, czyli darmowy kredyt do 3000 zł na 12 miesięcy w banku Credit Agricole z RRSO na poziomie 0%

Moje dziecko o imieniu “Budujemy pozytywną historię w bazach BIK-u” rozwija się bardzo dobrze. Właśnie urósł mu nowy ząbek w postaci darmowego kredytu powitalnego od Credit Agricole 🙂 Co tu kryć, zeszłorocznym hitem w tym segmencie był w pełni internetowy kredyt od eurobanku z RRSO na poziomie 0% dla kwoty do 1000 zł. Credit Agricole przebija jednak tę propozycję, oferując za darmo nawet 3000 zł na okres do 12 miesięcy i to bez konieczności ubezpieczenia! Co prawda, w przypadku banku z francusko brzmiącą nazwą należy otworzyć konto osobiste. Jednak i tutaj możemy dopatrzeć się pozytywów, ponieważ na start otrzymacie 250 zł premii za przeniesienie konta. Podsumujmy: za darmo polepszycie scoring w BIK-u, uzyskane środki z kredytu będą dla Was pracowały na koncie oszczędnościowym, a na koniec otrzymacie jeszcze premię gotówkową. To wszystko możecie zyskać nawet bez wychodzenia z domu. Brzmi dobrze 😉

 

 

Powitalny kredyt gotówkowy od Credit Agricole

Preferencyjne warunki kredytu na powitanie dostępne są dla klientów, którzy dotychczasowo nie posiadali w Credit Agricole jakiegokolwiek produktu kredytowego. W związku z tym, wystarczy posiadać status nowego klienta wyłącznie w zakresie produktów kredytowych. Posiadanie innego produktu jak na przykład lokaty lub konta oszczędnościowego nie wyklucza waszego udziału z niniejszej promocji. 

Aby móc skorzystać z promocji, należy posiadać lub założyć konto osobiste w Credit Agricole. W tym drugim przypadku, zachęcam Was do skorzystania z promocji z 250 zł premii na start za założenie konta oraz 2,5% w skali roku (do 100.000 zł) na Rachunku Oszczędzam. Umowę o konto będziecie mogli zawrzeć za pośrednictwem kuriera. Gdy już spełnicie obowiązek posiadania konta, wypełnijcie wniosek o powitalny kredyt na dedykowanej stronie promocji. Wypełniając formularz, zdecydujcie, czy konsultant może się z Wami kontaktować wyłącznie w dni robocze, czy również w weekendy.

Teraz kilka informacji technicznych, które udało mi się uzyskać od Credit Agricole. Wypełnienie wniosku zajmie Wam dosłownie chwilę. Następnie zadzwoni do Was konsultant, by przeprowadzić Was przez dalszy proces. W moim przypadku konsultant zadzwonił w przeciągu kilku godzin. Jeśli nie chcecie czekać, możecie przyspieszyć ten proces, samodzielnie dzwoniąc na infolinię z prośbą o wyliczenie zdolności kredytowej. Podczas rozmowy, oprócz podstawowych danych osobowych, bank zapyta jakie są wasze zarobki netto (średnia z 3 miesięcy), wydatki na utrzymanie gospodarstwa domowego, dane zakładu pracy (w tym NIP) oraz ile wynoszą wasze miesięczne zobowiązana finansowe (na przykład spłaty innych kredytów). Wstępna decyzja kredytowa zostanie wydana podczas rozmowy telefonicznej w ciągu 10 minut. Jeśli wszystko będzie OK, umowa zostanie zawarta kurierem lub przelewem weryfikacyjnym. Natomiast w przypadku, gdy bank będzie chciał dodatkowo zweryfikować waszą zdolność kredytową, wówczas zostaniecie zaproszeni do oddziału banku wraz z wymaganymi dokumentami (na przykład wydruk wpływów wynagrodzenia na konto w innym banku). Od konsultanta dowiedziałem się, iż w przypadku, gdy posiadaliście już jakieś zobowiązanie w innym banku, prawdopodobnie zostanie zastosowana procedura uproszczona, czyli kredyt zostanie udzielony na oświadczenie.

O kredyt mogą starać się osoby zatrudnione w ramach umowę o pracę, umowę zlecenie/dzieło, emeryci i renciści, osoby prowadzące działalność gospodarczą, osoby prowadzące gospodarstwo rolne oraz uzyskujące dochody z innych tytułów. Jeśli posiadacie umowę czasową, musi ona wynosić minimum 6 miesięcy. Jeśli umowa jest dłuższa niż 6 miesięcy, ale krótsza niż 12 miesięcy, wówczas umowa kredytu nie może być dłuższa od waszej umowy zatrudnienia. Środki zostaną przelane na wasze konto, zaraz po zawarciu umowy. Harmonogram spłaty otrzymacie mailowo oraz prawdopodobnie również w wersji papierowej. Do Was należy wybór formy spłaty kredytu. Może to być automatyczna spłata z konta w Credit Agricole, polecenie zapłaty lub samodzielna spłata z konta w innym banku.

 

Warunki na jakich udzielany jest kredyt na powitanie

Promocyjne warunki, a mianowicie:

 • prowizja na poziomie 0% oraz
 • oprocentowanie stałe równe 0% w skali roku,

obowiązuje w przypadku okresu do 12 miesięcy. Kwota na jaką możecie zaciągnąć kredyt wynosi maksymalnie 3000 zł. W przypadku chęci spłaty kredytu przed czasem, bank nie pobierze z tego tytułu żadnej opłaty. Co ważne, Credit Agricole nie wymaga korzystania z ubezpieczenia kredytu

W przypadku zaciągnięcia kredytu na 3000 zł, na 12 rat, miesięczna rata wyniesie 250 zł. Spłacacie sam kapitał, bez jakichkolwiek opłat, czy odsetek. Oprócz tego, wpłacając kwotę pożyczki na konto oszczędnościowe (na przykład konto oszczędnościowe w Getin Banku na 3,5% w skali roku), dodatkowy dochód zostanie wygenerowany pieniędzmi uzyskanymi od banku. Zgodnie z ideą bloga, pamiętajcie, iż środki udzielone przez bank nie podlegają konsumpcji. Ich głównym celem jest wyłącznie zbudowanie pozytywnej historii w BIK-u.

RRSO oznacza Rzeczywistą Roczną Stopę Oprocentowania. Wskaźnik ten zawiera wszystkie skumulowane koszty kredytu. RRSO obowiązkowo jest podawane w przypadku każdej pożyczki, tak by klient mógł łatwo porównać różne oferty (zawarte tu są całkowite koszty kredytowania). W związku z tym, że wszelkie koszty związane z darmowym kredytem w Credit Agricole wynoszą 0% (lub 0 zł), RRSO również wynosi 0%, co jest potwierdzeniem braku ukrytych opłat.

Promocja trwa do 31 grudnia 2018roku 31 marca 2019 roku.

 

Wypełnij formularz o Kredyt powitalny z 0% RRSO

 

Sprawdźmy to na przykładzie

Wnioskując o 3000 zł na okres 12 miesięcy, koszty przy RRSO 0% wyniosą 0 zł, zaś wysokość raty miesięcznej 250 zł. Jeśli otrzymane 3000 zł wpłacicie na konto oszczędnościowe z oprocentowaniem wynoszącym 3,5% w skali roku (tego typu konto możecie otworzyć przykładowo w Getin Banku dla kwoty do 410.000 zł), wówczas po roku zarobicie 46,98 zł w odsetkach, już po uwzględnieniu podatku od zysków kapitałowych (oczywiście regularnie wypłacając środki na spłatę kredytu). Nie dość, że za darmo zbudujecie historię kredytową, co pozwoli Wam zaoszczędzić na przyszłych kredytach, to jeszcze zarobicie na tym niemal 50 zł.  A oto moje wyliczenia dla konta oszczędnościowego według schematu, w którym wpłata środków na konto następuje 1. dnia danego miesiąca, zaś wypłata pierwszej raty 1. dnia kolejnego miesiąca:

 

 

Jeśli zastanawiacie się jakie są zalety budowania historii kredytowej oraz po co w ogóle brać darmowy kredyt z banku, stosowną listę argumentów zawarłem w artykule poświęconym darmowemu kredytowi do 1000 zł od eurobanku.

Jeśli natomiast chcecie wiedzieć jak obecnie wygląda wasza sytuacja w BIK-u (ocena punktowa, wskaźnik kondycji finansowej oraz historia dotychczasowych zobowiązań), załóżcie konto na platformie BIK. Już za 39 zł otrzymacie raport, który rozjaśni Wam waszą aktualną sytuację kredytową. Jeśli to dla Was za duża kwota, częściowy raport możecie uzyskać za darmo, dzięki uprzejmości platformy Bancovo.

 

Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) wynosi 0%, całkowita kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów) 3 000 zł, całkowita kwota do zapłaty 3 000 zł, oprocentowanie stałe 0%, całkowity koszt kredytu 0 zł (w tym: prowizja 0 zł, odsetki 0 zł), 12 miesięcznych równych rat w wysokości 250 zł. Kalkulacja z 15.01.2018r. na przykładzie reprezentatywnym.

Wypełnij formularz o Kredyt powitalny z 0% RRSO

 

Przypominam jednocześnie o szeregu aktualnych promocji, które pozwolą Wam osiągnąć dodatkowy dochód:

Revolut: 25 zł premii na start oraz darmowa dostawa karty fizycznej!
 
Citi Handlowy: smartfon OPPO o wartości 799 zł w promocji darmowej karty kredytowej Simplicity
 
BNP Paribas: 440 zł premii w promocji karty kredytowej mamBONUS
 
Nawet 280 zł premii za założenie Konta Jakie Chcę w Santander Banku
 
350 zł premii za założenie Konta dla Ciebie w Credit Agricole
 
Po 10 funtów premii dla obu stron w programie poleceń Xendpay
 
Po 15 funtów premii za przetestowanie aplikacji Monese
 
251 zł premii w promocji konta osobistego od BNP Paribas
 
Po 5 funtów dla obu stron w programie poleceń aplikacji CURVE
 
Po 10 funtów premii dla obu stron w programie poleceń TransferGo
 
mBank: 150 zł premii w promocji eKonta osobistego
 
Citi Handlowy: 400 zł do Biedronki z darmową kartą kredytową
 
Po 100 zł premii w programie poleceń banku PKO BP

Chcesz być na bieżąco dzięki czemu twoje dochody będę jeszcze wyższe?
Polub stronę na facebooku, obserwuj na Twitterze lub LinkedIn bądź zapisz się na newsletter

.

Śledź bloga w social mediach:
FACEBOOK
Twitter
LINKEDIN
INSTAGRAM
SOCIALICON

6 Comments

 1. Dziękuję za wartościowy artykuł. 🙂
  Po złożeniu wniosku o konto podzielę się kilkoma spostrzeżeniami:
  – konsultant zadzwonił jakieś 5 minut po przesłaniu wniosku, ale rozmowa trwała baaaardzo długo (ponad 20 minut), ponadto konieczne było podanie jeszcze raz wszystkich danych, które wpisałem we wniosku
  – po raz pierwszy spotkałem się z tym, że dopiero od drugiego miesiąca karta jest bezpłatna po spełnieniu warunków, a pierwszy miesiąc jest standardowo płatny…

  • Dzięki za info. Hm hm z tą kartą to dziwne. Chyba 1 miesiąc jest za free bez warunków, ten cząstkowy.

 2. Mi się to też wydało dziwne, dlatego zwróciłem na to uwagę. 🙂
  Podzielę się informacją, jak się temat faktycznie zakończy.

 3. Ogólnie fajna promocja, tyle tylko że:
  1. Mimo iż złożyłem wniosek przez dedykowaną stronę, Pani z infolinii cały czas pitoliła o kredycie o znacznie wyższym RRSO, dopiero jak jej wspomniałem że interesuje mnie 0% to odesłała mnie do oddziału
  2. No i właśnie tutaj zaczynają się schody – nie wiem czy mi się chce biegać po oddziale, w dodatku potrzebne jest zaświadczenie o dochodach i 3 ostatnie wydruki przelewów.
  To tak celem uzupełnienia oferty.

  • No niestety, tak to jest jak trafisz na niekompetentnego konsultanta. U mnie idealnie znał promocję “kredytu powitalnego” (takiej nazwy warto używać podczas kontaktu) oraz wyjaśnił krok po kroku co trzeba spełnić. Na pewno zaświadczenie i 3 wydruki, a nie to ALBO to?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *